Problém s HD balíkom od Skylink
15.12.2010 12:48 • Operator5a6
Dobrý deň
Som tu prvýkrát a potrebujem poradiť doteraz som ma v Arive kartu CSlink a všetko išlo v poriadku.Včera som si zakúpil kartu Skylink HD (ICE) ktorú mám teraz v prijímači. CSlink kartu posúvam rodičom. Problém je v tom že nemôžem naladiť programy z balíka HD plus okrem Brava HDTV a Discovery HD.Inak všetky programy z balíkov Gratis a Multi aj z Astry 19,2 idú v poriadku.Po všetkých pokusoch som zistil že mi prijímač nenaladí transportér na 12109 Mhz 27000 ks/s.Skúšal som rôzne settingi aj roburov(lososov) aj kostíkov aj kudmov aj keď tie programy sú prednastavené v ich settingoch - píše zlý alebo chybný signál pri všetkých z 12 109 Mhz 27500 Ks/s. Skúšal som rôzne nastavenia od továrenského až po posledné fw. Parabolu mám pevnú , monoblok , nastavenie správne Astra 19,2 na Disq 1 a Astra 23,5 Disq 2 ako pri CSlinku. Keď dám manuálne pridať transportér 12109 Mhz tak mi ho pridá ale po prehľadaní nenajde nič. Signál žiadny. Po telefonáte do Skylinku mi vysvetlili že je u nich všetko v poriadku chyba je v mojom prímači.Parabolu mi nastavovala špecializovaná firma keď mi ladila CSlink po dnešnom telefonáte z touto firmou, my vysvetlila že parabola je nastavená správne a je to rovnako ako CSlink tak aj na SkyLink. Ja som prehodil len karty
Potrebujem poradiť.
 
Reakce (nejnovější jsou nahoře)
No môj zlatý,tá špecializovaná firma to asi

15.12.2010 12:52 • letas
No môj zlatý,tá špecializovaná firma to asi odflákla.Bude treba asi tu parabolu lepšie nadstaviť.Pri tejto frekvencii sa ukáže,ako je to nadstavené.
 
 
Kam ju natočiť

15.12.2010 12:59 • Operator5a6
Kam ju mám natočiť ?
 
 
...nuž to je ťažko povedať možno skús elevačný

15.12.2010 13:05 • patko33
...nuž to je ťažko povedať možno skús po natočení doladiť aj elevačný uhol ale letas má svatú pravdu niekto to odflákol ;)
 
 
Problém vyriešený

15.12.2010 13:27 • Operator5a6
Máli ste pravdu firma to odflákla
Ja spolu s manželkou sme to vyriešili miernym natočením paraboly.
Za radu ďakujem
 
 
PILOT ON máš vporiadku?

15.12.2010 13:28 • fsat
PILOT ON máš vporiadku?:)
 
 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/forum/