DAB na veletrhu IFA
Autor: Petr Miklík , e-mail: miklik@vues.cz Přidané: 22.08.2003
Iniciativa marketingu digitálního rozhlasu (IMDR) a WorldDAB se poprvé společně prezentují na mezinárodním veletrhu IFA od 29. srpna 2003 do 3. září 2003 s vlastním veletržním stánkem.


„Návštěvník veletrhu u nás získá dobrý přehled o tom, co se na mezinárodním poli v posledních měsících v oboru nové digitální rozhlasové technologie uskutečnilo“, vysvětluje pan Volker Lauke, člen představenstva IMDR. Celou rozmanitou nabídku digitálního rozhlasu návštěvník veletrhu IFA uvidí na výstavní ploše 200m2 v pavilonu 5.2/202 ve veletržním stánku IMDR WorldDAB. Bude připraveno více jak 50 různých typů přijímačů digitálního rozhlasu – od stolního boxu (domácího přijímače) a „kuchyňského“ rádia přes autorádia až k přenosným přístrojům.

„Ukazujeme digitální rozhlas v celém svém širokém rejstříku – a netýká se to pouze mnoha různých digitálních rozhlasových přijímačů, které jsou již na trhu,“ řekl představitel IMDR pan Volker Lauke. „O tom není pochyb: rozhlas bude digitální. Již nyní vysílá v Německu více než 120 rozhlasových programů prostřednictvím digitálního rozhlasu – a stále se přidávají další“.

I rámcový program se věnuje rozhlasu – např. večer pro Malorku Radia Mallorca nebo turecký večer Radia Metropol. Návštěvník veletrhu může kromě toho získat výhru v soutěži, u akčních prezentací („show“) budou v soutěži atraktivní ceny. V přímém přenosu se z veletrhu IFA každý den přihlásí s informacemi RADIO 2003 iniciativy IMDR přímo ze skleněného (průhledného) studia u veletržního stánku. Program bude vysílán digitálním rozhlasem na kanálu 12 D (s celoplošným pokrytím spolkové země Berlín/Braniborsko) a také na VKV na kmitočtu 97,2 MHz. Avšak tento program lze poslouchat i u různých veletržních stánků, např. ve stánku firmy Blaupunkt (veletržní pavilon 5.2/201), firmy Kenwood (pavilon 17/102) a rovněž i v tiskovém středisku veletrhu IFA.


Zdroj: [fp], www.digi-tv.de, 20.08.03, volně upraveno a zkráceno.

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/5472/dab-na-veletrhu-ifa/