Receiver Vantage - vadné LNB?
15.04.2012 08:35 • ganco39
Zdravim, vcera mi zavolala jedna pani, ze jej nefunguju programy Skylink. Prisiel som na miesto a na receiveri pocas prepinania kanalov stale vypisovalo, ze hlada hlada a nic. Tak som si myslel, ze nema naladenen nove parametre pre prijem ceskych a slovenskych kanalov. Vsetko som nahodil ako treba a vsetko fachcilo. Potom som receiver vypol a znova zapol a to isteeee. Nacitava, hlada zvoleny kanal a nic. Zobral som receiver k sebe domou a u mna ide vsetko ako ma. Tak mam podozrenie, ze odysiel LNB konvertor. Co vy na to?
 
Reakce (nejnovější jsou nahoře)
Prvni co dělám já ,když přijdu např. na reklamaci

15.04.2012 09:34 • fanynsat
Prvni co dělám já ,když přijdu např. na reklamaci je,že pomoci měřáku proměřím signál z paraboly.Protože lnb je nejnamahanější součastka v příjmu signálu.Pak postupuji automaticky-kontrola lnb přímo na parabole včetně směru natočení až dostanu signál do reciveru.V cestě může být diseq relé, motor ,multischwitch,slučovač sat+ tv,koax,konektory příp. zásuvka.Pokud mám signal v pořádku potom kontrola reciveru.
 
 
® ganco39

15.04.2012 10:03 • smscz
Co to udělá, když ti píše že není signál a ty ho dálkou vypneš a zapneš?
 
 
to iste co predtym, hlada signal

15.04.2012 10:08 • ganco39
to iste co predtym, hlada signal
 
 
® ganco39

15.04.2012 10:23 • smscz
Omlouvám se, chtěl jsem napsat, vypneš ho vzadu vypínačem a zapneš;)
 
 
Pokud se nepletu tak máš stejný dotaz na

15.04.2012 10:39 • lubos
Pokud se nepletu tak máš stejný dotaz na konkurenčnim webu P.Tam je můj Nick Koax tady Lubos . Jinde Lubosbrod Ty myslíš ,že ti jinde poradí lépe ??Kam ještě dáš tento dotaz ??
 
 
® lubos

15.04.2012 10:41 • smscz
Přece víc hlav = víc nápadů, ale na konkurenci těch rozumných odpovědí bývá pomálu ;)
Taky bych doporučil v tomto případě zakrátit o 15cm koax u LNB a F konektor dát nový.
 
 
Máš ,alespon satfinder ?? Ten napíchni u paraboly

15.04.2012 15:01 • lubos
Máš ,alespon satfinder ?? Ten napíchni u paraboly a vidíš hned signál jestli je nebo neni.Stojí 500?možná i mín.
 
 
no mna caka nastavovanie tiez. Vobec sa necuduj ze

15.04.2012 19:30 • dvbinfo
no mna caka nastavovanie tiez. Vobec sa necuduj ze jej to prestalo ist. Staci vadne LNB, switch (ak pouziva) zle zatiahnuta parabola, silnejsi vietor, stromy vo vyhlade a podobne. Mne prestala ist na SLinku ist uplne Fre.11895. Niekedy nabehne ale viac nejde ako ide :D Takze ma zase caka hranie sa s parabolou. Kazdopadne satfinder to isti :good:
 
 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/forum/