Joj Media House chystá rádio projekt pod názvom Rádio Twist !?
27.12.2013 12:00 • mediabook
Rádio Twist bolo mnohými poslucháčmi považované za nositeľa objektívneho a nestranného spravodajstva. Nedávno naň zaspomínal na svojom blogu Ivan Krasko, ktorému v éteri chýba rádio, majúce vo vysielacej štruktúre vlastné spravodajstvo.

Túto podmienku je dnes schopná bezproblémov zabezpečiť Joj Media House, v portfóliu ktorej nájdeme televíznu stanicu Joj, ktorá sa dlhodobo chváli najlepším vlastným spravodajstvom. Že sa nejaká rozhlasová stanica chystá, je známe vďaka ponuke, ktorú dostali niektorí zamestnanci dnes už skončeného Rádia Viva od spomenutého konzorcia podnikajúceho v oblasti médii.

Z akej frekvenčnej siete sa bude vysielať, je zatiaľ lotériou. Horúcim kandidátom je sieť po bývalom Rádiu Viva, ktorá je dnes blokovaná Najvyšším súdom. Indíciou je, že majiteľ Info Rádia si nijako nezabezpečil doménu, ani ochrannú známku na názov. Evidentne sa s týmto názvom dlhodobo neplánuje pracovať. Na názvy Twist a Rádio Twist si prihlášku o ochrannú známku podala Advokátska kancelária Bugala - Ďurček, ktorá dlhodobo zastupuje MAC TV s.r.o.

Komentár na záver:
O ochrannú známku na pôvodné logo stanice a názov Rádio TWI s T sa dnes uchádza dcéra zakladateľa legendárneho Rádia Twist - Wanda Adamík Hrycová. Tá má podchytenú aj doménu radiotwist.sk. Samotný A. Hryc vo svojej ostatnej knihe Inventúra zaspomínal na svoje pôsobenie v Rádiu Twist a na omyly, ktoré vyústili k jeho zániku.

Bonus:
Revue k 1. narodeninám Rádia TWIST 29. januára 1994:

 
Reakce (nejnovější jsou nahoře)
televízia Joj a najlepšie vlastné spravodajstvo???

28.12.2013 21:31 • black13
televízia Joj a najlepšie vlastné spravodajstvo??? to neobstojí ani ako zlý vtip :(
 
 
joj ma tiez najlepsie pocasie

29.12.2013 08:35 • anon
joj ma tiez najlepsie pocasie
 
 
som myslel ze joj ma Radio BEST

30.12.2013 19:55 • JohnCena
som myslel ze joj ma Radio BEST :o
 
 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/forum/