Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 18.04.2024 - 03:27:23 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

Technika - Škola
90 cm parabola a neide mi druzica Thor  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
22.02.2012 20:15 • ® PatQo239
Zdravim,
mam parabolu z roku 2001 priemer 95 cm a na nej nainstalovany motor DiSEqc Optibox DM 3800.
Problem spociva v tom, ze ked som na tu antenu ten motor namontoval, tak mi idu iba tri satelity (ASTRA 3B, ASTRA1, HOTBIRD 13E). Nulovy bod mam nastaveny na Astru 1 (moja poloha je 49,1°sš, 21,7° v.d.
Cital som dakde, ze v okoli Presova je tiez mozne nastavit tzv. nulu na Astru 1, ale ked cheme mat vsetko dokonale tak musime otocit na Eutelsat 21,7 E. Mne to nie je mozne nastavit, nakolko mam parabolu co ma 90 cm a navyse nema ziadnu stupnicu elevacie.
Predtym som motor mal zapojeny na 80-ku parabolu, ale dneska som to chcel dat do obyvacky na 90-ku, pretoze v izbe stryko nema zaujem na pozeranie TV LUX no ta som mu tam nechal 80-ku, aby mohol pozerat DELUXE na Astre 1.
Poradte, mam totu 90-ku vymenit namiesto 80-tky a potom na 80-ku namontovat motor. Totizto, parabola sa nachadza asi take 2 metre nad zemou na konzole, ktora je upevnena na zabradlovej tyci (pouzita specialna konzola na balkony).
Za odpoved Thanks
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 3   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
90cm parabola  
23.02.2012 07:52 • ® palo
zdenoq,to máš pravdu s tým motorom,ale Pat,píše že nemá označenie na parabole,myslel som si že s nastavením motora problem nemá,ked tam má stupnicu na elevaciu..
 
 
 
palo: elevacia na motoru je podstatna, ked ju mas  
22.02.2012 20:54 • ® zdenoq
palo: elevacia na motoru je podstatna, ked ju mas zle nastavenu tak ti nekopiruje druzice..
Golden Interstar 870, offset 100cm Al E.E., G.I.0,2dB twin, Skylink CryptoWorks, Astra 3B 23.5E, Thor 6 1W
 
 
 
90 cm parabola  
22.02.2012 20:47 • ® palo
Nejako sa mi to nezdá,Ja mám tiež motor aj tažkosti pretože všetko nastavujem bez prístrojov len tak od oka a nikdy sa mi nestalo aby mi išli len tri družice.Ked ti ide s dostatočným signalom 23.3°E tak ti musí íst 26°E a 28°E a tiež družice blizko Hotbirdu..Myslím si že každý novo kupený motor je už nastavený ja som s bod nula nič nerobil je nastavený vyrobcom na 19°E.Problem bude v nastavení paraboly a tiež treba davat pozor aby si mal aktualné frekvencie na družici ktorú hladáš,ináč ju nenaladíš!
 
 
Celkový počet reakcí: 3 / zobrazují se: 1 ... 3

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist