Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Středa • 24.04.2024 - 13:02:03 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

Jiné
Astra 1B / Astra 1C / Astra 1E / Astra 1  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
03.03.2004 15:44 • topo
Ahoj, kedye sa nevyznam a zacinam, mam to chapat tak ze je viac druzic ASTRA ? Mam naladenu Astru ale programy ako VIVA a VIVA2 tam nemam, co mi dost chyba, mozete mi poradit ? Dakujem.
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 9   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
televisa...  
04.03.2004 16:39 • anonym
:good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: ................
 
 
 
oprava "... Broadcast(ing)) . ...  
04.03.2004 14:42 • anonym
oprava "... Broadcast(ing))."
 
 
 
odpoved  
04.03.2004 14:41 • televisa
kedze sam hovoris o digitale zaujimaju ta len parametre digitalneho vysielania. A to je to DVB (Digital Video Braodcast(ing)). PAL je norma pre analogove vysielanie - takze zabudni...
Tieto dve Astry spolu s dalsimi (ktore su uvedene na lyngsate na pozicii 19.2E) su sice v istej vzdialenosti od seba, ale spravne nastavena prijimacia antena (parabola) ich vnima ako jednu jedinu druzicu.
VivaPlus v digitale nie je na Astre 1C ale na inej (samozrejme tvoja parabola je uz nastavena spravne) - ide len o to najst spravne parametre (frekvenciu, SR a FEC) a "dosadit" ich do stroja... No a potom si uz len uzivat.
 
 
 
este je otazka  
04.03.2004 13:00 • topo
pri programoch su definovane, ze napr. VIVA + je na ASTRE 1C a moze byt ze som naladeny na ASTRE 1G, takze ho neuvidim ? A aky je rozdiel medzi PAL a DVB ? Este raz diky.
 
 
 
@ topo  
04.03.2004 11:39 • televisa
Podla mna by to tak malo fungovat, ak das automaticke vyhladavanie malo by najst vsetko. Ale urcite si uz pocul o panovi Murphym :)
 
 
 
dig  
04.03.2004 09:35 • topo
Diky za radu, mal som na mysli digitalny prenos. Myslel som ze automaticky ked sa naladim na druzicu a dam automaticke hahratie programov Hor. aj Ver. tak sa mi naladi cela ponuka a nie ze musim este nenaladene programy dohravat. :what:
 
 
 
a nemozes sa hned rozculovat ( ...  
04.03.2004 09:29 • televisa
a nemozes sa hned rozculovat (tvoja reakcia o 9:15), ze ti nikto neporadi... Tuna sa vacsinou ludia, ktori taketo otazky maju uz davno pradavno za sebou. Ved aj ty, keby si tuto stranku presurfoval o cosi podrobnejsie - napriklad zalozka Druzice - aj sam by si mnohe veci pochopil. Takze aj o tom je to mlcanie - tie info mas priamo pred ocami a aj tak cakas na reakciu od inych. Chce to viac vlastnej iniciativy....
 
 
 
Takto,  
04.03.2004 09:23 • televisa
Astra je obchodny nazov pre druzice spolocnosti SES. Momentalne prevadzkuju (13?) druzic na styroch poziciach. Najznamensia je tzv. A1 na 19.2 E, kde je umiestnenych spolu niekolko druzic, dalej britska pozicia - A2 - 28.2 E takisto s niekolkymi druzicami na "jednom" mieste, potom nemecka A3 na 23.5 E kde je len 1 druzica a napokon pozicia 5 E, kde uz dosluhuje uplne prva druzica Astra 1A.
Z tvojho prispevku nie je jasne aky prijem prevadzkuje - ci digitalny alebo analogovy a ani to na ktorej Astre vlastne si (aj ked prepokladam, ze na 19.2 E).
Odporucam ti stranku lyngsat.com kde su relativne presne a dobre prehlady jednotlivych druzic a vysielanych programov.
Viva a VivaPlus (Viva 2 je definitivne mrtva) vysielaju v oboch prenosoch - aj digitalnom aj analogovom prave na 19.2E pozri si ten lyngsat, najdi parametre pre tieto programy a ak len trochu zvladas pracu s elektronikou - ich nastavenie by pre teba nemal byt ziaden problem.
V pripade dalsich otazok sa este pytaj...
 
 
 
hm  
04.03.2004 09:15 • topo
vidim ze je tu vela Mudrcov, ale ani jeden neviem poradit :(
 
 
Celkový počet reakcí: 9 / zobrazují se: 1 ... 9

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist