Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Středa • 10.06.2026 - 14:45:52 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

Technika - Škola
Astra vs. Digi  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
18.02.2009 10:29 • ® rastino7
Zdravicko,
chcem sa spytat v mene suseda,ktory ma minimalne 15 rokou parabolu a chyta v pohode Astru,ale chceli sme to otocit na Intelsat a nechytili sme ani 1% signalu...je to mozne,ze na 60cm parabolu by nechytil 1W a Astru ano.(nastrcil som mu na jeho koaxial moj origos Humax z Digi)
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 23   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 2 / 2

 
to je fajnova stranka...vdaka!Posuvali sme to po  
18.02.2009 11:09 • ® rastino7
to je fajnova stranka...vdaka!
Posuvali sme to po ose zlava do prava ako blbci,ale kedze sme laici,tak nas nenapadlo,ze tam bude aj iny elev.uhol.Skusime,ked pridem z roboty...uz budeme musiet len hladat,lebo merak nemame a motor ma z cias komunizmu...
 
 
 
ale samozrejme ze chytis, ale musis skusit ladit  
18.02.2009 11:01 • ® sputnik
ale samozrejme ze chytis, ale musis skusit ladit na najsilnejsom transponderi 1w pozicie a to je fr. 11785 H (nekodovane tam vysiela 1 Music Channel)
ak budes mat dobre naladenu parabolu (vratane sklonu) musis chytit signal ktory bude pozeratelny
neviem sice v ktorej casti SK to ladite, ale na dalsie transponderi bude treba ozaj vacsi priemer
 
 
 
Astra 19,2-Intelsat 1002  
18.02.2009 10:58 • ® alonzo
Je možné aj na 60ku chytiť 1W,ale počítaj s tým,že pri zhošenom počasí/silné sneženie,búrkové mraky atď./ pôjde úroveň signálu dole-možno až "nepozeratelné".Keď že Astru/elevač.uhol 33.5/ mal nainštalovanú ty musíš nastaviť eleváciu cca o 3 st. nadol pre Intelsat 1002-zapoj tvoj príjmač "origo Humax"a toč do prava na naj.kvalitu signálu.Kukni na túto str.zadaj udaje najskôr o Astre,potom o Intelsate a uvidíš rozdiel o koľko máš pootočiť:http://satlex.net/sk/azel_calc.html :good:
 
 
Celkový počet reakcí: 23 / zobrazují se: 21 ... 23

|<«12»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist