Hľadáme osobnosti SAT TV 2020, kto bude Technik SAT TV 2020 ...?
29.10.2018 10:21 • arsat84
Je tu spontánna aktivita na hľadanie osobností, ktoré sa výrazne zapísali do slovenských novodobých dejín SAT TV. Prečo? No lebo čas letí, generácie sa striedajú a tie staršie už zanikajú a s nimi i činy a veci, ktoré stáli pri zrode SAT a TV. Rok 1980 bol štartom, kedy sa v USA a v Európe otvoril trh pre individuálny satelitný príjem vďaka technikom, ktorí podľahli jeho kúzlu a nadšeným spotrebiteľom inštalovali prvé DTH zariadenie vyrobené takpovediac v garáži. Správy o zázračnej SAT TV zo satelitného neba napriek informačnej bariére prenikali zo Západu na Východ a naši technici sa okamžite pustili do štúdia a vývoja. V priebehu zopár rokov si už prví nadšenci svojpomocne vyrábali paraboly, LNB, prijímače a následne pomáhali ďalším odvážlivcom prekonať strach z následkov sledovania imperialistickej televíznej „propagandy“. Po roku 1989 sa naplno otvorili brány slobodného príjmu SAT TV a postupne sa z technických nadšencov stali profesionálni technici a majitelia firiem poskytujúcich najkvalitnejšie služby zákazníkom. V roku 2020 budeme oslavovať 40. Výročie SAT TV na Slovensku. Kto bude Technikom SAT TV 2020? Jedným z najznámejších technikov, ktorí by si titul zaslúžili, je Ing. Ján Lopušek ELEKTRO-TECHNIK, s.r.o.. Muránska 6, Revúca. Svojim odborným a obetavým prístupom si za desiatky rokov získal množstvo zákazníkov, za ktorých jeden uviedol, pán Lopušek žije svojej profesii vo dne v noci a bez ohľadu na čas je vždy ochotný pomôcť a poradiť. Vždy keď autom prechádzam okolo jeho sídla v Revúcej, stačí pohľad na jeho satelitný balkón a viem, že nikto neurobil ako technik viac na Slovensku pre SAT TV ako on. Pozn. Poznáte aj Vy osobnosť takého technika, ktorú si dokázali vo svojom širokom okolí zákazníci vybaviť ako človeka, ktorý doslova žije profesiou SAT TV?
 
Reakce (nejnovější jsou nahoře)
Ja zas Fera z Hornej Maríkovej ako aj Ján Záhon

29.10.2018 12:29 • tomko
Ja zas Fera z Hornej Maríkovej ako aj Ján Záhon alias Revis a Grantec
 
 
ja navrhujem satguru Jana Luterana za obrovsky

29.10.2018 17:22 • twoooo
ja navrhujem satguru Jana Luterana za obrovsky prinos pre Skylink.
 
 
ja zas Fero z Dolnej Marikovej ako aj Ján Záhon

29.10.2018 17:38 • tomko
ja zas Fero z Dolnej Marikovej ako aj Ján Záhon alias Revis
 
 
@tomko

30.10.2018 07:13 • arsat84
OK, pozrel som sa na internete, zistil som, že Janko bol aktívny na SAT diskusných fórach, narodil sa 25.8.1965, zomrel 18.1.2017, podľa jedinej fotografie sa mi zdal povedomý, avšak nič viac o ňom na internete nie je. Vedel by si o Jánovi Záhonovi napísať krátko, kde a čomu sa venoval okolo SAT TV ?
 
 
este som zabudol-

30.10.2018 16:21 • twoooo
na najvacieho odbornika na teplu vodu s paraboly bohuska gulecnikara. :good:
 
 
tak ja by som vo svojom okolí dal luterána .

30.10.2018 18:13 • kompresor
tak ja by som vo svojom okolí dal luterána .
 
 
@kompresor

30.10.2018 18:22 • zagrapan
Já bych ho spíš navrhnul na titul demagog století
 
 
@arsat

30.10.2018 18:46 • igor
A o Jankovi Luteranovi si nenasiel nic?
 
 
@igor

31.10.2018 11:40 • Warder
Myslis nieco taketo ?
http://www.upn.gov.sk/regpro/zobraz.php?typ=kraj&kniha=18&strana=70&zaznam=14482
 
 
@Warder

31.10.2018 12:54 • arsat84
Warder a prečo si Ty taký schovaný a pritom navyše ešte aj načisto ustráchaný? Máš niečo za "ušami" ŠTB a či len za lubom? Myslíš niečo takéto? http://www.upn.gov.sk/regpro/vysledky-vyhladavania.php?kraj=&priezvisko=Luter%C3%A1n&meno=J%C3%A1n&datum_narodenia=&kategoria=
 
 
@Warder

31.10.2018 13:56 • igor
Bavime sa tu o odbornikoch v SAT branzi. Ja JL nepoznam, ale rad sa o nom nieco dozviem ak jeho meno pada na tomto fore pomerne casto v suvislosti so SAT branzou. Vieme doveryhodne dokazat ze JL alias satguru je ta ista osoba, na ktoru si poslal link. Kludne zaloz vlakno o JL spolupracovnikovi STB, mozno sa niekto ozve, kto ho zazil v "akcii".
 
 
@arsat84

31.10.2018 13:59 • tomko
A o Ferovi z Dolnej Maríkovej nechcete vedieť? Ten o spominanom človeku, ktorom chcete vedieť, isto viete, že veľa ľudom pomohol, poradil apod. Tak isto aj mnohí iní, ako aj Fero
 
 
@tomko

31.10.2018 15:04 • arsat84
Určite, bolo by super poznať každého, kto prispel k rozvoju SAT TV.
 
 
@igor

31.10.2018 15:50 • arsat84
Warder Ti neodpovie, lebo nič podstatné z praxe a profesie SAT TV nevie. A navyše má strach z toho, aby sa neodhalila jeho pravá identita v podobe agenta.
 
 
@arsat84

31.10.2018 19:48 • Warder
Warder caka ze mu ako agent STB prides vylizat kakac a potom podas nejaku zalobu ako si sa onehda kdekomu vyhrazal. :D
 
 
@igor

31.10.2018 19:53 • Warder
Preco by som zakladal nejake dalsie vlakno ? Tot Janik Lufteranovie nech sa ti prizna ked je taky spravodlivy a chlap. :D
 
 
@Warder

31.10.2018 20:22 • arsat84
Dá sa predpokladať, že ako bývalý agent ŠTB máš rozpoltenú osobnosť, jedna časť má výčitky svedomia, to zrejme riešiš alkoholom, druhá časť trpí pocitom menejcennosti, to riešiš vulgaritou. Čiže si v podstate stratená existencia s orientáciou dokopy, dá sa predpokladať, že si zbavený svojprávnosti. Iba blázon by sa Tebou vážne zaoberal, nieto ešte súdil. Čo sa dá vysúdiť na mentálnom chudákovi?
 
 
Arsat neodbiehaj od temy

31.10.2018 21:22 • igor
Riesime tu odbornikov SAT TV. Padli tu nejake mena, Teba som prosil, ci vies o tychto ludoch nieco zistit (JL, Fero...).
Ak Wardera poznas a nepovazujes ho za odbornika tak ho neries. Ci a na co (koho) bude Warder reagovat je jeho vec.
 
 
@arsat84

31.10.2018 21:26 • Warder
Darmo sa snazis (podobne ako v STB) odvadzat od seba pozornost. h zostane vzdy hm aj ked sa zabali do pozlatka. :warning:
 
 
@igor

31.10.2018 21:53 • arsat84
OK, takže, Ján Luterán, toho poznám tak trocha aj osobne v súvislosti so začiatkami rozvoja TV vysielania a následne hlavne okolo SAT TV od úplných začiatkov SAT Clubu CS, Solid Europe, Sattech, VTV,TV Luna, Slovaklink, Skylink atď až doteraz. Žiaľ, na Fera si nespomínam, avšak pokiaľ mi dáš nejaké indície, pokúsim sa niečo vydolovať...
 
 
zaujmve napisat ze niekto pozna sam seba "tak

01.11.2018 10:03 • twoooo
zaujmve napisat ze niekto pozna sam seba "tak trocha aj osobne" :D
 
 
@arsat84

01.11.2018 12:59 • zagrapan
Luteráne, teď jsem si přečetl ten chat s Glisníkem, krásně ti to tam natřel. Sám bych to líp neřekl. :D :D :D
 
 
@zagrapan

01.11.2018 16:52 • arsat84
Musím s Tebou tentoraz iba súhlasiť. Luterán ma dosť sklamal, čakal som od neho omnoho viac a predovšetkým dôraznejšie argumenty. Glisníka jednoducho podcenil a nechal ho doslova vyniknúť vo svojej pretvárke. Obrovská škoda, že sa chatu nezúčastnili borci ako keff,fofo1,sasuke,Jjezevec,bretah a pod., tí by ho načisto vymazali...
 
 
@arsat84

01.11.2018 18:43 • zagrapan
Pojem "rozdvojení osobnosti" u tebe nabývá další dimenzi :D :D :D
 
 
a tebou zmiňovaní jedinci jsou taky dobrý

01.11.2018 18:44 • zagrapan
a tebou zmiňovaní jedinci jsou taky dobrý matroš...
 
 
@zagrapan

01.11.2018 19:20 • arsat84
Zdá sa, že máš dvojité videnie. Ja som si za seba povedal, čo som potreboval a JG bol z môjho pohľadu jasne odpísaný. Luterán alias skysat ma naozaj dosť sklamal, čakal som od neho omnoho viac, predovšetkým dôraznosť.
 
 
@zagrapan

01.11.2018 19:27 • arsat84
Mnou zmieňovaní jedinci sa na rozdiel od Teba neboja povedať verejne pravdu k danej téme...
 
 
luterán , to už máš na sučany . daj sa liečiť ,

03.11.2018 22:31 • kompresor
luterán , to už máš na sučany . daj sa liečiť , alebo si hoď mašľu. len tak sa ti dá pomôcť.
 
 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/forum/