Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Úterý • 16.04.2024 - 12:23:15 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

Technika - Škola
90 cm parabola a pozicioner otaca iba na tri  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
22.02.2012 20:18 • ® PatQo239
Zdravim,
mam parabolu z roku 2001 priemer 95 cm a na nej nainstalovany motor DiSEqc Optibox DM 3800.
Problem spociva v tom, ze ked som na tu antenu ten motor namontoval, tak mi idu iba tri satelity (ASTRA 3B, ASTRA1, HOTBIRD 13E). Nulovy bod mam nastaveny na Astru 1 (moja poloha je 49,13°sš, 21,01° v.d.
Cital som dakde, ze v okoli Presova je tiez mozne nastavit tzv. nulu na Astru 1, ale ked cheme mat vsetko dokonale tak musime otocit na Eutelsat 21,7 E. Mne to nie je mozne nastavit, nakolko mam parabolu co ma 90 cm a navyse nema ziadnu stupnicu elevacie.
Predtym som motor mal zapojeny na 80-ku parabolu, ale dneska som to chcel dat do obyvacky na 90-ku, pretoze v izbe stryko nema zaujem na pozeranie TV LUX no ta som mu tam nechal 80-ku, aby mohol pozerat DELUXE na Astre 1.
Poradte, mam totu 90-ku vymenit namiesto 80-tky a potom na 80-ku namontovat motor. Totizto, parabola sa nachadza asi take 2 metre nad zemou na konzole, ktora je upevnena na zabradlovej tyci (pouzita specialna konzola na balkony).
Za odpoved Thanks
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 9   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
Uz som ten problem vyriesil. Na tuto kovovu tyc,  
04.03.2012 16:15 • ® PatQo239
Uz som ten problem vyriesil. Na tuto kovovu tyc, na ktorej je namontovany motor som parabolu na motore otocil na juh, t.j. na nulu a potom som otocil motorom na Astru 1, kedze Eutelsat W3 je iba pre paraboly od 1 metra, tak to bol najblizsi satelit. Teraz uz ide vsetko, chytam od Astry 3A az po Thor lebo tam mame prekazku a to je severna stena domu.
Ale aj tak vam dakujem za vase odpovede.
:) :) :)
 
 
 
Dal som to na kolmu konzolu na povodne miesto ,  
27.02.2012 18:27 • ® PatQo239
Dal som to na kolmu konzolu na povodne miesto , kde to predtym bolo , ale teraz sa motor nechce tocit, iba ked dlhsi stlacim tlacidlo na DO kde ho chcem otocit. Totu rru som dal tiez do vodovahy a je kolma jak ma byt. Problem je v tom , ze asi sa pretazil po tej druhej tazkej antene , pretoze bola raz natierana a bola aj zhrdzaveta. Povodne bola namontovana na serve co bolo na 230 V a ovladalo sa to zo skrynky a to ako reverzny chod iba v horizontalnom smere. Ma to sice 95 cm , ale je to Fe antena , aj ked to ma max nosnost do 140 cm , iba neunesie to vsetky typy anten. Teraz som na nu namontoval 80 cm Fe a otaca iba ked dlhsie stlacim to tlacidlo.
Ked to dam na iny satelit tak otoci iba o 3 ° a dalej uz neotoci a ked dam na Hotbird, nic sa nezobrazi okrem hlasky "Kein Signal" a tak uz natoci po 2O sek. spät na Astru 1 (moj nulovy bod , kedze nemam parabolu co ma 1 meter, aby som mohol zachytit Eutelsat 21,7 E co je moja zem. dlzka , kedze programy na nej to vyzaduju).
Ja neviem, motor v pohode fungoval i v -20 stupnovych mrazoch a odkedy som ho dal na totu 95-ku , tak sa asi pretazil, lebo toto mi nikdy nerobil , ale ked stlacim tlacidlo WEST alebo EAST na motore, tak sa otoci. Tam totiz blika cervena a zelena led dioda naraz. Povedzte , co sa s tym da robit
Dik
 
 
 
bez tej vodovahy sa dalej ani netrap,ozaj sa to  
23.02.2012 19:33 • ® par32
bez tej vodovahy sa dalej ani netrap,ozaj sa to neda...
® zdenoq-ti dobre radi-vidno že niečo už nastavil :D :good:
 
 
 
Ked nebudes mat zvislo ruru na ktorej mas  
23.02.2012 19:18 • ® zdenoq
Ked nebudes mat zvislo ruru na ktorej mas pripevneni motor, sa necuduj ze ti nenajde vsetky druzice, to sa robi ako prve ked sa montuje motor ze konzola musi byt vo vodovahe zvislo, ja som sa tiez natrapil s tym, dokym som nedal ruru do vodovahy nevedel som s motorom chytat Thor 1W a naslo mi len Hotbird 13E, Astru 19,2E, Astru 23,5E a Helasat 39E ale Thor 1W mi nenaslo ked som prevaril a dal ruru do vodovahy hned mi isiel Thor 1W a ostatne satelity...
Golden Interstar 870, offset 100cm Al E.E., G.I.0,2dB twin, Skylink CryptoWorks, Astra 3B 23.5E, Thor 6 1W
 
 
 
Tak daj pokyn motoru naj najde satelit Astru 19,2E  
23.02.2012 19:03 • ® zdenoq
Tak daj pokyn motoru naj najde satelit Astru 19,2E a dolat na parabole elevaciu a na motore azimut na na najlepsi signal... podla toho vies ze si na astre 19,2E Program Kotel TV 12,246/V/27500 3/4
Golden Interstar 870, offset 100cm Al E.E., G.I.0,2dB twin, Skylink CryptoWorks, Astra 3B 23.5E, Thor 6 1W
 
 
 
Na druzici Eutelsat som skusal nastavit  
23.02.2012 18:27 • ® PatQo239
Na druzici Eutelsat som skusal nastavit transporder, ale bez uspechu, pretoze tam musi byt minimalne parabola vo velkosti 1 metra a okrem toho na tomto motore blikaju naraz cervena a zelena a konzola je upevnena na tyci, ktora ma priemer asi 2 cm a ja nemam tam inu moznost bo tato tyc je drziakom na snur co sa vesa pradlo.
Neviem co s tym, kolmost na vodovahe sa nedala inak zmerat, pretoze upevnenie konzoly je zapevnene na 2 cm tyc. Je to asi 2 metre nad zemou.
 
 
 
zajtra sa o to pokusim.  
22.02.2012 21:12 • ® PatQo239
zajtra sa o to pokusim.
 
 
 
® PatQo239  
22.02.2012 20:50 • ® par32
nerob z toho velke vedy ,treba sa s tym pohrať ,ak si to ešte nerobil daj blizko telkač a satelit a hraj sa s nastavovanim a urob všetko ako ti napisal:
® zdenoq ,potrebuješ kopu trpezlivosti ;) :D
 
 
 
Konzola musi byt vo zvislej polohe, s vodovahou  
22.02.2012 20:46 • ® zdenoq
Konzola musi byt vo zvislej polohe, s vodovahou zmerias s kazdej strany ci je zvislo, a evelaciu nemusis vediet na parabole, ked das pokyn motoru na Eutelsat 21,7 E motor sa otoci na zvolenu druzicu a potom zoberes kluc 13 a doladis parabolu elevaciu na najlepsi signal ale pre istotu si zisti volny program ktory je vysielany na druzici Eutelsat 21,7 E, aby si mal istotu ze si na nej, parabola a musi byt na nohe motoru 2 cm od spodu, umiestnena presne v strede na nohe, ked sa pozries mas cez polku rury (noha motora) vyznaceny stred
Elevacia motora ma byt nastavena 42 stupnov...
Golden Interstar 870, offset 100cm Al E.E., G.I.0,2dB twin, Skylink CryptoWorks, Astra 3B 23.5E, Thor 6 1W
 
 
Celkový počet reakcí: 9 / zobrazují se: 1 ... 9

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist