STV musí zaplatiť 6 miliónov za prerušovanie SuperStar
Autor: TASR, Strategie on line , e-mail: info@strategie.sk Přidané: 23.12.2005

Slovenská televízia bude musieť zaplatiť pokuty v hodnote šesť miliónov korún, ktoré dostala za prerušovanie SuperStar reklamou. Rozhodnutie Rady pre vysielanie a retransmisiu potvrdil senát Najvyššieho súdu SR.

Informoval o tom kancelár rady Andrej Holák: "Ukázalo sa, že rada mala pravdu pri vykladaní zákona. Vysielateľ si nemôže sám stanoviť, čo je program," konštatoval. Senát pri dnešnom pojednávaní spojil 11 prípadov, keď bola relácia Slovensko hľadá SuperStar prerušená reklamou, vydania z castingov, semifinále i finále.

Potvrdil desať pokút v hodnote pol milióna a jednu za milión korún. Proti rozhodnutiu NS SR sa už STV nemôže odvolať. Vedenie STV doteraz tvrdilo, že vysielanie prvej série SuperStar bolo pre verejnoprávnu televíziu ziskové. Manažment nebral do úvahy pokuty a tvrdil, že STV na SuperStar zarobila 4,5 milióna korún. Dnes si však môže zo zisku odrátať šesť miliónov, pričom o zvyšných prípadoch za 2,5 milióna korún ešte Najvyšší súd SR rozhodne.

Podľa paragrafu 35 zákona o vysielaní a retransmisii vysielateľ televíznej programovej služby, ktorým je STV, na základe zákona, nesmie zaraďovať reklamu, ani telenákup do vysielania počas programov. Člen manažmentu STV Branislav Zahradník tvrdil, že zákon umožňuje predeľovať program SuperStar podobne ako iné priame prenosy.


Zdroj: TASR, Strategie on line, 22.12.2005

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/7599/stv-musi-zaplatit-6-milionov-za-prerusovanie-superstar/