Prijímač Skylink rady.
09.01.2014 15:57 • buco4959
Chcem sa poradiť staršia pani ma požiadala aby som jej kúpil komplet na Skylink tak do 160 eur s kartov M 7.Má problém s DVB-T býva na takom mieste signál o ničom.Nejaký prijímač som aj našiel Zircon SH777 alebo Optibox Zebra.Karta Skylink standart HD M7+Registrač. poplatok a servisný poplatok 69,90+prijímač 80eur,parabola+LBN 18Eur.Možno že aj sa spracem do tej sumy Ale by som poprosil ak máte niekto takéto prijímače tak poradťe! Alebo nejaký iný do tej sumy.Aby teta mala pokoj. :)
 
Reakce (nejnovější jsou nahoře)
Neready

09.01.2014 17:57 • emge
Prijímače obmedzené pre konkrétnu službu poskytujú poskytovatelia služieb zdarma pri viazanosti, príp. ich prenajímajú za nízky poplatok. Kupovať si za vlastné takýto prijímač považujem za nezmysel, preto Skylink ready prijímač nikomu neodporúčam.
Odporúčam Ti kúpiť normálny univerzálny prijímač s CI slotom. Kartu M7 potom môžeš používať v licencovanom CA module.
Parabola s LNB za 18 EUR bude šmejd a zdroj problémov v budúcnosti.
Ak má pani obmedzený rozpočet a potrebuje náhradu za DVB-T, nech si kúpi kartu Freesat. Nepotrebuje CAM (prijímač s CI odporúčam aj tu), karta stojí 20 EUR a 20 EUR sa platí ročný administratívny poplatok.
 
 
buco4959

09.01.2014 20:17 • Obcasnik
Tu zebru sme nedavno kupili do obyvacky..neviem asi by som ju uz nekupoval...dllllhe prepinanie kanalov obcas pri sledovani HD programu sekne potom cierna obrazovka a opat naskoci...a co nechapem ak na nejakom hd programe idem do menu...ze uprava programov...tak to vsetko zacne skakat vypadavat...no hruza des...na sd programe je to oki. Ako za sto eur nemozem cakat zazraky ale tak toto uz mohli nejak doladit:-) este ze mam v izbe moje ultimo:-)
 
 
Pre emge

11.01.2014 10:28 • buco4959
Tak ako sa to vezme,tak ten fresat by bol asi najrozumnejší do tej sumy!Pozeral som na prijímač Alma 2220 nejakú lepšiu parabolu aj Lnb.Bude stačiť aj 60alebo 80? :good:
 
 
Ten Zircon SH777 je naprosto v pohodě. Já montuji

11.01.2014 13:50 • ku.ba
Ten Zircon SH777 je naprosto v pohodě. Já montuji Zircon 077 a žádné problémy nemám. Pokud chceš levnou parabolu, tak tato je celkem dobrá Parabola PRO 67 APP Panorama. žádný zázrak ale chodí a drží.
 
 
nad 60-kou ani neuvazuj. Taka "v norme" je napr.

11.01.2014 16:59 • mnm
nad 60-kou ani neuvazuj. Taka "v norme" je napr. znacka FTE, cenovo lacna. Do tej Almy 2220 potrebujes irdeto modul ak planujes M7 kartu.
 
 
@ku.ba

11.01.2014 17:08 • emge
Ku Skylink ready som sa už vyjadril, kúpou týchto obmedzených prijímačov si zákazník kupuje závislosť na Skylinku a jeho poplatkoch a obchodných praktikách, a ešte si za to priplatí. Za funkčnosť karty v prijímači mu Skylink aj tak neručí, stačí si prečítať podmienky certifikácie.
Ten Zircon sa aktualizuje cez OTA. Ako ho bude aktualizovať, keď bude mať anténu nasmerovanú na pozíciu služby Freesat?
Parabola PRO 67 APP Panorama je marketingový nezmysel. Malá parabola s malým ziskom - fyzika nepustí. Orientácia na šírku je vhodná pre multifocus, pri príjme z jednej družice je to nezmysel :bad:
 
 
@ buco4959

11.01.2014 17:20 • emge
Spomínanú Almu nepoznám, niečo si môžeš prečítať tu:
http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?p=529084#p529084

Z lacnejších prijímačov Ti môžem odporučiť napr. Ferguson Arivu 202.
Satelitnú anténu rozhodne 80 cm. Reflektor by mal byť presne vyhotovený a pevný, a anténa by mala mať stabilný kovový záves s 2 strmeňmi, napr. Famaval ST-LH.
Ale možností je viacej...
 
 
emge

12.01.2014 23:49 • ku.ba
Kde tázající píše, že bude přijímat freesat?

" pani ma požiadala aby som jej kúpil komplet na Skylink"

Jinak anteny Panorama mě chodí u zákazníků bez sebemenších problémů, nevidím jedinný důvod ji nepoužít.
 
 
Re. Prijímač Skylink rady.

13.01.2014 14:48 • BIDLO1
Může koupit některou verzi s CI slotem od Amika nebo Goldenu, ty drahé nejsou.
 
 
@ku.ba

13.01.2014 15:45 • emge
buco4959 napísal: "...tak ten fresat by bol asi najrozumnejší do tej sumy!"
Téma Skylinku by bola na dlhšiu diskusiu. S univerzálnym prijímačom bude mať v budúcnosti možnosť voľby a bude môcť reagovať na prípadné zmeny v možnostiach príjmu.

Predaj antény Panorama bol sprevádzaný marketingovým oblbovaním, nad ktorým sa len trochu znalý problematiky musí zasmiať.
K čomu je dobrý a ako je využitý hranatý reflektor, keď každý konvertor má kruhový ožarovač a sníma signál v tvare kužeľa? Pri offset parabole má priesečník tohto kužeľa a reflektora antény tvar elipsy orientovanej na výšku. Preto je tak riešená každá normálna satelitná anténa, čo sa o Panorame povedať nedá. Intenzitu signálu pri reflektorovej anténe je daná veľkosťou aktívnej plochy reflektora (z malej paraboly väčší signál nikdy nebude) v tvare elipsy pri offsetovej anténe. To, čo konvertor sníma mimo danej elipsy je šum, ktorý zhoršuje odstup signálu od šumu.
Že anténa funguje, to verím, poznám ľudí, ktorý majú 60 cm anténu a pozerajú TV. Lenže takéto riešenie by som nikomu neodporúčal. V prípade Astry je tiež rozdiel v intenzite signálu v západných Čechách a na východnom Slovensku.
 
 
emge

13.01.2014 16:32 • ku.ba
Toto opravdu myslíš vážně? " ako je využitý hranatý reflektor, keď každý konvertor má kruhový ožarovač a sníma signál v tvare kužeľa?"

Poněkud svérázný výklad, opravdu! A já blbec si myslel, že všechny odražené paprsky na parabole se sbíhají v ohnisku. Ono ohnisko není bod?
 
 
Prijímač.

13.01.2014 18:55 • buco4959
Tak som sa rozhodol pre ten Fresat a nejaký lacnejší prijímač Amiko 8240 alebo Almu 2210-2220 CI alebo ako radí Bidlo 1 nejaký Golden ,parabolu Fte 80 .Pre tetu to bude dobré! ;)
 
 
buco4959

14.01.2014 07:20 • BIDLO1
Tady máš třeba poslední kousek vcelku solidního Wizarda: http://www.kenex.cz/golden-media-wizard-hd.html :good:
 
 
@buco4959

15.01.2014 12:47 • emge
Z vymenovaných prijímačov by som tiež prikláňal ku GM. Je to prijímač s čipom Ali M3606, teda alternatíva Arivy 202. Alternatívou od Amiko je typ HD8360.
 
 
@ku.ba

15.01.2014 13:00 • emge
Ohnisko je bod, ale konvertor nie je bod a nesníma signál zo všetkých strán. Konvertory majú svoju smerovú charakteristiku vyjadrenú parametrom f/D. Preto napr. konvertory pre offset paraboly nie sú vhodné pre stredové paraboly (inset) a naopak.
Že všetci výrobcovia satelitných antén vyrábajú offset paraboly v tvare elipsy (až na pár špecifických výnimiek) tiež nie je náhoda. Iné tvary sa využívajú pre príjem z viacerých družíc súčasne (multibeam, toroid...)

Ak sa chceš seriózne zaoberať montážami, mal by si sa oboznámiť aj s teóriou. Zaujímavé články nájdeš aj na stránkach Satcentra:
http://www.satcentrum.cz/skola/
 
 
Prijímač..

15.01.2014 16:42 • buco4959
Arivu nechcem. Ale ten Amiko 8360Hd sa mi páči aj recenzie sú naň dobré. :good:
 
 
emge

16.01.2014 11:09 • ku.ba
Taktéž ti doporučuji si o tom něco přečíst. Doporučuji soustředit se na dopad paprsků do ohniska a proč je to jiné u středové a offsetové paraboly. Vem papír a tužku a ono ti to dojde, antena Panorama je stále jen offset parabola.
I když si myslím, že oba mluvíme stejně, jen jde o Terminus Technikus a na to odborník opravdu nejsem.
Pro doplnění jen dodám, že všechny paprsky z obdelníkové paraboly Panorama se setkají v ohnisku.
 
 
naladenie skylink

29.05.2014 21:14 • tatiana
ahojte, chcela by som vas poprosiť o radu. snažime sa naladiť skylink programy a stale mame silu programu 90% ale kvalita 0. všetko mame nastavene, aj uhol aj DiSEq. Mame to na 2 družice 23,5 a 19,3.Ďakujem
 
 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/forum/