Humax předvede na veletrhu IFA řadu novinek
Autor: Petr Miklík , e-mail: miklik@vues.cz Přidané: 15.08.2003
Firma Humax prezentuje na letošním veletrhu IFA v Berlíně novinky ze svého osvědčeného sortimentu přijímačů, ale i z další oblasti spotřební elektroniky, která je pro firmu nová – LCD obrazovky pro domácí kino.


Firma klade důraz na dvě stěžejní oblasti elektroniky a předvádí nový box nejen z oboru příjmu terestrického, kabelového a satelitního vysílání, ale i výrobky ze sortimentu HIFI techniky a domácího kina. Na veletrhu bude veřejnosti poprvé představen rekordér DVD model DRP-560V a plně digitální receiver AV typ AVE-750R. Kromě toho návštěvník veletrhu uvidí u firmy Humax televizory s obrazovkami LCD různých úhlopříček.


Domácí kino budoucnost

„Scénář“, který se brzy stane skutečností, vypadá následovně: na obrazovce LCD o velikosti úhlopříčky až 50 palců si divák prohlédne obsah nosiče DVD, který vložil do přístroje DV-1000T. Občas také může bez problémů přepnout do terestrického módu, hudební prožitek mu zprostředkuje digitální AV receiver, AVE-750R. Pro filmové fanoušky nalezne v systému domácího kina své místo rekordér DVD, DRP-560V. Rekordér DVD zaznamenává na formáty DVD+R a DVD+RW a filmy přehrává ve všech komerčně úspěšných formátech DVD.


Televizory s plochou obrazovkou

V oblasti LCD firma prezentuje čtyři televize LCD s obrazovkou s různými úhlopříčkami od 37 do 50 palců. V televizorech je kromě toho integrován box DVB-T, uživatel tak může v budoucnosti ušetřit dodatečný digitální přístroj.


Box pro Premiere

Firma předvádí svou aktuální řadu boxů pro příjem Premiere. Model BTCI-5900 je také ve variantě satelitní a kabelové, které se již na trhu etablovaly. Řada se rozšíří o model PR-Fox, rovněž ve variantě satelitní a kabelové. Oba typy přístrojů mají integrován systém CA Nagravision a disponují pamětí pro 4000 programů. Satelitní box je připravený na systém DiSEqC 1.0, 1.1, 1.2 a 2.0. Pro dřívější zákazníky Premiere, kteří si zakoupí box BTCI-5900, zůstává vše při starém, box využijí i nadále, i když se změní kódovací systém. Noví zákazníci, majitelé tohoto boxu, však mohou program Premiere dekódovat díky dekodéru Nagravision.


Terestrický příjem budoucnostiNa veletrhu IFA firma předvádí své nové kombinace přehrávače DVD a boxu DVB-T, na veletrhu nesmí chybět model DV 1000 T a také stále žádaný F2-1001 T. Prezentace boxů DVB-T bude doplněna terestrickou variantou boxu s pevným diskem PVR 8000.
Příjem satelitní a kabelový

Také v oblasti techniky satelitního a kabelového příjmu firma přináší novinku: box s pevným diskem, PVR 9100. Tento rekordér, stejně jako předchozí typ PVR 8000, má dvojitý tuner (twin) a vyměnitelný díl s pevným diskem. Dvě rozhraní USB a integrovaný multimediální přehrávač firmy Microsoft rozšiřuje jeho vybavenost. Firma poskytne i přístroj na bázi platformy MHP a představuje box MHP, model CI-8140, který lze od srpna zakoupit u německých odborných prodejců za cenu 349 EUR.


Zdroj: [hs], www.digitalfernsehen.de, 08.08.03, volně upraveno a zkráceno..

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/657/humax-predvede-na-veletrhu-ifa-radu-novinek/