Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 28.03.2024 - 19:38:09 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

Televizní stanice a jejich program
Jednotka v HD na 23,5E - uz tento tok  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
14.02.2013 12:28 • ® majsat007
Takze Jednotka HD ma ambicie dostat sa tento rok na satelit. Bolo by velkym prekvapenim, keby distribuciu opat nerobil Towercom.

Cloveku zostava iba pokrutit hlavou, zanadavat si vecer pri pive s kamaratmi, a nadalej platit koncesionarske. Jeden fiktivny rozhovor medzi koncesionarom a RTVS:

- Koncesionar: Dobry den, v mieste mojho prijmu nemam stabilny DVB-T signal, preto chcem prejst na satelitny prijem. Vysielate aj cez satelit?
- RTVS: Ano, vysielame cez druzicu Astru na 23,5E, tuto sluzbu pre nas zabezpecuje Towercom.
- Koncesionar: A ake su podmienky ak tento signal chcem prijimat?
- RTVS: V tejto otazke sa musite obratit na sukromnu holandsku spolocnost Skylink, len oni vedia podmienky prijmu tychto stanic.
- Koncesionar: Tomu nerozumiem, ja som predpokladal ze mi to budete vediet povedat aj vy?! Ved vy to vysielanie platite takze vas musi zaujimat ako sa k tomuto vysielaniu dostanu koncesionari?!
- RTVS: Nie, my neriesime prijem tychto programov, nas zaujima iba to ci vysielame. A my vysielame a budeme coskoro vysielat aj Jednotku v HD cez satelit.
- Koncesionar: To nema logiku, vysielat a vobec neriesit to kto vas prijima!
- RTVS: Ubezpecujem vas, ze vsetko je v poriadku, v sulade so zakonmi a pravnymi normami tohto statu. Dakujeme, ze nam pravidelne platite koncesionarske poplatky aj bez toho ze nas nemozete stabilne prijimat. Dovidenia.

TBS.5925, PF180cm secondhand, Ku+C pasmo, 90E-50W
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 6   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
Vydavky STV - analog vs digital  
16.02.2013 20:52 • ® majsat007
5 rokov dozadu, STV platila za sirenie vysielania cez analogovu siet ktoru tvorilo 38 zakladnych vysielacov a dobra 1000-ka vykryvacov 9,3 mil. Eur rocne. Dnes tu mame digitalnu DVB-T siet, ktoru tvori 36 zakladnych vysielacov + 6 (!) vykryvacov za poplatok 11 mil. Eur rocne bez DPH.

Mnohe zakladne vysielace nejdu na plny vykon, lebo zenevska dohoda, ale stat/RTVS plati Towercomu cenu akoby sme isli uz na plny vykon zo vsetkych dohodnutych vysielacov. Take Horehronie nie je stale dostatocne pokryte a ludia musia aj tak platit koncesionarske poplatky, lebo zakon.

Podla vyrocnej spravy sa za satelitnu distribuciu Jednotka+Dvojka plati 1,17 mil. Eur rocne. Vie niekto aka je technicka realizacia distribucie signalu na pozemne dvb-t vysielace? Cez satelit? Ak ano, RTVS by si mala tuto distribuciu odpustit, nech si ju Towercom robi zo svojho prijmu, je kralovsky!
TBS.5925, PF180cm secondhand, Ku+C pasmo, 90E-50W
 
 
 
majsat007  
16.02.2013 16:49 • ® mjamriska
zase urcite nejaku Ligu majstrov by asi postou neprerusili

niekde som cital, ze chcu ist s HD aj na satelit a preto by bolo dobre, keby aspon jeden kanal bol na satelite a druhy v terestriali
 
 
 
Spolocny HD kanal Jednotka/Dvojka v DVB-T  
15.02.2013 23:18 • ® majsat007
Zase sa ide na to nespravnym smerom :-(

Satelitnatv priniesla info ze do DVB-T bude zrejme nasadeny spolocny HD kanal pre Jednotku/Dvojku a vysielanie sa bude prepinat podla nativneho obsahu, nieco ako kedysi CT HD.

sudruhovia z RTVS akosi zabudaju na to, ze programy na seba casovo nenadvazuju a aj preto uz ani ceska televizia tento model neprevadzkuje.

zivo si viem predstavit, ako budem mat rozpozerany futbal a oni mi tam pred koncom zapasu fuknu postu pre teba :bad:
TBS.5925, PF180cm secondhand, Ku+C pasmo, 90E-50W
 
 
 
Na Slovensku je to tak..  
14.02.2013 19:35 • ® buco4959
Peknučko napísané :good:
Sk115
 
 
 
vsak treba chudobnych slovakov osklbat  
14.02.2013 13:27 • ® mjamriska
vsak treba chudobnych slovakov osklbat
 
 
 
tak to je na Slovensku a gorili sa pasu po  
14.02.2013 12:35 • ® JohnCena
:D :D ;) :good: :good: tak to je na Slovensku a gorili sa pasu po Bratislave :mad:
Azbox Premium HD+ 2xDVBS2 FC05,Opensat9900 Hd Pvr,Azbox usb720,Gibertini 110x105cm 90e-45w,IBU twin 0,2db,SG 2100BS usals,Patriot 64GB Xporter Magnum USB Flash Drive,LCD samsung LE32B450c4,Skylink ICE
 
 
Celkový počet reakcí: 6 / zobrazují se: 1 ... 6

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist