Po SmartTV Boxe prichádza ďalšia "IPTV" služba
22.10.2013 10:45 • mediabook
Na Slovensko vstupuje ďalší hráč na poli "IPTV", spoločnosť SledovanieTV.sk s.r.o., za ktorou stoja majitelia už (v ČR) dlhšie rozbehnutej služby SledováníTV.

Tá ale na rozdiel od košického Antiku (s ich SmartTV boxom) bude svoju "IPTV" ponúkať len u internetových operátov, s ktorými sa dohodne. Takže v princípe nehrozí čo zažíva Antik, že jeho službu vo svojej sieti menší operátori (ale aj UPC) blokujú. Programová ponuka ako aj cena služby SledovanieTV sa bude odvíjať od dohody ako s providermi, tak s tv stanicami.

Medzičasom RVR riešila pojem IPTV a zhodla sa na tom, že by už mal každý vrátane Antiku prestať svoje OTT (vysielanie prostredníctvom internetu) označovať ako IPTV službu. Antik sa síce ohradil: "Rada vo výroku sama konštatovala, že pojem IPTV nie je ustálený v slovenskej ani európskej legislatíve a že rozdiel medzi IPTV a vysielaním cez internet je stále predmetom aj vedeckých diskusií." No European Telecommunications Standards Institute (ETSI) by som nepodceňoval. A tie diskusie sú skôr smerované k otázke - či majú internetoví provideri strpieť OTT vo svojej sieti.

Komentár na záver:
Nebude nijakým prekvapením, ak nedostanú súhlas od Markízy, ktorá ho nedáva (alebo už udelený súhlas odvoláva) z dôvodu poskytovania vlastnej OTT voyo.
 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/forum/