Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 19.04.2024 - 18:01:17 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

DVB-T
Motor SG2100  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
18.07.2003 07:10 • marian
Tak , po 10 mesiacoch mi motor zrazu prestal tocit. Zastavil sa v medzipozicii, takze som musel vsetko rozobrat, lebo pozerat na obrazovku s textom "ziadny alebo slaby signal" ma nebavilo.Mozem komentovat poznatky s konstrukcie. Motor sa da rozobrat aj v zaruke. Jedine co je blombovane je nastavovanie vole zavitovkoveho prevodu, teda "sneku".Tuto volu som mal vymedzenu dobre.Mazaci tuk je kvalitny, drzi dobre a nevytlaca ho mimo mazacich ploch. Neboli tam plochy bez "filmu". Prevodovka medzi zavitovkou a motorom sa sklada s kovovych koliesok a vstup je umelohmotny. Nejavil ziadne znamky opotrebenia. Prevodovka bola stiahnuta velmi silno a kolieska isli strasne tazko.Polozil som tenke podlozky a vola ktora tak vznikla je prospesna, lebo teraz sa kolieska tocia jedna radost. MOTOR, to je teda vyrobok. Dalo mi dost namahy ho rozobrat, lebo je zlisovany Plosak som musel odpajkovat, ale , ako by som to nazval, koliesko snimacie mechanizmu som nechal na oske. Vynutie je priamo na rotore bez niejakeho izolacneho podkladu. To bol dovod poruchy. Odstrediva sila sposobila, ze nastal skrat.Ja som len vinutie napravil a zalial. Samozrejme som motor premazal. Stieraci obvod je dobry a po 10 mesiacoch tocenia a surfovania po druziciach vykazuje male opotrebenie. este aby som nezabudol, umelohmotne ozub. koliesko som pred rozobratim motora stiahol dole. Doska plosneho spoja je ulozena len tak letmo a zda sa, ze je uvolnena alebo odlomena. Teraz som tam vlozil kus mäkkej gumy. Uz nelieta. Motor toci dalej. Dufam, ze uz bez vypadku. Tak toto bola exkurzia do konstrukcie pre tych co maju tento motor.
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 8   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
poradi mi nekdo jak dat do pro ...  
26.05.2007 17:41 • michalvaca
poradi mi nekdo jak dat do provozu motor sg2100,mockrat dekuji
 
 
 
Re: Motor SG2100  
04.08.2003 09:41 • MK
Zatial som sa s lepsim motorom nestretol ako je SG2100 .
 
 
 
Re: Motor SG2100  
04.08.2003 01:24 • tom
Ide vsetko co sa da s danou X cm parabolou chytit, aj Turksat.
 
 
 
Re: Motor SG2100  
01.08.2003 12:38 • anonym
Hispasat ide Turksat neviem zavadzia mi činžák 65parabola 0.5 california amplifier
 
 
 
motor SG2100  
01.08.2003 06:32 • amba
Mám motor SM2 UNI a taky se mi zaseknul. Musel jsem demontovat celý komplet a motor rozebrat, aniž jsem na něm něco opravil, tak se rozchodil. Už ho nechci a mám zájem o SG2100. Potřebuji ale potvrdit, že se bezproblému dostane na Hispasat 30W a Turksat 42E. Jde to Marian? Pak mi ale vadí, že i tento motor má velké problémy a nevím, zda jej někdo odborně v ČR servisuje.
 
 
 
Motor SG2100  
31.07.2003 23:29 • Sateliťák+
Jde teď když jsi zvětšil vůle o to, jestli bude dost přesný, jestli nebude přejíždět, nebo naopak nedojíždět na pozici. Nekteré družice jsou choulostivé i na 1/2°. :(
 
 
 
Re: Motor SG2100  
31.07.2003 14:20 • asharat
Ja ho mam tiez zatial ide ale čert nespí
 
 
 
Re: Motor SG2100  
29.07.2003 14:20 • zdeno 6
Dakujem za dobre informacie lebo prave idem taky motor kupit.Dufam ze uz nebudu dalsie problemi.
 
 
Celkový počet reakcí: 8 / zobrazují se: 1 ... 8

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist