Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 29.03.2024 - 16:15:06 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

Jiné
Nový LNB na starú parabolu  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
22.03.2013 18:41 • ® miso.sat
Zdravím,

chcel by som poprosiť o radu. Máme doma niekoľko rokov nevyužívaný satelitný komplet Astra, navyše podľa všetkého je už konvertor na streche a aj starý prijímač nepoužiteľní. Rád by som spojazdnil satelit a rozšíril tak doma momentálne úzku ponuku programov, ktoré chytáme cez DVB-T o voľné satelitné programy.

Pokazený prijímač je vyriešený novou telkou, ktorá má aj DVB-S2 tuner. Preto som plánoval, že iba dokupím nový LNB a dám ho na starú parabolu na streche (80-90 cm, nie som si istý).

Práve s tým konvertorom by som chcel poradiť. Na starej parabole bol ten pôvodný totiž prichytený takto:
http://img109.imageshack.us/img109/8363/dsc01825g.jpg

Pozeral som si ponuku konvertorov a nie som si istý, či by som nejaký z nich len tak napasoval na miesto toho starého. Dá sa na tento spôsob prichytiť nový LNB na tú starú parabolu? Respektíve, ktorý typ by sa tam hodil? (Chcel by som kúpiť twin pre 2 TV)

Ďakujem za radu, ak si niekto nájde čas.
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 10   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
Ešte pridávam foto konvertora, dokonca som ho ani  
05.04.2013 20:28 • ® miso.sat
Ešte pridávam foto konvertora, dokonca som ho ani nezapojil naopak ako bol ten starý.. :D

http://img820.imageshack.us/img820/298/dsc01871qk.jpg
 
 
 
Ďakujem za reakcie. Kúpil som nakoniec Iverto Red  
05.04.2013 20:25 • ® miso.sat
Ďakujem za reakcie. Kúpil som nakoniec Iverto Red Twin a po niekoľkých pokusoch (mal som problém s káblom) sa mi podarilo chytiť satelitný signál.

Ak bude mať niekto čas, hľadám riešenie ako viesť cez jeden kábel signál z DVB-T aj DVB-S... Spýtal som sa tu na - satCentrum | DVB-T a DVB-S cez jeden kábel
 
 
 
ked uz odporucam IBU TWIN je naj co poznam • ®  
23.03.2013 13:58 • ® JohnCena
ked uz odporucam IBU TWIN je naj co poznam
• ® majsat007--jo jo kamo mas pravdu
Azbox Premium HD+ 2xDVBS2 FC05,Opensat9900 Hd Pvr,Azbox usb720,Gibertini 110x105cm 90e-45w,IBU twin 0,2db,SG 2100BS usals,Patriot 64GB Xporter Magnum USB Flash Drive,LCD samsung LE32B450c4,Skylink ICE
 
 
 
Vždy sa zamýšlam,keď takéto niečo vidím,čo vedie  
23.03.2013 13:19 • ® letas
Vždy sa zamýšlam,keď takéto niečo vidím,čo vedie tých ľudí dať niečo presne naopak.Veď už za tie,najmenej dve desiatky rokov si museli všimnúť,že každý má to LNB vývodom nadol a už obyčajný sedliacký rozum musí veliť dať to dolu,aby do toho nenapršalo.Píšem to preto,lebo pred pár dňami sa podobný"umelec" pokúšal nahodiť magio a všetko čo zmontoval bolo naopak,ešte aj LNB víčkom smerovalo na družicu :) .Po otázke prečo si to nedal nahodiť magio montážnikom,tak odpovedal,že veľa pýtali.No neviem,aké je tam myslenie,keď sa upíše magiu,ktoré ho za dva roky vyjde na pár stoviek € a tu šetri 20€ na montáži.No zrejme tam chýba to najdôležitejšie-premýšľanie.
Predstavte si to ticho, keby ľudia hovorili len to, čo vedia.
 
 
 
ked uz si investoval do vsetkeho, tak ta snad 20€  
23.03.2013 12:44 • ® mnm
ked uz si investoval do vsetkeho, tak ta snad 20€ za novu parabolu nezruinuje. Hlavne budes mat istotu ze nova par.nebude kriva a podobne. Shor sa zameraj potom na spravny modul do toho dvb-s tunera, to moze byt vacsia zabava.
 
 
 
JohnCena  
23.03.2013 11:18 • ® majsat007
H za V?
to by platilo, keby bol konvertor otoceny o 90 stupnov, co nie je,
takze polarizacie mu museli sediet
TBS.5925, PF180cm secondhand, Ku+C pasmo, 90E-50W
 
 
 
H za V  
23.03.2013 09:13 • ® JohnCena
H za V :D
Azbox Premium HD+ 2xDVBS2 FC05,Opensat9900 Hd Pvr,Azbox usb720,Gibertini 110x105cm 90e-45w,IBU twin 0,2db,SG 2100BS usals,Patriot 64GB Xporter Magnum USB Flash Drive,LCD samsung LE32B450c4,Skylink ICE
 
 
 
vyvodom nahor som snad este nevidel :-)  
22.03.2013 21:15 • ® majsat007
na tento sposob uchytu LNB si pamatam, je potrebne byt skutocne opatrny ako pise patko, skrutky pred rozobratim nasprejovat, korozia ich musela uz dobre chytit

vlani som do starej offset paraboly daval novy konvertor a cely cas som trpol aby sa mi popraskana objimka nerozsypala
dotycny clovek ju vlastni uz od roku 1993 a nevidel dovod na zakupenie novej paraboly, nejaka korozia mu neprekaza.

to uz bola skutocna starozitnost co si pamata Kopernikus a Astru 1A, dnes sluzi pre prijem z pozicie 1W (Freesat)

ja osobne by som ju uz len z estetickych dovodov davno vyhodil do srotu :)
TBS.5925, PF180cm secondhand, Ku+C pasmo, 90E-50W
 
 
 
Nový LNB na starú parabolu  
22.03.2013 19:52 • ® smscz
Kupte nový, dejte ho tam vývodem dolu a bude to chtít nastavit parabolu na jinou družici. Raději bych doporučil odborníka, který si s tím poradí během 10 minut.
http://www.satelity.ellano.sk/214/Twin.html
5/4W, 1W, 5E, 9/10E, 13E, 19E2, 23E5, 28E5, 45E, SkL Sk ICE, SkL Cz IRD, Optibox Anaconda Plus
 
 
 
...v pohode ho tam dáš, len opatrne rozoberať  
22.03.2013 19:49 • ® patko33
...v pohode ho tam dáš, len opatrne rozoberať ;)
napr.jeden z tých lacných TWIN Opticum Gold Edition
 
 
Celkový počet reakcí: 10 / zobrazují se: 1 ... 10

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist