pripojenie televízora
04.11.2012 20:23 • dido
prosím o radu zo satelitu vedú dva koaxiály ktoré mám zapojené v HD prímači a chcela by som zapojiť druhý televízor bez straty signálu som uplná laička za odpoved dakujem
 
Reakce (nejnovější jsou nahoře)
® dido

04.11.2012 20:28 • smscz
Nejlépe ještě druhý přijímač s kartou, konvertor vyměnit za Quad (se čtyřmi výstupy), natáhnot ještě další koax a je to ;)
Nebo ze stávajícího HD přijímače jeden koax odpojit a dát ho do druhého přijímače - nouzovka.
 
 
2 telka

04.11.2012 20:54 • cao
Bud kupis este jeden hdmi kabel alebo daj dalsi koaxial alebo jeden prepoj hdmi a druhy koaxial. Pouzijes na to klasicke rozdvojky
 
 
Dido nenapísala,či chce v tom druhom tv prijimači

04.11.2012 21:50 • letas
Dido nenapísala,či chce v tom druhom tv prijimači pozerať tie isté programy,alebo si chce nezávisle prezerať iné programy.
 
 
ano chcem pozerat tie isté programy ale nezávisle

05.11.2012 13:20 • dido
ano chcem pozerat tie isté programy ale nezávisle od druhého televizora a v HD prímači nahrávam a nechcem o to prísť
 
 
riesenie

05.11.2012 13:56 • majsat007
podla poziadavky vyplyva ze terajsi sat prijimac sa uz neda vyuzit
-
riesenie je dalsi sat prijimac k druhemu televizoru + dotiahnutie tretieho koaxu od paraboly k nemu
 
 
Prosím o techn. radu,vlastním sat pr. AMIKO HD

05.11.2012 17:25 • darude
Prosím o techn. radu,vlastním sat pr. AMIKO HD 8300 series typ SHD8320 CI CX,ako si to viem zapojiť do vedľajšej izby priamo aj do druhého televizora bez toho,že by som nemusel kupovať ďalší sat.prijímač?Ďakujem.
 
 
Platí to isté ako pri otázke od dido.Dokiaľ chcem

06.11.2012 12:48 • letas
Platí to isté ako pri otázke od dido.Dokiaľ chcem pozerať to čo si prepnem na pôvodnom TV,tak u HD prijimačoch existujú dve možností,buď využiť scart,slebo cinch výstup,podľa toho aký je tam a napojiť druhý TV,alebo využiť trebárs video a zrealizovať to cez modulátor videa.Ak chcem sledovať na druhom TV nezávisle programy,tak neostáva iné nič ako zakúpiť druhý sat.prijimač s kartou a samozrejme parabolu doplniť o LNB Twin,alebo Ouad,podľa toho čo tam doposiaľ bolo.
 
 
Zapojenie

09.11.2012 01:27 • VladoSK
Pravdepodobne sa jedná o dvojtunerový SAT prijímač. Druhý TV sa dá pripojiť len cez HDMI hub bez straty signálu, ale budú sa pozerať len rovnaké programy, nakoĺko sat nemá výstup z obidvoch tunerov, tz., že jeden tuner je len na nahrávanie a druhý na pozeranie. HDMI hub stojí cca toľko, ako lacnejší nový HD prijímač. Odprúčam QUAD LNB a natiahnuť 3 kábel do nového SAT. prijímača. Sú aj iné riešenia, ale pre nerentabilnosť ich spomínať nebudem. Odporúčam aj kartu NEXT.
So stratou kvality odporúčam zapojiť cez staré video s RF modulátorom a na druhom tv naladiť sat ako program cez analógový tuner. :D
 
 
Mozno mi niekto poradi, do obyvacky a do kuchyne

09.01.2013 00:51 • marek knazovicky
Mozno mi niekto poradi, do obyvacky a do kuchyne mam zvedene z podkrovia 2x coax do kazdej miestnosti. Je mozne pouzit tieto kable na to aby som signal s prijmaca v obyvacke sledoval na tv v kuchyni? Moze byt ten isty program aj ovladanie moze byt v obyvacke. Ide mi cisto o zaslanie signalu do tv. Hdmi hub nechcem. Mam aj tam cat5 kabel. Diky za odpovede.
 
 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/forum/