naladenie TV LUX na Thor
04.10.2010 19:42 • michal62
čaute, nedarí sa mi naladiť TV LUX,
môže to byť tým, že mám starý prijímač? Columbia, hl. program S/W: R6A 1.00.11, boot: R6A 1.00.04.
parabola 80cm, LNB 0,2dB
pozerám všetky free stanice na Astre 19,2 aj Eurobirde 28 (najslabšia stanica CBS Action mi ide dobre)
čo mám robiť? ďakujem
 
Reakce (nejnovější jsou nahoře)
naladenie TV LUX na Thor

04.10.2010 20:10 • smscz
Thor: 11958, V, 28000, 7/8
Jestli tam máš v menu, ladění, možnost síťového prohledávání, nebo síť, zkus ho zapnout a proskenuj Thor. Též může pomoci vymazat vše co tam máš z Thoru a znovu ho naskenuj. Možná máš jenom plné seznamy programů a TP.
 
 
najprv sa uisti ze si naozaj na thore, alebo mas

04.10.2010 20:33 • mnm
najprv sa uisti ze si naozaj na thore, alebo mas krivy stoziar s parabolou a nie si v zabere thoru.
 
 
doplnenie

05.10.2010 12:05 • michal62
ďakujem, za odpovede,
stožiar by mal byť v poriadku (keď chytám aj ostatné stanice, napr. Eurobird na 4 E som našiel jednoducho (zadal som si parametre a ručne otáčal parabolu, kým nenaskočil signál aj s kvalitou - potom mi to našlo). Voľných kanálov mám okolo tisíc). Ručne si zadám novú družicu - úplne prázdnu, pridám si konkrétnu frekvenciu - skúšal som tri rôzne z Thoru podľa parametrov, jediné, či mi nejde nastaviť je symbol rate 7/8, ale pri skenovaní družice s frekvenciou by mi to malo nájsť samo, na inej družici s touto 7/8 mi to našlo samo.
Mojím cieľom je, aby som pridal ku Skylinku na 23,5 E ešte jeden konvertor, zrejme s tým, že najprv nájdem ten Thor a pomocou dlhého držiaku si nájdem už 23,5 ). Problém je, že nemôžem nájsť družicu :)) ak by ste mi prípadne povedali, ktorá frekvencia je najsilnejšia, že by som hľadal tú, na 11958 V/28000 som zatiaľ nepochodil.
ďakujem
 
 
Mám pocit,

05.10.2010 13:40 • smscz
že na Eurobirdu 4°E není v tuto dobu žádné vysílání. Podle čeho jsi ho tedy zjistil??
Je tedy pravděpodobné, že stále nejsi na pozici 1°W. Uvedenou frekvenci bezproblému naladíš. Je třeba však vzít v úvahu rozdílnou elevaci a skew na 23.5E a 1W. Háček bude asi v tvé parabole. Na tohle "rozpětí" konvertorů 23.5°E - 1°W je potřeba parabolu Maximum E-85 nebo Toroidal. Máš něco z toho?
Jen "přidání dlouhého" držáku LNB asi stačit nebude.
Na: http://www.dishpointer.com/ , zadej bydliště, příslušnou družici a vyskočí ti údaje o elevaci a skew.
P.S. Na 23.5°E máš NoeTv. Lux a Noe mají hlavní náboženské přenosy naprosto stejné. Ostatní čas vyplňují každý tím, co má.
 
 
lux

05.10.2010 14:53 • michal62
áno, sorry, bol to Eurobird 9 E.
ak to nepôjde, tak to natiahnem len po Hotbird :)
kým to nenaladím napriamo, tak nový tanier kupovať zatiaľ nebudem
 
 
ďakujem za podpovede

06.10.2010 19:02 • michal62
zrejme som už našiel problém, a to vysoký činžiak medzi parabolou a družicou, myslel som, že družica je vyššie na obzore, hoci ju nevidím, niekde som čítal, že prekážka byť vysoká maximálne polovicu vzdialenosti k parabole, no, stáva sa, ďakujem
 
 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/forum/