Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Středa • 24.04.2024 - 18:25:34 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

Satelitní stanice a družice
Astra 23 st. E  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
27.05.2012 20:59 • ® mildes
Dobrý večer,
chtěl jsem požádat, zda mi někdo neporadíte nebo nemáte zkušenost. Mám parabolu 85cm s natáčecím zařízením (cca od 24st.W do 45 st.E) s různou úrovní kvality signálu dle družice. Vposl. cca týdnu mám ale velmi malou kvalitu signálu právě 23st.E a obraz se kostičkuje, některé programy nejdou vůbec. Přitom kvalita okolních družic (13 st., 19st, 28st, 31st atd.) je stále velmi vysoká až 10db. Nevíte náhodou někdo čím to může být zrovna u této družice, kterou samozř.sleduji nejvíce. Předem moc děkuji za každou radu a pomoc. Jen pro úplnost, jsem v lokalitě Pardubice a přijímač mám TechniSat Digit HD 8-S.
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 2   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
® mildes  
28.05.2012 19:16 • ® smscz
Jednoduchá zkouška. Když najedeš na 23,5E zkus pak lehce zatlačit na horní/dolní okraj paraboly a stejně tak na levý/pravý okraj. Na signálu uvidíš, kde se zlepší.
5/4W, 1W, 5E, 9/10E, 13E, 19E2, 23E5, 28E5, 45E, SkL Sk ICE, SkL Cz IRD, Optibox Anaconda Plus
 
 
 
Re : Astra 23 st. E  
28.05.2012 10:48 • ® Frank1
Pokles signálu nastal na všetkých transpordéroch Astry 23,5°E ? Neobjavila sa na trase medzi parabolou a satelitom náhodou nejaká nová prekážka ? Stožiar, nadstavba, eventuálne nepodrástol nejaký strom ? Ak nie a všetky ostatné družice na orbite idú bez úbytku signálu, skús si nanovo jemne dostaviť pozíciu Astry 23,5°E. Ak aj na iných okrajových družiciach (nie tých, ktoré si udával-tie sú ešte pomerne blízko Astry) sa zmenil signál, tak treba nanovo kompletne skorigovať-nastaviť celé natáčanie paraboly pri dodržaní všetkých známych a podstatných zásad.
 
 
Celkový počet reakcí: 2 / zobrazují se: 1 ... 2

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist