Hosté pořadu Otázky Václava Moravce – 18. prosince 2005
Autor: PR Press ČT , e-mail: info@czech-tv.cz Přidané: 17.12.2005

Hlavním hostem dalšího vydání diskusního pořadu Otázky Václava Moravce v neděli 18. prosince od 12.00 hod. do 13.00 hod. na ČT1 bude bývalý premiér a bývalý předseda strany ČSSD Miloš Zeman. Dalšími hosty budou bývalý předseda KSČM Miroslav Grebeníček a předseda slovenského Směr-sociální demokracie Róbert Fico.

Témat jejich diskuse bude hned několik: levicová politika v ČR, budoucnost sociální demokracie v ČR a možnost spolupráce s KSČM, zhodnocení vývoje sociální demokracie od jmenování Jiřího Paroubka premiérem, plánovaný sjezd ČSSD, současné česko-slovenské vztahy, pozice levice na Slovensku a zhodnocení slovenských reforem včetně rovné daně.

Hosty druhé části Otázek Václava Moravce vysílané od 13 hod. do 14 hod. na ČT 24 budou hejtman Moravskoslezského kraje Evžen Tošenovský (ODS) a hlavní koordinátor projektu Hyundai Hanuš Krejčí z Czechinvestu.

Řeč bude o umístění firmy Hyundai v průmyslové zóně v Nošovicích či jinde, o posledním vývoji celého případu, o potřebnosti či nepotřebnosti změny zákonů o vyvlastnění a o sporech o zákon o neziskových nemocnicích.

V další části pořadu budou diskutovat předseda ČSÚ Jan Fischer, rektor Vysoké školy veřejné správy a mezinárodních vztahů a politolog Michal Klíma a generální ředitel ČT Jiří Janeček, a to o volebním roce 2006, o zajištění voleb a o možných volebních výsledcích a jejich dopadech na život v ČR.

V druhé části pořadu Otázky Václava Moravce vysílané na ČT24 vylosuje generální ředitel ČT pořadí televizních debat k volbám 2006 v jednotlivých krajích ČR.


Martin Krafl, Tiskový mluvčí ČT

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/7576/hoste-poradu-otazky-vaclava-moravce-18-prosince-2005/