příjem MBC ze satelitu Badr-6
01.03.2012 07:48 • Padre Pio
Na pozici 26e se nedávno objevilo souběžné vysílání multiplexu MBC na novém transpondéru
12437 - V - 27500 - 3/4 (DVB-S)
Přestože není vůbec nic známo o tom, že by atraktivní filmové programy z Emirátů měly na stávající dobře přijímatelné frekvenci skončit, zkusil jsem možný příjem na nových parametrech u nás v ČR. Satelit Badr-6 patří mezi slabší družice, které pokrývají naše území pouze okrajově. Signál vykazuje v průběhu dne obrovské změny v intenzitě, tak je to vždycky při příjmu exotických satelitů se slabým signálem. Některé transpodéry, zvláště ve vyšším frekvenčním pásmu, jsou ovšem přijímatelné relativně dobře.
Transpondér 12437/V se jeví jako nejsilnější vůbec. Jediná konkurence je sousední TP 12419/H, který ovšem nenabízí nic atraktivního. Příjem je možný s parabolou 150 cm (místo: Střední Čechy) od pozdního odpoledne až dlouho do noci, tedy v celém hlavním čase. V těchto časech je stabilní a bezproblémový. Po zbytek dne je (jak se zdá) prakticky nemožné cokoliv zachytit. Takže ani případné nepopulární přesuny nemusí znamenat konec příjmu MBC u nás. Protože pokud jde o FTA programy, sotva existuje něco srovnatelného.
www.youtube.com/watch?v=i2zjoscliUQ
 
Reakce (nejnovější jsou nahoře)
Když by někdo s větší parabolou zkoušel sousední

01.03.2012 11:19 • Padre Pio
Když by někdo s větší parabolou zkoušel sousední Badr-5 na stejné pozici, tam se mi podařilo naladit AL-JAZEERA paket. Je to nejsilnější TP a chodí solidně především přes den. V noci je to naopak slabé.
11334 - V - 27500 - 3/4 (DVB-S)
 
 
Zdravím,pěkně se tam testuje citlivost.U toho

01.03.2012 13:19 • vojta
Zdravím,pěkně se tam testuje citlivost.U toho Pingulase je to také dobré,bohužel,ale těch možností má tolik,že nevím co dříve.Také tam máš slunný den?
 
 
Právě. Používám osvědčený Inverto B.U. tentokrát

01.03.2012 13:40 • Padre Pio
Právě. Používám osvědčený Inverto B.U. tentokrát ve verzi singl. A ještě zkusím trochu doladit skew. A ještě mám tady ve skříni starýho Homecasta, ten má trochu lepší tuner. Ale to bude mít minimální vliv. Už teď je to sledovatelná družice normálně.
 
 
Oman HD

01.03.2012 18:46 • Padre Pio
Po nasazení Homecastu jsem ulovil i stanici Oman HD. Především je ale taky dneska ideální počasí. Není to ale bez rozpadů v obraze. Na programu je podle očekávání hudba a záběry z přírody, takže nic moc. Celkově HD stanice asi nebudou patřit mezi ty nejlépe přijímatelné TP.
 
 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/forum/