Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 18.04.2024 - 23:30:49 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

Satelitní stanice a družice
VU+ Ultimo  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
17.03.2012 10:32 • ® Obcasnik
VU+ Ultimo
Chcem ho kupiť...ak vyrobca ponuka naprogramovaný,znamená to že zapnem vložím kartu a môžem ladiť programy?Alebo budem musieť ešte inštalovať? Zatial budem mať iba skylink kartu no mam toroidku na ktoru chcem postupne dať 16LNB...tie pozície budu v prijímači predinštalované alebo znovu to tam budem musieť dostať a až potom ladiť?
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 55   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 3

 
Pre smscz  
20.03.2012 21:58 • ® vlalach
Ďakujem. Budem ďalej skúšať.
 
 
 
® vlalach  
20.03.2012 21:45 • ® smscz
FEC - Forvard Error Correction, je to funkce(systém) opravy(snížení)chybovosti přenosu dat.
Nenacházíš, protože u našich přijímačů se to nenastavuje. ;) Prostě to zvládaj automaticky. Na závadu to určitě není.
5/4W, 1W, 5E, 9/10E, 13E, 19E2, 23E5, 28E5, 45E, SkL Sk ICE, SkL Cz IRD, Optibox Anaconda Plus
 
 
 
Pre smscz  
20.03.2012 21:16 • ® vlalach
Ďakujem za výbornú radu s tým DO - už funguje hladko.
A mám otázku, za ktorú sa trocha hanbím. Čo je to FEC? Parametre pre preladenie obsahujú rôzne hodnoty (5/6, 3/4, 9/10 a pod.). Ja však v menu túto možnosť nenachádzam - takže ju ani nemôžem navoliť. Nemôže to byť príčina mojich problémov?
 
 
 
® vlalach + ® Obcasnik  
19.03.2012 22:00 • ® smscz
Jasně;)
5/4W, 1W, 5E, 9/10E, 13E, 19E2, 23E5, 28E5, 45E, SkL Sk ICE, SkL Cz IRD, Optibox Anaconda Plus
 
 
 
Pre smscz  
19.03.2012 21:52 • ® vlalach
Ďakujem, začnem tými ovládačmi. Potom by som sa ozval (keď môžem).
A pre Občasníka:
Myslím si, že prijímač i čítačka sú v poriadku. Skylink ide bez problémov (kým ho nepodráždim Eurobirdom).
 
 
 
® vlalach  
19.03.2012 20:09 • ® smscz
Myslím, že ovládač by nemal nič rušiť. Vyčisti ho, ako som písal, neboj sa toho. Ak nie je kontakní guma promačkaná, budeš mať úspech.
S tým Skylinkom by som urobil reset prijímača a postupne po jednej pozícii znovu zapojiť do DISEqC, podľa toho do ktorého vstupu zapojíš, hneď ho nastaviť v prijímači atď. Začni 23,5 °.
Univerzálna diaľka? Neviem, je to o zvyku. Ja ju nechcem;)
Na diaľkové bez skrutiek je taký špeciálny "otvárak". Alebo plastový nožík, banková (satelitná karta) zbrúsená. Použi nechty. Konkrétne u Vanty(má mäkký plast) polož DO tlačidlami dolu a nechty zasuň do medzery smerom od spodu hore a posúvaj nechty až sa ti rozloupne.;)Riešil som toto isté a tiež pomohlo vylisovanéé otvory pre tlačítka (kríž) trošku "ohladit" nožom hrany týchto otvorov.
Plastový krížik (4 tlačidlá v kuse) sa zasekávali o hrany, nevracali sa.
5/4W, 1W, 5E, 9/10E, 13E, 19E2, 23E5, 28E5, 45E, SkL Sk ICE, SkL Cz IRD, Optibox Anaconda Plus
 
 
 
Vlalach  
19.03.2012 20:00 • ® Obcasnik
Ovládače bez skrutiek otváraj opatrne:)treba vediet kde ma tie zámky...ak ich ulomis páčenim tak potom pomoze uz iba sek...ve lepídlo:)a v ovládači toho aj tak vela nespravis max vyčistis kontakty:)
 
 
 
valach  
19.03.2012 19:56 • ® Obcasnik
A nemá tvoj prijímač nejakú poruchu?software alebo nieco s čítačkou ked ti blbne prave skylink...to ma iba tak napadlo:)
 
 
 
Pre smscz  
19.03.2012 19:42 • ® vlalach
Vidím, že už sa Ti pekne rozbehla iná debata. Ale aj tak Ťa chcem aspoň informovať.
Zase som skúšal ladiť Eurobird. Ide to. Zaujímavé je. že v menu je stav signálu 76 % a pri obraze 91 %. Ale ináč sa to opakuje, že keď preskočím na inú družicu a vrátim sa, tak je stav signálu ešte 76-91 %, ale obraz žiadny. A keď to skúsim naladiť ešte raz, stratí sa mi aj Skylink.
Napadla ma provokačná myšlienka (zo zúfalstva). Nemôže to spôsobovať DO (zdá sa mi, ako keby dodatočne rušil povely)? Tak mi nedarilo prejsť na inú pozíciu, že som sa rozhodol, že si idem kúpiť nový. Ale keď som zbadal Tvoju nočnú radu o rozobraní, rád to vyskúšam. Blbne mi aj DO od televízora, aj to vyskúšam. Ináč TV mám Sharp, satelitný Vantage. Rád by som poznal Tvoj názor: bolo by dobré mať univerzálny ovládač, alebo radšej dva originálnych značiek?
A ešte: na DO nevidím žiadne skrutky. Kde to mám vypáčiť, aby som nerozlámal teleso?
 
 
 
smscz  
19.03.2012 17:43 • ® Obcasnik
Potom ti poviem ci je to výhoda taky obojstranný:)ja myslim ze skor asi nie aby som nestlačal tlacidla nejak omylom uz len ked ovládac vezmem alebo položím...radsej mali spravit nejakú mini klávesnicu zvlášť:)
 
 
 
® Obcasnik  
19.03.2012 17:30 • ® smscz
Obojstranný by sa mi asi páčil, záleží však na umiestnenie najpoužívanejších tlačidiel. Pri recenzii mu všetky tlačidlá fungovala. Ja to kúpil z druhej ruky a na DO tie hlavné tlačidlá išla tak, ako popisoval kolega nižšie.;)
Pri recenzii je to vždy novinka, kde je možná do budúcnosti nejaký prísľub postupného vylepšovania SW / FW atď.
5/4W, 1W, 5E, 9/10E, 13E, 19E2, 23E5, 28E5, 45E, SkL Sk ICE, SkL Cz IRD, Optibox Anaconda Plus
 
 
 
smscz  
19.03.2012 16:50 • ® Obcasnik
A Naco potom robia tie recenzie ked tam výrobok chvalia po každej stránke:)aj ovládac vanty bol chváleny:)
Ovládac ultima je vraj hrozný lebo je obojstranný tak odporúčajú kupit ovládac z dua...ten funguje rovnako a je pohodlný:)
 
 
 
® Obcasnik  
19.03.2012 15:35 • ® smscz
Nezúfaj, všetka elektronika sa robí na pol roka, potom je už nový model.;)
To si ešte nevieš predstaviť rozmiestnenie a označenie tlačidiel na DO Vanty. To fakt vymyslel nejaký "inžinier", ktorý snáď ešte diaľku v ruke nedržal;);)
Nj, zameral som sa podľa recenzia na jeden prijímač a ďalej si o ňom nezistil nič od niekoho, kto ho už má.
5/4W, 1W, 5E, 9/10E, 13E, 19E2, 23E5, 28E5, 45E, SkL Sk ICE, SkL Cz IRD, Optibox Anaconda Plus
 
 
 
smscz  
19.03.2012 15:21 • ® Obcasnik
si pekne zanevrel na toho Vantu jak pozeram:)
Takto o rok bude aj to Vu+ urcite len kopa šrotu:)viď moj LCD Sharp:)ked som ho pred rokom kúpil za 750e tak som bol v tom ze mam super masinku:)teraz?uz by to chcelo výmenu:)aj ked s obrazom som spokojný:)aj celkovo televizor je fajn len uz su zas lepsie:)to isté telefóny,domáce kino...:)clovek bude vzdy časom nespokojný s tym z coho mal kedysi veľkú radosť:)
 
 
 
® Obcasnik  
19.03.2012 14:58 • ® smscz
Mám obyčajný BenSat tiež HD (za 3000Kč), zapojený na CRT televíziu 100Hz a rozdiel je vidieť aj na nej. Nenašiel som však rozdiel v podaní obrazu na plazme keď do nej pustím signál Vantage a BenSat;)
Vtedy bol predsa Vanta vychvaľovaný brilantným obrazom. Hold asi už tu kvalitu dotiahli aj podstatne lacnejšie výrobky;);)
5/4W, 1W, 5E, 9/10E, 13E, 19E2, 23E5, 28E5, 45E, SkL Sk ICE, SkL Cz IRD, Optibox Anaconda Plus
 
 
 
smscz  
19.03.2012 13:52 • ® Obcasnik
Akoze tiez je mi to divne ale ak to ide tak to neriesim uz:)asi je to stary kram a dajak nereaguje na signál A3:)
Na tie HD sa tesim,dufam ze budem vidiet rozdiel v kvalite obrazu:)aj ked mne sa aj teraz celkom paci:)
 
 
 
® Obcasnik  
19.03.2012 08:00 • ® smscz
Potom to máš nastavené dosť dobre, ale prečo teda prijímač ukazuje na A3 málo na iných o dosť viac, je záhadou;);) A takto ti to ukazuje na dvoch rôznych parabolách.
Presnosť nastavenia potom spoznáš na HD programoch.
5/4W, 1W, 5E, 9/10E, 13E, 19E2, 23E5, 28E5, 45E, SkL Sk ICE, SkL Cz IRD, Optibox Anaconda Plus
 
 
 
smscz  
19.03.2012 05:24 • ® Obcasnik
Podľa mna to asi bude v prijímaci a nie v zlom naladení...programy mi idu aj za dažďa aj za snehu:)mozno 3x mi zmizli počas búrky ale to bol riadne ťažký mrak nad nami:)ak kupim to VU+ tak uvidim co bude ukazovať on za kvalitu signalu:)
 
 
 
® Obcasnik  
18.03.2012 23:22 • ® smscz
Sila/kvalita signálu by bola rovnaká vždy, keď bude anténa správne a presne smerovať na Astra 23,5°E. Na aké si to naladíš "družici v prijímači" nie je podstatné, ty si tú družicu vyberieš zo zoznamu, ktorý je v prijímači. Len potom môže vzniknúť zmätok, až budeš niekedy neskôr prechádzať onen zoznam a nájdeš Astra 23,5 ° a nebudú na nej žiadne kanály, pritom ti však všetky pôjdu - akoby z inej družice - podľa názvu, ktorý ti tam u nich píše prijímač.
Takže ak ti to ukazuje "málo", nie je to týmto. Podstatné je, či ti programy idú. Či idú aj za dažďa atď
Asi to vyzerá, že ti naozaj prijímač ukazuje "málo", pritom je všetko v poriadku. Máš to rovnaké na dvoch rôznych parabolách. Môžeš skúsiť požičať iný prijímač a odhalíš vysvetlenie (možno;)).
Ale zase je divné, že na ostatných pozíciách ti to ukazuje silnejší signál? Podstatné je, či ti programy idú.
:)Vy obaja tu máte teda otázky;) Jednému to ide na striedačku a ešte len pri ladení, druhýmu to ukazuje málo, ale len na jednej družici?! No neviem čo bude ďalej;)
5/4W, 1W, 5E, 9/10E, 13E, 19E2, 23E5, 28E5, 45E, SkL Sk ICE, SkL Cz IRD, Optibox Anaconda Plus
 
 
 
Smscz  
18.03.2012 22:31 • ® Obcasnik
Ale tak parabola je natocena rovnako ako maju susedia,ktorý maju predpokladám tiez skylink...tak nemyslím ze by som to mal zle...je mozné ze to len prijímač nejak zle zobrazuje tu kvalitu,alebo sa mýlim?
 
 
Celkový počet reakcí: 55 / zobrazují se: 1 ... 20

|<«123»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist