Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 23.05.2024 - 22:46:16   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

Víkendový prime time ČT1 patří pořadům TS Ostrava

  Autor: PR Press ČT , e-mail: info@czech-tv.cz Přidané: 20.10.2005V sobotu a neděli 22. a 23. října bude hlavní vysílací čas na ČT1 - od 20.00 hod. - patřit premiérovým pořadům, které do vysílání ČT připravilo ostravské televizní studio - v sobotu 22. 10. mimořádnému vydání populárního pořadu Neuvěřitelný svět rekordů a kuriozit - speciál a v neděli 23. 10. televiznímu filmu Podvraťáci.

V sobotu 22. října na ČT2 od 21.00 hod. dále divákům nabídneme záznam vystoupení mladých hudebníků Druhý koncert na kurtech.

Průvodci pořadem Neuvěřitelný svět rekordů a kuriozit Vojtěch Bernatský, Petr Svěcený a Nikola Birklenová přivítají s dobrou náladou v jeho speciálním díle hosty, jejichž výkony nelze označit jinak než jako rekordní. Všechna ta velká a jedinečná nej zahajuje Ota Černý, šéfredaktor Redakce sportu ČT, který se představí jako největší fanoušek hokejového Kladna. Bude konfrontován s komentáři svých podřízených sportovních redaktorů ČT, takže se jistě dovíme i leccos navíc.

I Ota Černý patří mezi mnohé pedagogy ve výslužbě. Jeho původní profese se připomene pro některé možná docela nečekaně. Mezi hosty zazáří plavkyně Yvetta Hlaváčová, která letos pokořila český rekord při přeplavání kanálu La Manche. Jakkoliv je těžké si to představit, ve speciálu dojde na rekonstrukci tohoto rekordu. Fotbalisté Jan Koller, Milan Baroš a Tomáš Ujfaluši předvedou skvělé kousky. Komu z nich bude patřit rekord v nůžkách? To zatím zůstává tajemstvím.

Výčet úžasných sportovců završí skifař Václav Chalupa a hokejista Jiří Šlégr. I jejich výkony budou zaručeně rekordní. Noblesu a eleganci vnese do pořadu zpěvák Jiří Korn a jeho kulečníkové umění. Tradiční česká hospoda je často místem neuvěřitelných výkonů: pokusu o překonání rekordu v pití tupláku a dvojtupláku piva na čas a nebudou chybět i další kuriozity, které jsou zapsány v České knize rekordů. Ani tentokrát nepřijdou diváci o kuriózní a rekordní výkony ze zahraničí.

Televizní film Podvraťáci vznikl v ostravském Centru dramatické tvorby. Podle své povídky Náhradní řešení napsal jeho scénář Pavel Škop, a v režii Iva Macharáčka excelují v hlavních rolích Josefa Stavinohy a Emiliána Jíšky Radoslav Brzobohatý a Luboš Kostelný. Retrokomedie Podvraťáci přivádí na obrazovku obyčejné venkovany, jejichž všední život, zdánlivě jednotvárný a nezajímavý, má ve svých spodních tónech hloubku neobyčejné citlivosti: lidskost, mladistvá naivita a komické ambice, stejně jako naopak letité tzv. zkušenosti, banální opakované marné snahy o změnu, mužské trable se ženami - to jsou momenty příznačné pro hrdiny Podvraťáků.

Příběh obyčejných lidí se opírá o autorovo bohatství nasbírané životní matérie a přesně odpozorovaných komických rysů postaviček a jazyka, které šperkují příběh, vyprávěný s jemným humorem a až lehce bizarní ironií. Stejně jako v předloze i ve filmu se prostřednictvím tohoto příběhu na obrazovku vracejí hrabalovské figurky životních outsiderů, kteří naplňují svou hlučnou samotu kamarádstvím a spikleneckou solidaritou, a svou potřebu citu vkládají do péče o zatoulané psí miláčky. Všechno se odehrává na pozadí každodenního stereotypu, skromných pracovních příležitostí, sezónních výhod i určité porce nudy a rezignace.

Záznam vystoupení mladých hudebníků Druhý koncert na kurtech z netradičního prostředí tenisové haly v Ostravě připravilo Centrum hudby, zábavy a tvorby pro děti a mládež. Na neformálně pojatém koncertu předvedli své umění klavírista Alexandr Starý, houslistka Martina Bačová, kontrabasista Jiří Slavík a další, z nichž mnozí již dnes patří k laureátům mezinárodních festivalů a k sólistům velkých scén. Každé vystoupení je předznamenáno dvouminutovou reportáží, která jednotlivé interprety před jejich vystoupením představí. Vždy tak trochu méně oficiálně, jako bytost, která má specifické zájmy a umí vtipkovat na vlastní adresu.

Na přitažlivosti pořadu má svůj podíl i neformální atmosféra a určitý prvek recese, který obstarává průvodní slovo populárního sportovního komentátora Petra Vichnara a houslisty a hrajícího kapitána Václava Hudečka, jenž se spolupodílí na komentáři Petra Vichnara stejně tak, jako se při sportovních přenosech využívá spoluúčasti špičkových sportovců nebo trenérů. Petr Vichnar sděluje fakta, Václav Hudeček komentuje specifiku jednotlivých nástrojů a individuální přístup jednotlivých interpretů.


Martin Krafl, Tiskový mluvčí ČT


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
20.10.2005 • Big Brother Awards
19.10.2005 • Na Doblba! se chodí doblba!
18.10.2005 • Výměna manželek opět nejsledovanějším pořadem večera
18.10.2005 • Natáčení seriálu Bazén bude mít přestávku
17.10.2005 • Televize Prima v 41. týdnu 2005
17.10.2005 • Zlatí úhoři pro diváky stále přitažliví

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist