GlobeCast distribuuje TV Pink pro Evropu
Autor: Petr Miklík , e-mail: miklik@vues.cz Přidané: 25.07.2003
Společnost GlobeCast dne 7. 7. 2003 oznámila, že srbské televizní a rozhlasové programy Pink Plus, Extra a Radio Pink se připojily k řadě programů, dosažitelných na evropském kontinentu, Severní Africe a Středním východě - v digitální platformě DTH GlobeCast na satelitu HOTBIRD 13° východně.

RTV Pink bude nyní přístupný pro více jak 65 miliónů předplatitelů kabelové televize, pro 30 miliónů domácností platformy DTH a pro více než 2 milióny hotelových pokojů.

Pink Plus, Extra a Radio Pink jsou součástí RTV Pink, největšího soukromého vysílatele v Srbsku. Tyto programy jsou orientovány na společenství emigrantů z bývalé Jugoslávie. Společnost GlobeCast poskytuje RTV Pink se společnou službou včetně „zpětného“ přenosu (trasy) z Bělehradu do Paříže přes Atlantic Bird 3, rozdělení do multiplexu, uplinku z jejich přenosového místa v Paříži a včetně rozdělení kapacity na DTH platformě GlobeCast satelitu HOTBIRD.

Paket RTV Pink vysílá na satelitu Hot Bird 6 na pozici 13,0 st. východně, tr. 93, frq. 12,577 H, SR 27500, FEC 3/4, obě telvize i rádio jsou v současné době zakódované v systému Irdeto 2. Přístupové karty lze zakoupit v centrále v Bělehradě a též v některých západoevropských zemích.

Pink Plus má PIDy 512/640, Pink Extra má PIDy 513/641 a Radio Pink má A-PID 661.

Webová stránka provozovatele: http://www.rtvpink.com/ je v současné době ve výstavbě.

Hlavním programem jejich nabídky je Pink Plus, který věnuje svou pozornost široké nabídce zábavných a informativních pořadů – včetně hudebních show, zpravodajských pořadů, televizních seriálů a zajímavému výběru hraných (celovečerních) filmů.

Zdroj: Branislav Pekic, T S I, 28/2003, 13. 7. 2003, volně upraveno a zkráceno

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/619/globecast-distribuuje-tv-pink-pro-evropu/