Problém se ztrátou úrovně signálu na STA
24.03.2011 08:17 • salora
Může se tu někdo se mnou podělit o zkušenost na nedostatečném příjmu DVB-T u STA v bytě samotném ? VF signál pro DVB-T vedu k 2 TVP z jedné zásuvky STA s tím že jsem ho jednoduše rozbočil běžným rozbočovačem ale ejhle nastal problém TV umístěná poblíž STA zásuvky jede ok ale druhý signál vedoucí do vedlejšího pokoje už kostičkuje a to díky jak delšímu vedení /cca 12m/tak samotném útlumu rozbočovače s čímž jsem nepočítal a dost mě to zarazilo,dámli to napřímo bez rozbočovače signál je ok ,takže ůtlum cca 1,5dB rozbočovač + délka koaxiálu stačí na to že se mě signál na této větvi rozpadá,je mi jasné že to bude chtít nejspíš nějaký průchozí linkový širokopásmový zesilovač,otázkou je jaký bude nejvhodnější o minimálních nákladech a efektivním řešení. Děkuji za poznatky a navrhovavaná optimální řešení.
 
Reakce (nejnovější jsou nahoře)
Ja by som dal aktívny rozbočovač. v avelmaku je

24.03.2011 08:42 • loop12
Ja by som dal aktívny rozbočovač. v avelmaku je toho na výber.
 
 
Ja si myslím, že máš nekvalitný rozbočovač, ak máš

24.03.2011 13:48 • oscilator
Ja si myslím, že máš nekvalitný rozbočovač, ak máš niekoho s adekvátným meracím prístrojom ,nech to skontroluje.Tie dlžky koaxu nehraju v tvojom prípade rolu, ,,,akú máš učastnícku krabicu,,,môže byť problém stojatých vln.Daj tam kvalitný rozbočovač a malo by to chodiť.
 
 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/forum/