Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 25.04.2024 - 05:51:35 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

CZ/SK stanice
naladenie TV LUX na Thor  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
04.10.2010 19:42 • ® michal62
čaute, nedarí sa mi naladiť TV LUX,
môže to byť tým, že mám starý prijímač? Columbia, hl. program S/W: R6A 1.00.11, boot: R6A 1.00.04.
parabola 80cm, LNB 0,2dB
pozerám všetky free stanice na Astre 19,2 aj Eurobirde 28 (najslabšia stanica CBS Action mi ide dobre)
čo mám robiť? ďakujem
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 6   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
ďakujem za podpovede  
06.10.2010 19:02 • ® michal62
zrejme som už našiel problém, a to vysoký činžiak medzi parabolou a družicou, myslel som, že družica je vyššie na obzore, hoci ju nevidím, niekde som čítal, že prekážka byť vysoká maximálne polovicu vzdialenosti k parabole, no, stáva sa, ďakujem
 
 
 
lux  
05.10.2010 14:53 • ® michal62
áno, sorry, bol to Eurobird 9 E.
ak to nepôjde, tak to natiahnem len po Hotbird :)
kým to nenaladím napriamo, tak nový tanier kupovať zatiaľ nebudem
 
 
 
Mám pocit,  
05.10.2010 13:40 • ® smscz
že na Eurobirdu 4°E není v tuto dobu žádné vysílání. Podle čeho jsi ho tedy zjistil??
Je tedy pravděpodobné, že stále nejsi na pozici 1°W. Uvedenou frekvenci bezproblému naladíš. Je třeba však vzít v úvahu rozdílnou elevaci a skew na 23.5E a 1W. Háček bude asi v tvé parabole. Na tohle "rozpětí" konvertorů 23.5°E - 1°W je potřeba parabolu Maximum E-85 nebo Toroidal. Máš něco z toho?
Jen "přidání dlouhého" držáku LNB asi stačit nebude.
Na: http://www.dishpointer.com/ , zadej bydliště, příslušnou družici a vyskočí ti údaje o elevaci a skew.
P.S. Na 23.5°E máš NoeTv. Lux a Noe mají hlavní náboženské přenosy naprosto stejné. Ostatní čas vyplňují každý tím, co má.
5/4W, 1W, 5E, 9/10E, 13E, 19E2, 23E5, 28E5, 45E, SkL Sk ICE, SkL Cz IRD, Optibox Anaconda Plus
 
 
 
doplnenie  
05.10.2010 12:05 • ® michal62
ďakujem, za odpovede,
stožiar by mal byť v poriadku (keď chytám aj ostatné stanice, napr. Eurobird na 4 E som našiel jednoducho (zadal som si parametre a ručne otáčal parabolu, kým nenaskočil signál aj s kvalitou - potom mi to našlo). Voľných kanálov mám okolo tisíc). Ručne si zadám novú družicu - úplne prázdnu, pridám si konkrétnu frekvenciu - skúšal som tri rôzne z Thoru podľa parametrov, jediné, či mi nejde nastaviť je symbol rate 7/8, ale pri skenovaní družice s frekvenciou by mi to malo nájsť samo, na inej družici s touto 7/8 mi to našlo samo.
Mojím cieľom je, aby som pridal ku Skylinku na 23,5 E ešte jeden konvertor, zrejme s tým, že najprv nájdem ten Thor a pomocou dlhého držiaku si nájdem už 23,5 ). Problém je, že nemôžem nájsť družicu :)) ak by ste mi prípadne povedali, ktorá frekvencia je najsilnejšia, že by som hľadal tú, na 11958 V/28000 som zatiaľ nepochodil.
ďakujem
 
 
 
najprv sa uisti ze si naozaj na thore, alebo mas  
04.10.2010 20:33 • ® mnm
najprv sa uisti ze si naozaj na thore, alebo mas krivy stoziar s parabolou a nie si v zabere thoru.
 
 
 
naladenie TV LUX na Thor  
04.10.2010 20:10 • ® smscz
Thor: 11958, V, 28000, 7/8
Jestli tam máš v menu, ladění, možnost síťového prohledávání, nebo síť, zkus ho zapnout a proskenuj Thor. Též může pomoci vymazat vše co tam máš z Thoru a znovu ho naskenuj. Možná máš jenom plné seznamy programů a TP.
5/4W, 1W, 5E, 9/10E, 13E, 19E2, 23E5, 28E5, 45E, SkL Sk ICE, SkL Cz IRD, Optibox Anaconda Plus
 
 
Celkový počet reakcí: 6 / zobrazují se: 1 ... 6

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist