Voľná telka, nazývaná aj ako Plustelka
13.11.2013 12:00 • mediabook
Portál O médiach, pri nedávnom informovaní o zaradení Slovak Sport TV 3 do pozemnej siete, na záver uviedol: Voľná telka, nazývaná aj ako Plustelka. Po prvom prečítaní som hneď vyhlásil, že je to nezmysel. Plustelka reprezentuje platenú službu od spoločnosti TowerHome, prevádzkovanú cez 4. celoplošnú sieť. Voľná telka je naopak zoskupenie staníc, ktoré ... a safra, pani autorka si zrátala jedna a jedna. Voľná telka jedného dňa naozaj splynie s Plustelkou!?

Ponúkať nekódované televízie v programovom balíku Voľná telka, robiť mu masívnu reklamu, roadshow, hovoriť že je to ZADARMO, to je také "skylinkovské". Idú si akcionári TWC na Plustelke zopakovať úspech (v menšom rozsahu), aký dosiahli so Skylinkom?! Príjem cez anténu síce pokryvkáva v programovej ponuke, ale ten kto je v dosahu vysielačov, nájde bezpochyby výhody tejto formy príjmu signálu.

Programové balíky Plustelka a Plustelka Extra si len pomaličky nachádzaju svojich užívateľov. Za prvého polroka pôsobenia na trhu, prevádzkovateľ reportuje približne 2400 registrovaných zariadení potrebných k ich príjmu. Koľko percent z tohto počtu tvoria pravidelne platiaci užívatelia (Plustelka Extra), to prevádzkovateľ nespresnil. No je úplne jasné, že na sebestačnosť potrebuje byť rádovo úplne inde. Ak si má neskôr hľadať nového kupca, musí ich mať hmatateľný počet. Kde ich ale v takom počte zobrať? Núka sa riešenie - presunúť programy z balíka Voľná telka do balíka Plustelka, t.j. zakódované NEPLATENÉ vysielanie.

Komentár na záver:
Nezmysel? Zatiaľ áno! Plustelka je dnes síce stratový projekt, ale jeho cena je v inom - drží obsadenú celoplošnú sieť, na ktorú sa nemôže dostať konkurencia, ktorá by TWC priniesla zrušenie monopolného postavenia na trhu. Navyše, prevádzka vysielačov (4. siete) nemusí byť ani zďaleká taká nákladná, zdieľa predsa technické prostriedky s ďalšími celoplošnými sieťami, ktoré sú už zaplatené stanicami v nich vysielajúcimi.
 
Reakce (nejnovější jsou nahoře)
A preco na prvom obrazku ma naistalovane paraboly,

13.11.2013 14:56 • loop12
A preco na prvom obrazku ma naistalovane paraboly, a nie anteny
 
 
to su balony

13.11.2013 16:43 • hugo
ja tam vidim biely a modry balon
ty tam vidis paraboly?
 
 
vyzeralo to ako parabola, ten biely balon

14.11.2013 09:37 • loop12
vyzeralo to ako parabola, ten biely balon
 
 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/forum/