Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 25.04.2024 - 18:40:03 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

Satelitní stanice a družice
28E: Všechny verze ITV1 od dnes FTA  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
22.10.2012 17:29 • ® deltagama
Na pozici 28E (Astra 1N) bylo dnes ukončeno nesmyslné kódování některých regionálních verzí ITV1. Všechny SD i HD verze prvního programu komerční ITV vysílají od dnes FTA. Počet regionálních variant ITV1 se bude i nadále zvyšovat, protože pro komerční vysílatele je extrémně výhodné, když mohou stejný reklamní čas prodat několikrát a zároveň nabídnout klientům regionálně zaměřenou reklamu. V prvním čtvrtletí příštího roku odstartuje na satelitu UTV HD, to je verze ITV1 pro Severní Irsko.
Nový satelit Astra 2F ukončí brzy testy na pozici 43.5E a vydá se směrem na západ. Tím nechci psát, že to spolu nějak souvisí. Vůbec si nemyslím, že poněkud širší pokrytí Evropy představovalo pro britské veřejnoprávní a komerční televize nějaký problém. FTA vysílání je v Evropě na vzestupu, jak dokazují francouzské komerční televize na pozici 9E, jejichž volné HD vysílání patří mezi dobré zprávy poslední doby. Vždycky záleží na tom, kdo financuje veškeré služby, které jsou s provozem těchto stanic spojené (nejedná se jenom o samotné platby za pronájem transpondéru, ale i jiné služby). Může to být třeba provoz uplinku, transport signálu na uplink, provoz EPG a spousta dalších věcí. Kódování je způsob, jak tyto vedlejší náklady refinancovat. Prodejci vysílacích práv do všeho zase tak moc nekecají.

Vantage 7100S / Inverto Black Ultra / parabola Emme Esse 150 / Sky Italia (Sky TV + Cinema) / Giga Twin Blue CAM (HD+ DEU)
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 5   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
deltagama  
23.10.2012 09:23 • ® Pifl
Tak jsem opět neuspěl,ITV2,3a4 jsem naladil,ale jedničku ne.Nedá se nic dělat.I tak děkuji za ochotu.
 
 
 
deltagama  
23.10.2012 09:04 • ® Pifl
Děkuji moc,mám parabolu Multifokus a jsem z Ústí n.L.,tak to snad chytnu.
 
 
 
@Pifl  
23.10.2012 08:49 • ® deltagama
ITV1 vysílá na Astře 1N, takže pro příjem v ČR je nutná trochu větší parabola než na ostatní programy z pozice 28E. Bude to záležet podle místa příjmu. Od běžných 60cm na západě až po 120cm na Moravě. Taky je samozřejmě nutné věnovat pozornost preciznímu nasměrování paraboly.
Jinak nejlepší kvalitu obrazu (bitrate 10.3 Mbps) by měla teoreticky nabízet verze ITV1 HD London.
10832/H - 22000 - 5/6 (DVB-S)
Vantage 7100S / Inverto Black Ultra / parabola Emme Esse 150 / Sky Italia (Sky TV + Cinema) / Giga Twin Blue CAM (HD+ DEU)
 
 
 
RE:Všechny verze ITV1 od dnes FTA  
23.10.2012 08:41 • ® Pifl
deltagama prosím Tě,jaké jsou hodnoty pro naladění ITV1?Zkoušel jsem dvě frekvence,ale neuspěl jsem,děkuji.
 
 
 
9E: TV tip (M6 HD) Francie má talent  
23.10.2012 08:30 • ® deltagama
9E: TV tip (M6 HD) Francie má talent
Dneska ve 20:50 (a potom každé úterý) začíná na francouzské M6 HD další řada reality soutěže "La France a un incroyable talent". Minulý rok se stala nakonec vítězkou talentovaná 13-tiletá zpěvačka Marina Dalmas, která překvapila už v prvním kole hitem od Adele: Rolling in the deep.
---
www.youtube.com/watch?v=PJv4KiPJkcs
---
Vantage 7100S / Inverto Black Ultra / parabola Emme Esse 150 / Sky Italia (Sky TV + Cinema) / Giga Twin Blue CAM (HD+ DEU)
 
 
Celkový počet reakcí: 5 / zobrazují se: 1 ... 5

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist