Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 07.06.2026 - 10:04:04 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

Satelitní stanice a družice
nastavenie  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
11.02.2006 16:34 • anonym
nastavi niekto v bratislave parabolu na astru 23.5 a 19.2 za menej ako 2.000 sk ?
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 14   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
pomoc  
14.02.2006 11:38 • josef
mam upc ale nemohu nainstalovat nektere programi treba joj.markizu co stim mam delat diky za pomoc piste ;( :(
 
 
 
Parada, aj ja som z Pétržky  
12.02.2006 22:37 • lubor
A presnejšiu lokalitu sa isto dovtípiš , keď si pozrieš moju mailovú adresu :)
 
 
 
no problem  
12.02.2006 20:44 • anonym
dufam ze aj ja niekomu nabuduce budem moct pomoct
pivo a rum :good: jasne konecne som si pozrel noviny uz je tomu tyzden co som si odpojil tych darmozracov z upc
ozaj pivo ok , ja su z petrzky
 
 
 
Teda si to zvládol sám ?  
12.02.2006 18:04 • lubor
Ozaj, ušetril som Ti 2000 Sk :) Napíš, či si to zvládol sám. Mám u teba aspoň pivo a rum :what: :)
 
 
 
Nemusíš mať 100 %.  
12.02.2006 17:39 • anonym
Nemusíš mať 100 %. Ak Ti všetko v pohode ide, Obraz aj zvuk sú v pohode a kôli napríklad kolísavému signáklu Ti nič signál neruší, raduj sa a pozeraj.
 
 
 
este jedna prozba  
12.02.2006 15:06 • anonym
po nadstaveni mam silu signalu okolo 80 % mam to v poriadku alebo musim mat 100 % ako mi povedali pri kupe ?
 
 
 
este taky maly detail.  
12.02.2006 10:04 • lubor
Ty zrejme centralny konektor nasmerujes na Astru 19,2, teda 2,69 stupna vychodne od Juhu a Astru 3 nastavis tak, ze prijmac imiestnis oproti osi o 5,59, ale OPKUJEM, zapadne.
Samotna elevacia, teda naklon paraboly nad horizontom je koli nesymetrii umietnenia konektorov na parabole mimo osi pomerne maly, len par stupnov nad horizont.
Ja sice pisem stotiny stupna, ale az tak citlive to nie je, su to v podstate teoreticky úpresne cisla, ktore nikto dokonale netrafi
 
 
 
uz to mas ?  
12.02.2006 09:40 • lubor
Ak chces, dobehnem aj hned a dufam o chvilocku to musi byt, komplikacie neocakavam.
 
 
 
dakujem lubor  
12.02.2006 09:30 • anonym
:good:
 
 
 
P.S.  
12.02.2006 07:25 • lubor
Samozrejme prijmac v osi sa nasmeruje na jeden zo satelitov a druhy "skuli" na monobloku na ten druhy. Netreba zabudnut na zaklady optiky, a to, ze uhol dopadu sa rovna uhlu odrazu a odraza sa na osi symetricky na druhu stranu.
Mozno bude pre velkych machrov tento postup sa zdat primitivny, ale funguje. Su samozrejme vseliake pomocky pomahajuce v konecnom stadiu uplne presne dosmerovat , ale ono to podla mna najlepsie ide priamo na zaklade signalu videneho na prijmaci.
 
 
 
A v akej cati BA si ? Ja sice ...  
12.02.2006 07:01 • lubor
A v akej cati BA si ?
Ja sice extra velke skusenosti nemam, ale nastavil som si nedavno v pohode 2 satelity. Nie je to ziadna narocna praca, ak chces, pomozem. Obycajne to zvladne kazdy vlastnik sam bez pomoci. Kludne sa ozvi. Ja na tom zarabat nechcem, mozno naklady na benzin, a to len vtedy, ak to nastavime.
Mozno Ti pomoze postup:
1. vediet, kde presne je juh
2. Pre bratislavu ma Astra 3A azimut 171.72 stupna, elevaciu 34.39 stupna a polarizaciu -5.51 stupna.
pre astru na 19,2 su udaje: azximut 177.31, elevacia 34.68 a polaizacia -1.79
Udaje sa daju vypocitat na http://www.igp.net/Antenna_Alignment/Ind ex.php.
Trosku sa treba pohrat po nastaveni azimutu s elevaciou, lebo LNB nie je v osi.
Ak nemas parabolu prilis daleko od TV, je vsetko uplne hracka, ak su vzialenejsie, treba na seba prinajhorsom kricat.
 
 
 
pre tela z Lvova  
12.02.2006 02:00 • anonym
som rad ked sa najde nejaky primat ako ty a chce sa stat vtipny ( moja rada zadarmo "mal by si viacej onanovat " )
 
 
 
ne mas kompas ?  
11.02.2006 23:20 • ukrajinec
hadam to je najlagsie co sa da nastavit . nastavim ti to za 300 Sk ale mi preplatis cestu z Lvova do Bratislavy (cca 4000 Sk)
 
 
 
ja som si ju nastavil sam pre ...  
11.02.2006 20:12 • anonym
ja som si ju nastavil sam pre seba zadarmo
 
 
Celkový počet reakcí: 14 / zobrazují se: 1 ... 14

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist