zakrivenie multifeedu pre 4konvertory
30.08.2007 09:01 • zaciatocnik
drziak konvertorov je zakriveny do obluku ma ten obluk smerovat ako by sa usmieval (konce vyssie) alebo ako by sa mracil (konce nizsie) Stredovy kovertor je na Astru 19. Pytam sa preto, lebo som na nete videl kopec fotiek aj tak aj tak. Dakujem za odpovede
 
Reakce (nejnovější jsou nahoře)
To si videl všetko asi zo zlch ...

30.08.2007 09:18 • anonym
To si videl všetko asi zo zlch fotiek..držiak konvertorov má byť namontovaný tak, že oblúk držiaka je vodorovne a je oproti zakryvenia paraboly.Takto: ( je držiak a ) je parabola.
 
 
Držiak na multifokus nemusí by ...

30.08.2007 11:48 • beny
Držiak na multifokus nemusí byť vôbec zakrivený,a už vôbec nie na 4 LNB.Ja mám 7 LNB a držiak je rovný, 46 cm dlhý.Musel som si ho vyrobiť, lebo taký sa nepredáva.To zakrivenie sa koniec koncov dá nastaviť aj na LNB ,tak že konvertory sa posúvajú v objímke.Stredné LNB najďalej a ku krajom bližšie,tak aby tvorili oblúk.Sú to len milimetre ale niekedy to pomôže.Krajné LNB by mali podľa mojich skúseností ísť smerom hore.(kvôli elevácii-parabola by vlastne mala ísť smerom dole ,ale my chytáme zrkadlový obraz tak je tu všetko naopak.)Ale multifokus nezáleží lem na držiaku ale hlavne na tvare paraboly a samozrejme od konvertorov.Na "plochej parabole" sa lepšie nastavuje.Je to lem moja skúsenosť, možno druhí majú inú.
 
 
To sa pekne predražlo..7LNB ..t ...

30.08.2007 12:39 • anonym
To sa pekne predražlo..7LNB..to je lepší motor a môžem chytať 30 družíc.Ešte napíš, že nebudeš čakať, kým pretočí motor, lebo to sa zasmejem...
 
 
Ja som to nekupoval naraz,mal ...

30.08.2007 12:54 • beny
Ja som to nekupoval naraz,mal som najprv 4 konvertory a potom som si to prerobil na 7 LNB.To som ešte kupoval DiseCq prepínač 8/1 za 800 sk.Ak sa smeješ na tom,že nechcem čakať až sa pretočí motor ,tak je vidieť že si multifokus ešte asi nemal.Bývam na 3 poschodí a parabolu mám nad susedovým oknom do spálňe,neviem čo by mi suseda povedala keby sa jej v noci o pol druhej 100x ozývalo bzzzz a bzzz.Čo je drahého na 7 LNB. 1 kus stál 290 sk.Kedysi som dal za 1 konvertor aj 1200 sk.
 
 
dakujem

30.08.2007 13:21 • zaciatocnik
Dakujem za odpovede, takze ak som to spravne pochopil tak multifid by sa mal na parabolu "usmievat" aj v jednom aj v druhom smere (konce smerom ku parabole a smerom dohora),ale pri mensich vzdialenostiach konvertorov sa to da vytvorit aj ich natocenim smerom ku stredu paraboly a nie je to az tak kriticke. Ja mam 120cm parabolu a chcem chytat 1W a 28E takze to zakrivenie musim uvazovat vzdialenost konvertorov skoro cca 35cm.Dakujem. Co sa tyka motora presne to vystihuje moj pripad panelak susedova spalna v tesnej blizkosti paraboly, pre klud v dome niet co riesit len dat multifeed a este je to aj rychlejsie.
 
 
Ja mám parabolu na streche pan ...

30.08.2007 13:25 • anonym
Ja mám parabolu na streche paneláka 110cm, motor a bzzzzkam s tým kedy chcem:)
 
 
Neviem či ti 35 cm bude stačiť ...

30.08.2007 13:36 • beny
Neviem či ti 35 cm bude stačiť.Aj ja mám 120 cm parabolu a viem že som si ten držiak robil 46 cm dlhý.Eurobird 28,5 E je úplne na konci a na druhej strane trčí pár centimetrov volných ,tak na jeden konvertor.Ale na 4 LNB by ti to malo stačiť.Držím palce a dobrý príjem.
 
 
Ak sa ti podarí na 120cm.

30.08.2007 13:42 • anonym
parabole prijímat rozsah od 1°W po 28°E tak si macher...
 
 
To není žádný problém, anonyme ...

30.08.2007 14:00 • Jaivan
To není žádný problém, anonyme...
 
 
Da se koupit parabola i s drza ...

30.08.2007 18:56 • anonym
Da se koupit parabola i s drzakem. Napr. Multibeam T85 (5xLNB)
 
 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/forum/