Notebok a príjem SAT
04.01.2014 09:16 • Tami01
Zdravím, chcel by som sa spýtať niekoho kto má skúsenosti s príjmom SAT vysielania cez notebook. Jedná sa o príjem ako voľnych tak aj kodovanych programov. Chcel by som, aby sa dalo príjmať napr. skylink, cyfra + /pre PL/ ako aj FEED-s. Ako by to bolo možné, nejaké tipy značky notebook-ou, a čo všetko k tomu treba. Ďakujem.
 
Reakce (nejnovější jsou nahoře)
notebook rovno s dvb-s tunerom, to by bola rarita

04.01.2014 14:16 • vladan
notebook rovno s dvb-s tunerom, to by bola rarita

ak chces prijimat satelitny signal na notebooku potrebujes externy usb tuner, vyrobkov je kopec tt-connect s2, tbs qbox/5x, anysee e7, compro Sx, hauppauge wintv, mistique satix, a vela dalsich

k tomu cam modul+karta, alebo zdielanie po internete
 
 
Stream

05.01.2014 16:31 • emge
Satelitná anténa veľmi prenosná nie je, takže to asi nebudeš potrebovať prenášať.
Univerzálnym riešením by bol linuxový satelitný prijímač, ktorého vysielanie sa dá streamovať v domácej sieti. Stačilo by Ti prihlásiť sa s notebookom do siete (aj cez Wi-Fi) pripojiť sa k prijímaču a vysielanie streamovať napr. cez VLC. Priamo z notebooku si môžeš vyberať (prepínať) programy. Prijímač by sa dal inak bežne používať s TV, vtedy by bolo streamovanie v sieti obmedzené na rovnaký transpondér. Pre súčasné nezávislé používanie s TV by bol vhodný dvojtunerový prijímač (alebo 2 prijímače).
Zároveň tým získaš mobilitu v dosahu (Wi-Fi) siete, čo by si pri priamom pripojení k satelitnej anténe nemal.
 
 
tak tak kamo stream by bol asi najlepsie pre teba

07.01.2014 17:10 • JohnCena
tak tak kamo stream by bol asi najlepsie pre teba musis mat verejnu ip
 
 
@ JohnCena

07.01.2014 18:42 • emge
Verejnú IP pre streamovanie v domácej sieti :what:
On sa pýtal na príjem satelitného vysielania cez notebook. K satelitnej anténe sa asi tiež nechcel pripájať na diaľku.
 
 
sak by streamoval od svojho Linuxu co ma doma cez

09.01.2014 09:18 • JohnCena
sak by streamoval od svojho Linuxu co ma doma cez WEBprehliadac ,take jednoduche
a nie v domacej sieti ale niekde inde
 
 
O.k.chlapi,už to neriešim, dík.

09.01.2014 09:27 • Tami01
O.k.chlapi,už to neriešim, dík. ;)
 
 
Ako

09.01.2014 17:45 • emge
A ako si to vyriešil?
 
 
Tami inak zdravim ta chlape ako mas,secko dobre do

09.01.2014 23:27 • JohnCena
Tami inak zdravim ta chlape ako mas,secko dobre do noveho roka kamo :good: :good:
 
 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/forum/