Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 29.03.2024 - 08:17:29 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

DVB-T
Rusenie signalu Satro MMDS zo Zobora  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
01.06.2009 20:36 • ® martini
Chcem sa spytat, ci je mozne, ze od 1.6.2009 Satro pouziva k sireniu svojho vyslielania cez MMDS zo Zobora "rusicku". Sorry za laicky vyraz - neviem to inac pomenovat. Vcera bolo vsetko ok, od dnes mam na tv 2 biele pasy (v strede a na spodku obrazovky) a zvuk je zabrumeny, rovnake rusenie je na vsetkych programoch. Docital som sa, ze napr. UPC takymto sposobm rusilo signal v Trnave (zariadenie bolo nainstalovane v Bielom Kostole na vodojeme). Alebo to moze byt skor zarusene novou Wifi sietou? Vdaka za odpovede.
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 11   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
ano je to tak ze v predajnach predavaju ludia  
02.06.2009 19:57 • ® jopo166
ano je to tak ze v predajnach predavaju ludia neznaly veci a dokonca v specializovanich povedsinov sa tam dostavaju s chabymy vedomostamy samozrejme ze opravar take veci viem sak su to nakoniec zakladne vedomosti napr tieto suciastky vysichaju aj v telkach a nemeni sa jeden kondenzator ale menia sa 10 naraz napr aj vo vertikalnom rozklade kedy je obraz stiahnuti z lava do prava v horizontaly a podobne kondenzator je najviac namahana suciaska preto sa musi menit v zdrojoch odchadza hlavne kvoli teplote zdroja .
 
 
 
Dakujem vsetkym zucastnenym...  
02.06.2009 16:13 • ® martini
nakoniec vyhralo to pokazene trafo - opravar na mna spustil podobnu rec ako jopo166, z coho som rozumel len "bude to styri euro" :)
Sorry, ze pojdem trochu mimo temy, ale je zaujimave z v predajni c.1,2 a 3 vam povedia, ze to trafo je naprt a ze si urcite musite kupit nove a potom natrafite na zasiteho zivnostnika, ktory je taky husty, ze z jeho slov mate len hladinovy sum, ale za 12 min. to ma poriesene vymenou - nazvyme to pracovne - "suciastky". "Na Slovensku je to tak..." Este raz dik za typy. :good:
 
 
 
Preto som napísal:v núdzi krátkodobo je použiteľné  
02.06.2009 16:05 • ® alonzo
Preto som napísal:v núdzi krátkodobo je použiteľné aj 12V
 
 
 
nisie napajacie napetie ako ma byt moze zmenit  
02.06.2009 15:48 • ® jopo166
nisie napajacie napetie ako ma byt moze zmenit pracovne body tranzistorov ktore su v konvertore a moze dojt k intermodulacii ako aj k zmenseniu zisku daneho konvertora v antene mmds :D :good:
 
 
 
Je to bežná vec - riešil som to veľa krát -  
02.06.2009 15:25 • ® alonzo
Je to bežná vec - riešil som to veľa krát - dokonca jeden známy /na polskom site/ pozeral týždeň na obraz ktorý bol rozdelený čiernym pásom na polovicu - ale zaujímavé je to že horná polovica obrazu bola dole a dolná hore - tzn. na hornej polovici obrazovky si videl človeka od pol pása dole a na dolnej pol. obr. naopak - po výmene zdroja všetko šlapalo ako má - inak pozor MMDS anténa má napájanie 18V ,ale v núdzi krátkodobo je použiteľné aj 12V trafko -samozrejme spôsobí horšiu kvalitu obr. ;)
 
 
 
ale sme obydvaja dobry ze a nie len pri tejto  
02.06.2009 15:05 • ® jopo166
ale sme obydvaja dobry ze a nie len pri tejto antene sa stretnes stimto rusenim ale sito za 500sk ho ma skoro kazde po :good: roku
 
 
 
martini  
02.06.2009 13:35 • ® Gejza 2
Nie je to zarušené,šlape to O.K.Ako píšu kolegovia , je to v trafe...
 
 
 
martini  
02.06.2009 06:23 • ® Gejza 2
Dnes poobede to pozriem a poviem ti,či je to zarušené ako predtým...
 
 
 
Robilo to na MMDS Nitra aj pred pár rokmi.Neviem  
02.06.2009 06:22 • ® Gejza 2
Robilo to na MMDS Nitra aj pred pár rokmi.Neviem kde bývaš,ale medzi Trnavou a Nitrou sa nachádzajú nejaké vojská.Mal som vtedy technika a ten zistil rušenie od ich mobilného vysielača.Trvalo to asi mesiac keď ich cvičenie skončilo a potom to prestalo.
 
 
 
ti si cela rusicka nie neni to mozne kodovanie  
01.06.2009 22:18 • ® jopo166
ti si cela rusicka :D :D nie neni to mozne kodovanie bolo uplne ine islo o simulcript (luxikript) v tvojom pripade ide skoro na 100 percent o zli zdroj to je napajanie ktore napaja antenu ktorumas na streche to znamena trafko asi na 15 voltov v tom trafku je vyschnuti kondenzator a nefiltruje dobre napetie preto tam su tie ciary a aj ten zvuk je taky bud vymen trafko alebo v trafku vymen kondenzator za novy je tam len jeden kapacitu nepoznam moze byt rozna do 1000uf :D :D :good:
 
 
 
MMDS  
01.06.2009 20:52 • ® alonzo
A robí to aj ostatným? Ak nie skús vymeniť zdroj /trafo/
 
 
Celkový počet reakcí: 11 / zobrazují se: 1 ... 11

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist