Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 25.04.2024 - 22:40:12 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

PremiumX
jak "natocit" parabolu?  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
25.12.2003 23:28 • palo
prosim o radu
zkousim nastavit antenu
lovim Eurobird 28,5° 12,36E :-(
jsem treba na 16,00° 50,00°
vychazi mi ze mam nastavit
elevace 31,44
azimut 163,88 dle czechlinku
kdyz to nastavim mam
level 40-43
ber 0
pokud dam elevaci cca 15°
vyleze mi level na 60
ber je 0
nevite kde muzu delat chybu?
s jakou presnosti to musim nasmerovat?
diky

<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 10   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
Astra 1  
31.03.2007 21:25 • Zdenko
Zijem v anglicku a potrebujem poradit ako alebo na akych suradniciach mozem chytit Astru 1 - mam 1 metrovu parabolu. Dakujem
 
 
 
PORADTE MI PROSIM !!!  
08.01.2004 17:10 • mikiBA
mam digitalnu satelitnu kartu SKYSTAR II, som z Bratislavy a prijimam len Astru (73perc. signal), pri otacani dolava ani doprava nemozem naladit iny satelit (Hotbird ani Eurobird popr. nieco ine), pritom ked som skusal satelitny komplet v Ruzomberku chytil som dane stanice bez problemov...viete mi poradit ? ako postupovat pri naladovani Hot(Euro)birdu...dakujem
 
 
 
re: gespa a IvoB  
08.01.2004 03:46 • palo
re:(Jinak pokud máš na Astře1 19.2°E elevaci paraboly 8.5°, tak budeš mít zřejmě obráceně namontovanou stupnici...) stupnice obracena neni - nemam tam ted zadnou - predelal jsem uchyt (byl moc tezky a zcela nevhodny pro motor. meril jsem to jen obyc. uhlomerem ale je to na 98% do 10° .

 
 
 
Ty dnešní paraboly jsou zkrátk ...  
29.12.2003 15:17 • IvoB
Ty dnešní paraboly jsou zkrátka celé jakési šišaté a konvertor je umístěný taky svisle našišato :) - takže skutečný sklon takové paraboly je menší (že by poloviční ;) Nedoporučuji měřit a nastavovat skutečný fyzický sklon, nýbrž držet se stupnice. Jinak jsem včera strávil několik hodin (!), než jsme naladili Astru 1 - síla byla na 60% a na druhé stupnice (signál/šum) ani ň. Dvakrát jsme rozebrali všechny konektory, měřili napětí na konci koaxiálu a všechno bylo skutečně jenom na nastavení paraboly. Mimochodem - po nalezení signálu a dotažení šroubů stačí vzít silněji za okraj paraboly, zdeformovat ji a signál zmizí. Někdy je to zkrátka vyloženě v milimetrech ! Naladění Eurobirdu na druhém konvertoru na multifokusu pak byla otázka minut.
 
 
 
vyprdni se na různé tabulky, e ...  
28.12.2003 23:42 • gespa
vyprdni se na různé tabulky, elevace, ... Pokud máš Astru1 (19.2°E), tak stačí pomalu točit doleva (např. jak psal tomko na frekvenci slovak-linku 12643 H 27500 3/4) a Eurobird1 (28.5°E) by ti tam měl naskočit v pohodě i se sklonem z Astry1 (19.2°E), potom ho samozřejmě ještě poupravíš, ale základ signálu by jsi tam měl dostat i se sklonem z Astry1 (19.2°E). (Jinak pokud máš na Astře1 19.2°E elevaci paraboly 8.5°, tak budeš mít zřejmě obráceně namontovanou stupnici...) ;)
 
 
 
elevace  
28.12.2003 13:07 • palo
tak jsem zmeril zhruba elevaci a Astru chytam na 8,5° :eek:
na jake elevaci asi chytnu Eurobird 28,5°
azimut se da dobre urcit dle www.volker-quaschning.de/datserv/sunpos/ index_e.html
 
 
 
diky (pod jinym?)  
26.12.2003 20:46 • palo
diky moc
chytil jsem astru (koukal pritom na tv) ale zcela nahodou jsem ji chytil asi pod polovicni elevaci nez co jsem mel - to nechapu :what:
az si budu jist ze ji znovu chytnu :( zkusim EuroBird
 
 
 
Bez počítání a najisto  
26.12.2003 16:22 • Samorost
Chce to k parabole natáhnout prodlužovací šňůru, připojit namístě televizi a satelitní přijímač. Z místa nastavování paraboly je třeba vidět na obrazovku. Na satelitu se nastaví parametry hledané stanice a v Menu Search (Vyhledávání TV stanic) se sleduje ukazatel síly signálu. Nejdříve na parabole nastavíme azimut a elevaci nahrubo dostupným způsobem. Pak vyhledáme maximum v horizontální rovině (azimut) a parabolu trochu zakotvíme, následuje hledání v svislém rozměru (elevace), najdeme maximum. Na jedné družici si ověříme krajní frekvence, že obě chodí, např. 10980 H a 12750 V . A JE TO.
Může se stát, že v prvním kole není nic. Pak třeba mírně změnit elevaci a celý postup opakovat. Pro hrubé nastavení paraboly je dobré využít silné stanice hledané družice nebo sousední družici. Přehled stanic a síly signálu vyjádřené v průměru potřebné paraboly je na Internetu www.parabola.cz v podmenu Přehledy. Přijímač někdy lže, naměří signál sousední družice, musí být v pořádku jak síla tak kvalita signálu.
Analogem se hledá mnohem rychleji, ale i digitálem to jde.
 
 
 
Ak ti môžem poradiť tak sa som ...  
26.12.2003 13:25 • tomko
Ak ti môžem poradiť tak sa som išiel inou metódou. Ak daný satelit resp. družica má aj analog (napr. Astra) , tak som najprv nastavil pomocou analógového prijímača a doladil na čo najvyššiu kvalitu digitálnym. V prípade eurobirdu to môžeš urobiť podobne a to tým spôsobom že vyskúšaš na astru, a pootočíš doľava (ak sa dívaš za paraboilou). Ale pozor keď budeš ladiť na eurobird tak musíš dať frekvenciu slovak-linku, pretože frekvencia czechlonku je totožná s frekvencoiu vedlajšieho satelitu. Preto ti pomôže najprv naladenie astry najprv analogu , že budeš vedieť vertikálne uloženie resp. prichytenie (úroveň) paraboly. Šatstné ladenie :)
 
 
 
doslo  
26.12.2003 09:58 • palo
doslo mi ze nemuzu parabolu nastavit primo na sat.
ale o kolik stupnu ji mam sklonit? (prodelin 1123)?
 
 
Celkový počet reakcí: 10 / zobrazují se: 1 ... 10

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist