Čudné relácie v tv - nórske priame prenosy
16.10.2013 22:54 • mediabook
Nórska televízia si na 1.11. nachystala priamy prenos z výroby svetra. Zámerom je pokoriť australský rekord výroby svetra, pričom Austrálčanom sa to podarilo za 4h a 51 minút vrátane ostrihania oviec, spracovania vlny, pletenia a záverečného oblečenia svetra.

Relácie tohto typu nie sú u NRK ojedinelé, výber z odvysielaných:

- rok 2013/6 - 18h záznam plávania lososov proti prúdu rieky
- rok 2013/2 - 12h vysielanie záberu ohňa v kozube
- rok 2011 - 134h arktická plavba lode Nordnorge na trase z Bergen do Kirkenes
- rok 2009 - 6h prenos cesty z vlaku, dlhej 374 km

Napriek bizarnosti, sú tieto programy nečakane sledované.Program NRK1 vysiela z družice len kódovane (príjem možný len nelegálne):
- Thor (0,8W) - paket Canal Digital / Conax
- Astra4 (5E) - paket Viasat / Videoguard


Komentár na záver:
Tento slow-TV formát býva voľne dostupný v internetovej verzii a je sledovaný aj dívakmi mimo Nórska, napr. arktickú plavbu sledovalo 46 percent divákov mimo uvedenej krajiny.
 
Reakce (nejnovější jsou nahoře)
Čudné relácie v tv - nórske priame prenosy

17.10.2013 11:23 • figmar
Program NRK1 vysiela z družice len kódovane (príjem možný len nelegálne): a jejda toto príjmam legálne :), si predstav, konkrétne Thor 0,8W, keď máš kartu tak si v pohode,ostané google a ujo Norris Ti odovie,napr.feed..nech sa darí
 
 
@figmar

17.10.2013 11:51 • mediabook
Pozri, tvoja reakcia zahalená tajomstvom nevyzerá veľmi na legálny spôsob príjmu na území Slovenska. Nelegálne automaticky neznamená že musíš využiť len emuláciu alebo sharring. I platenie si cez sprostredkovateľa je nelegálne pokiaľ satelitný operátor má v podmienkách vyhradené územie príjmu. Ale ak si to myslel ešte inak, lepšie by bolo napísať o tom viac, veď od toho je diskusia, aby sme si veci vydiskutovali :) Alebo ja nebudem používať slovo nelegálne, ale zvolím radšej pomenovanie - neoficiálne?
 
 
novy rekord sa nevytvoril

03.11.2013 18:14 • mediabook
Nórskemu tímu sa nepodarilo pokoriť austrálsky rekord v upletení tradičného svetra z čerstvo odstrihnutej ovčej vlny za menej ako päť hodín. Prenos sa skončil po viac ako ôsmich hodinách, keď si jeden z členov tímu nový sveter slávnostne obliekol.
 
 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/forum/