Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Sobota • 20.04.2024 - 14:27:25 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

DVB-T
Prosím Vás o radu, děkuji  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
16.09.2003 09:23 • Tomáš
Prosím vás, mám analogový satelitní komplet Mascom SR 3502 parabola 80, příjmám dvě družice Astru a Eutelsat, dohromady nějakých 59 nekodovaných programů. Tento přístroj mi ale frekvence ukazuje a navoluje jen ve 4 místných číslech a ne v tradiční 5 jak jsou všude uváděné a já je musím přepočítávat, protože ve všech sat. přehledech jsou uváděné frekvence tradiční pětimístné. Například ZDF místo 10894 musím navolit 1144. Cvíli mi trvalo než jsem vůbec přišel nato že od normálních uvaděných 5 místních frekvencí TV stanic musím vždy odečíst 9750 a pak se dostanu na tu samou odpovídající frekvenci ve čtyřmístném číslu pro můj příjmač. Zajímalo by mě jestli někdo nevíte proč to tak je a co to znamená. Ale to není hlavní otázka. Při prohlížení přehledů volných TV stanic na těchto a jiných stránkách jsem zjistil, že některé frekvence i když jsou volně sledovatelné po jejich přepočtení si je na mém sat. kompletu nenaladím. Protože při krokování frekvencemi jsem zjistil že maximální frkvence mého příjmáče jsou od 700 do 2250 což po přepočítání je od 10450 do 12000 a má li některá volně sledovatelná TV stanice frekvenci mimo tento rozsah i když je volně sledovatelná nemám možnost si ji naladit, protože nenavolím na příjmači frekvenci mimo tento možný rozsah frekvencí. Nevíte někdo co znamená to přepočítávání 9,75 kdy musím odečítat od normálně uváděných frekvencí 9750 abych se dostal na číslo frekvence, které si mohu navolit na mém sat. kompletu a odpovídá té samé hodnotě frekvence. A hlavně zda není možnost dostat se nějak přes omezený rozsah navolení frekvence 10450 - 12000 abych mohl navolit volné TV stanice mimo tento rozsah. Děkuji moc za odpověď a budu moc vděčný za radu popřípadě za info, které by mi pomohli. Děkuji Tomáš
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 1   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
@Tomáš  
16.09.2003 09:47 • Divák
Odpověď na otázku, proč se přepočítává frekvence u konvertoru najdeš ve škole, 3.třída, 1.hodina, zde:
http://www.satcentrum.com/skola/?action=show&art=I/1_konvertoryku.html
 
 
Celkový počet reakcí: 1 / zobrazují se: 1 ... 1

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist