Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 29.03.2024 - 08:09:45 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

Satelitní stanice a družice
Preladenie SkyLink, nastavenie transpondera.  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
13.02.2012 13:51 • ® eisy811
Ahojte. Snazim sa preladit sat. prijmac na nove parametre od SkyLink-u, avsak nedari sa mi to. Uz som skusal pohnut aj parabolou, ale stale mi to viazne, bez vysledku.
Ale aby som to popisal, teda ako to mam, momemtalne.
Parabolu mam (aspon si to myslim) nastavenu na Astra 23.5. V prijmaci som v menu a instalujem parabolu. Ked si napr. nastavim transponder na 12525/V/27500 (kde by malo byt CT1, CT2 a pod.), tak mi zobrazi intenzitu signalu cca 55 a kvalitu cca 80, co by malo byt v poriadku.
Avsak moj problem spociva v tom, ze ked si chcem pozriet intenzitu a silu signalu napr. na 11836/H/27500 (kde by malo byt STV1, STV2, Markiza a pod.), tak sa mi to neda nastavit. Totiz, transponder ma ponuku 11836/H/29900 a potom len okolo toho a to 11720/H/27500 a 12032/H/27500.
A zrovna tak to je u vsetkych ostatnych nastaveni, teda podla novych nastaveni od SkyLink-u, kde sa mi transponder neda na tie frekvencie nastavit.
Da sa to nejakym sposobom vyriesit?
Dakujem za kazdu odpoved.
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 28   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 2 / 2

 
S tym vysomarenim je to zlozite. Problem v LNB by  
14.02.2012 12:13 • ® eisy811
S tym vysomarenim je to zlozite. Problem v LNB by som nevidel, kedze predtym mi satelit normalne fungoval bez problemov, spolahlivo a aj teraz naladi a idu pozerat nejake tie programy. Je to o nieco komplikovanejsie, kedze sa jednalo o prijmac so zdielanim jednej karty pre dve ROM v jednom pristroji. Aj LNB su dva, dualne, ale v tom by problem nemal byt... Len neviem preco, ked si nastavim parabolu na Astru 23.5, prijmac ukaze mi signal a aj kvalitu, no nic mi z nej nenaladi. Pritom TP mam upravene podla parametrov SkyLink-u. Vzdy mi naladi programy z Astry 19.2.
Este k tomu Diseqc, mam nastaveny na B, kedze pri tomto nastaveni, mi ukaze prijmac intenzitu a aj kvalitu signalu. Pri ostatnych (A,C,B), to mam bez signalu.
Dakujem za trpezlivost a rady.
 
 
 
letas  
14.02.2012 07:38 • ® BIDLO1
Souhlas. Stále se všude dočítám o editacích,přidáváních TP,síťových vyhledáváních a já nevím čeho ještě ale přitom ve většině případů tam stačí v manuálu pouze naťukat příslušné údaje a spustit,nic víc.
V tomto případě bohužel ale tazatel navíc naprosto nesmyslně rozdrbal parabolu takže vrátit to zpátky bude mít moc těžké. Navíc ani nevíme co má vlastně za LNB a jestli třeba nedokázal rozštelovat i Diseq. :bad:
 
 
 
Neviem,či to má význam tu aj písať,ale žiadné  
13.02.2012 20:59 • ® letas
Neviem,či to má význam tu aj písať,ale žiadné kvantum programov na tej Astre 3 nie je,to čo sa tam naskénuje,sa za pár minút vytriedí.Vždy je to lepšie pre laika,ako mu kázať niečo niekde pridávať,ale to som už písal nižšie.Ver za minulé tri týždne som ich preskénoval a vytriedil neurekom a každý mi trval maximálme 10 minút aj s pokecom.Sú vynimky,kde je rýchlejšie zadať tie frekvencie s príslušnýma parametrami,ako dať sieťové hľadanie.Ale veľmi málo,možno jeden prístroj zo sto.
Predstavte si to ticho, keby ľudia hovorili len to, čo vedia.
 
 
 
letas  
13.02.2012 19:48 • ® Rasto78
som zvedavý aké kvantum programov ti takto nájde a ako sa z toho potom vysomáriš ?
 
 
 
Preladenie  
13.02.2012 19:30 • ® smscz
Nic hrozného se nestalo, že jsi to smazal;) Ale jsi skutečně na Astra 1, tedy na 19,2°E a ty potřebuješ s parabolou otočit asi o 4-5cm do leva, když stojíš za parabolou. Nastav si v přijímači frekvenci 11836 a zkus to - až naskočí signál
5/4W, 1W, 5E, 9/10E, 13E, 19E2, 23E5, 28E5, 45E, SkL Sk ICE, SkL Cz IRD, Optibox Anaconda Plus
 
 
 
Pre budúcnosť: Nič sa nemaže,nič sa nepridáva,len  
13.02.2012 18:55 • ® letas
Pre budúcnosť: Nič sa nemaže,nič sa nepridáva,len stači zapnúť sieťové vyhladávanie a dať prehľadať.Nechápem prečo si komplikujete život a nechápem ani odborníkov,ktorí tu radia niečo pridávať.Jedno je jasné,že keby títo laici vedeli,kde to a čo treba pridať,tak sa tu nič nepýtajú.A Tvoj prípad?Si na Astre 1,treba ísť o 4,3 stupňa na východ.
Predstavte si to ticho, keby ľudia hovorili len to, čo vedia.
 
 
 
Prijmac som zmenil, kedze v tom povodnom (Opticum  
13.02.2012 18:49 • ® eisy811
Prijmac som zmenil, kedze v tom povodnom (Opticum Multiroom) som nemal potrebne transpondery. Teraz mam Opticum 7300CI2CX, transpondery su tam, kvalita a uroven skacu nieco cez 70.
TP mam nastavene:
SAT: Astra 1D 23.5E
Index TP 6/92 (je to vlastne volba: 11836 H 27500)
Kmitocet: 11836
Symbol Rate: 27500 Ks/s
Polarita: Vodorovny
Vsetky ostatne TP som zmazal.
Po skonceni vyhladavania programov tam neboli ziadne slovenske (naladilo napr. TVP INFO a dalsie TVP, TV Polonia, MTV ROKS, VH1 Classic, BELSAT TV, SAT.1, niekolko WDR, LCP, atd..
Tak uz neviem kde je chyba. Este snad pridam, ze ked nastavim dalsie TP, napr. 12525/V/27500 tak v instalacii mi ukaze uroven signalu okolo tych 70, no kvalita je len 2%.
Dakujem za pomoc.
 
 
 
Preladenie  
13.02.2012 14:38 • ® smscz
Nevidím tu nikde název přijímače, mohl jsi napsat, jestli ti něco vůbec jde (po tom tvém hýbání s parabolou), avšak postup je vždy zhruba stejný. V menu najdi vyhledávání programů, manuální, editace TP, tam změň údaje, uložit a prohledat. Nebo tam bude přidání nového TP, tady zadáš nové údaje, uložíš a dáš prohledat (editace TP, přidání TP atd, bývá často řešeno barevnými tlačítky na DO, sleduj nápovědu dole pod menu).
Další možnost je zapnout SÍŤ(síťové vyhledání) a spustit automatické hledání.
Jinak ten signál bys měl zlepšit - lépe nastavit parabolu!!:)
Pro bezvadný příjem(HD programů) bys měl mít sílu aspoň 80 a kvalitu 90, prostě co nejvyšší.
5/4W, 1W, 5E, 9/10E, 13E, 19E2, 23E5, 28E5, 45E, SkL Sk ICE, SkL Cz IRD, Optibox Anaconda Plus
 
 
Celkový počet reakcí: 28 / zobrazují se: 21 ... 28

|<«12»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist