Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 25.04.2024 - 09:28:02 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

Technika - Škola
pripojenie televízora  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
04.11.2012 20:23 • ® dido
prosím o radu zo satelitu vedú dva koaxiály ktoré mám zapojené v HD prímači a chcela by som zapojiť druhý televízor bez straty signálu som uplná laička za odpoved dakujem
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 9   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
Mozno mi niekto poradi, do obyvacky a do kuchyne  
09.01.2013 00:51 • ® marek knazovicky
Mozno mi niekto poradi, do obyvacky a do kuchyne mam zvedene z podkrovia 2x coax do kazdej miestnosti. Je mozne pouzit tieto kable na to aby som signal s prijmaca v obyvacke sledoval na tv v kuchyni? Moze byt ten isty program aj ovladanie moze byt v obyvacke. Ide mi cisto o zaslanie signalu do tv. Hdmi hub nechcem. Mam aj tam cat5 kabel. Diky za odpovede.
 
 
 
Zapojenie  
09.11.2012 01:27 • ® VladoSK
Pravdepodobne sa jedná o dvojtunerový SAT prijímač. Druhý TV sa dá pripojiť len cez HDMI hub bez straty signálu, ale budú sa pozerať len rovnaké programy, nakoĺko sat nemá výstup z obidvoch tunerov, tz., že jeden tuner je len na nahrávanie a druhý na pozeranie. HDMI hub stojí cca toľko, ako lacnejší nový HD prijímač. Odprúčam QUAD LNB a natiahnuť 3 kábel do nového SAT. prijímača. Sú aj iné riešenia, ale pre nerentabilnosť ich spomínať nebudem. Odporúčam aj kartu NEXT.
So stratou kvality odporúčam zapojiť cez staré video s RF modulátorom a na druhom tv naladiť sat ako program cez analógový tuner. :D
 
 
 
Platí to isté ako pri otázke od dido.Dokiaľ chcem  
06.11.2012 12:48 • ® letas
Platí to isté ako pri otázke od dido.Dokiaľ chcem pozerať to čo si prepnem na pôvodnom TV,tak u HD prijimačoch existujú dve možností,buď využiť scart,slebo cinch výstup,podľa toho aký je tam a napojiť druhý TV,alebo využiť trebárs video a zrealizovať to cez modulátor videa.Ak chcem sledovať na druhom TV nezávisle programy,tak neostáva iné nič ako zakúpiť druhý sat.prijimač s kartou a samozrejme parabolu doplniť o LNB Twin,alebo Ouad,podľa toho čo tam doposiaľ bolo.
Predstavte si to ticho, keby ľudia hovorili len to, čo vedia.
 
 
 
Prosím o techn. radu,vlastním sat pr. AMIKO HD  
05.11.2012 17:25 • ® darude
Prosím o techn. radu,vlastním sat pr. AMIKO HD 8300 series typ SHD8320 CI CX,ako si to viem zapojiť do vedľajšej izby priamo aj do druhého televizora bez toho,že by som nemusel kupovať ďalší sat.prijímač?Ďakujem.
 
 
 
riesenie  
05.11.2012 13:56 • ® majsat007
podla poziadavky vyplyva ze terajsi sat prijimac sa uz neda vyuzit
-
riesenie je dalsi sat prijimac k druhemu televizoru + dotiahnutie tretieho koaxu od paraboly k nemu
TBS.5925, PF180cm secondhand, Ku+C pasmo, 90E-50W
 
 
 
ano chcem pozerat tie isté programy ale nezávisle  
05.11.2012 13:20 • ® dido
ano chcem pozerat tie isté programy ale nezávisle od druhého televizora a v HD prímači nahrávam a nechcem o to prísť
 
 
 
Dido nenapísala,či chce v tom druhom tv prijimači  
04.11.2012 21:50 • ® letas
Dido nenapísala,či chce v tom druhom tv prijimači pozerať tie isté programy,alebo si chce nezávisle prezerať iné programy.
Predstavte si to ticho, keby ľudia hovorili len to, čo vedia.
 
 
 
2 telka  
04.11.2012 20:54 • ® cao
Bud kupis este jeden hdmi kabel alebo daj dalsi koaxial alebo jeden prepoj hdmi a druhy koaxial. Pouzijes na to klasicke rozdvojky
 
 
 
® dido  
04.11.2012 20:28 • ® smscz
Nejlépe ještě druhý přijímač s kartou, konvertor vyměnit za Quad (se čtyřmi výstupy), natáhnot ještě další koax a je to ;)
Nebo ze stávajícího HD přijímače jeden koax odpojit a dát ho do druhého přijímače - nouzovka.
5/4W, 1W, 5E, 9/10E, 13E, 19E2, 23E5, 28E5, 45E, SkL Sk ICE, SkL Cz IRD, Optibox Anaconda Plus
 
 
Celkový počet reakcí: 9 / zobrazují se: 1 ... 9

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist