Opustí aj Markíza slovenskú jurisdikciu?!
04.04.2014 15:22 • mediabook
RVR má v tomto roku priniesť do štátnej pokladnice 340 000 Eur. Pritom jej takmer jediným príjmom sú peniaze vybraté na pokutách. Mechanizmus je nastavený tak, že ak RVR nenaplní tento príjem, aj tak bude musieť do štátneho rozpočtu odviesť uvedenú sumu. Aj preto televízna skupina JOJ Group svoje stanice Joj a Plus "sťahuje" preč z dosahu RVR. Do ČR, kde ju už bude kontrolovať tamojšia RRTV.

RVR jej tak za odvysielané programy v budúcnosti už neudelí pokutu. Či zaslúženú, či nie, absurdne vyznieva pokuta za odvysielanie seriálu v českom jazyku.

Vysielanie pod českou licenciou prinesie nepatrnú výhodu aj divákom. Zbavenie sa povinného ukazovateľa vhodnosti programu pre vekové skupiny. Živé.sk dnes uviedlo, že budú môcť vysielať viac reklamy, no v oboch krajinách je limit pre odvysielanie reklamy max 12 minút za hodinu.

Komentár na záver:
Keď Markíza oznámila zámer vyberať technický poplatok od prevádzkovateľov retransmisie za svoj HD program, ako druhá sa k nej pridala JOJ Group. Možno v tomto prípade bude garde obrátené, a aj tento tábor vymení vysielaciu licenciu. Kto sa potom bude skladať na naplnenie štátnej pokladne?
 
Reakce (nejnovější jsou nahoře)
Stejně nic nevysílaj pořádnýho.

06.04.2014 08:31 • lubos
Stejně nic nevysílaj pořádnýho.
 
 
presne tak a clenovia RVR zas nemusia mať extra

14.04.2014 21:32 • Borgxx
presne tak a clenovia RVR zas nemusia mať extra platy, no a co nech je kasa pre RVR prázdna a tých 340000 opováži sa im štát dať, aby mali zas na odmeny. Žebrač.
 
 
Ja nechapen preco by malo SLOVENSKA televizia

15.04.2014 13:44 • MyNick
Ja nechapen preco by malo SLOVENSKA televizia vysielat nejaky serial v cestine. Ak chce byt slovenska, vysielat zo slovenska pre slovakov mala by vysielat po slovensky alebo v originalnom zneni so slovenskymi titulkami.
 
 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/forum/