Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 25.04.2024 - 23:20:24 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

Přijímače a technika
Dialkovy ovladac pre opticum4060cx  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
08.04.2013 19:52 • ® qw11
Zdravim. Nevedel by mi niekto poradit bezne dostupny univerzalny ovladac pre sat. prijimac opticum 4060cx? Skusal som hladat ale nenasiel som ziadny ktori by mal tento prijimac v zozname podporovanych. Tiez uvitam ak by ste poradili aj aspon kompatibilne prijimace ktore by som mohol sledovat v zoznamoch podporovanych. Ak take su.
Tieto gumace nic nevydrzia. :(
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 14   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
qw11  
09.04.2013 19:52 • ® BIDLO1
Z minulosti mám a všechny skončili vždy v šuplíku,originál je prostě originál. Od té doby si ovladače v domácnosti chráním průhledným sáčkem takže mám stále,byť jsou používané x let všechny stále jako nové.
 
 
 
ovladac pre optikum 4060/4160 plus  
09.04.2013 18:05 • ® wey
Ja som ho kupil po 6,56 € no s kurierom za 8€
Ab cryptobox 550HD 23,5 w19,2w0,8w
 
 
 
Fuu tu sa to rozbehlo. Opravu uz ma davnejsie za  
09.04.2013 17:31 • ® qw11
Fuu tu sa to rozbehlo. Opravu uz ma davnejsie za sebou. Gumicky som zobral zo spodneho radu ktori nieje v tomto ovladaci vyuzivany.
Ten univerzalny som chcel skor preto aby som ho mohol vyuzivat aj pre ine zariadenia pripadne ak by som vymenit/odstavil sat. prijimac. V oktobri mi konci skylink zadarmo a este som sa nerozhodol ci budem u nich pokracovat.

"je to stále lepší než nějaký problematický univerzální ovladač."
® BIDLO1 mas zle skusenosti s univerzalom? Ja som myslel ze by to mohlo byt vyhodnejsie ked uz original odchadza.
 
 
 
co je na tej oprave take zlozite? Kupis nahradne  
09.04.2013 17:05 • ® mnm
co je na tej oprave take zlozite? Kupis nahradne gumicky, sek...ve lepidlo, zoberies ziletku, opatrne zrezes tu povodnu gumu, ak treba tak tu novu upravis podla pozadovaneho priemeru a nalepis. Ak ti odchadzaju stale dialkove ovladace, tak takto to opravis za par supov. Tie gumicky (100 kusov) stoja tak 2-3 eura, a aj s lepidlom. Cela oprava jedneho tlacitka nezaberie viac ako 5 minut.
 
 
 
Napíš, ako si to opravil. Pre neznalého je to  
09.04.2013 15:10 • ® vladimir22
Napíš, ako si to opravil. Pre neznalého je to fuška, ktorú len tak nezvládne. Ja som na tým dumal niekoľko dní, pokým som prišiel na spôsob, ako vymeniť gumené kontakty na ovládači.
 
 
 
qw  
09.04.2013 12:43 • ® BIDLO1
To nechápu. I kdyby ti to s poštovným vyšlo nastejno tak je to stále lepší než nějaký problematický univerzální ovladač.
 
 
 
Ak to nevieš opraviť, pošli mi ho.  
09.04.2013 11:49 • ® vladimir22
Ak to nevieš opraviť, pošli mi ho.
 
 
 
ovladac  
09.04.2013 04:54 • ® mirkokk
mozem ti predat ovladac aj s plne funkcným prijimacom
mirkokk@azet.sk
 
 
 
qw  
08.04.2013 22:19 • ® patko33
...kde bývaš ? ;)
 
 
 
Guma stratila vodivosť, musíš ju nahradiť novou.  
08.04.2013 22:10 • ® vladimir22
Guma stratila vodivosť, musíš ju nahradiť novou. Kúpil som si vodivú gumu a opravujem si ovládače sám.
 
 
 
Pot to nebude urcite, to by vyzeralo inak. Mozno  
08.04.2013 22:01 • ® qw11
Pot to nebude urcite, to by vyzeralo inak. Mozno este tak prichadza v uvahu ze by teplo z dlane uvolnovalo daco z plosneho spoja alebo z tej gumy. Vdaka za ponuku ale este je zatial po opravach ovladac funkcny a budem hladat ten univerzalny. Chcel by som nieco co sa da neskorsie preniest aj na ine pristroje ak sa rozhodnem zmenit sat. prijimac.
 
 
 
Dialkovy ovladac pre opticum4060cx  
08.04.2013 20:51 • ® vlado holub
No neviem,ale to že sa v ovládači niečo mazľavé nachádza, býva zvyčajne tvoj,alebo niekoho pot,prípadne zvyšky niečoho iného.Netreba ovládač držať v ruke celý večer,kým pozeráš.Ja mám origo ovládač 100% funkčný na tento STB,môžem ti ho predať,za cca.10 € aj s dobierkou.Nech sa darí.
Nejaké plechové krabice s názvom STB-DM-800 SE-HD-DM-500s,Parabola Alu Gibertini 90cm,motor SG-2100A.
 
 
 
Ano, original ovladac som na nete videl za asi 8-9  
08.04.2013 20:12 • ® qw11
Ano, original ovladac som na nete videl za asi 8-9 EUR co je s dovozom asi 12 EUR(v blizkosti nemam obchod pre osobny odber) a to je uz cena slusneho univerzalneho ovladaca. Ovsem pri univerzalnych neviem urcit ktori by bol 100% funkcny s timto prijimacom.

P.s Problem mam s tlacidlami hlasitosti. Vzdy ked ovladac otvorim je na nich dajaka lepkava "gebuzina" aj ked ovladac neprisiel do styku s tekutinou. Toto zapricinuje nefunkcnost a znehodnocovanie vodivej gumy pod tlacidlami.
Ja mam na dialkove ovladace smolu. Odisiel kazdy original aj nahrada ktoru som kupil. Jediny co vydrzal bol tusim pri videorekordere.
 
 
 
Neviem,či som dobré rozumel Tvojemu dotazu,ale v  
08.04.2013 20:00 • ® letas
Neviem,či som dobré rozumel Tvojemu dotazu,ale v nadpise máš diaľkový ovládač na opticum 4060.S níma so zatiaľ nemal žiadné problémy a to sú tie prijimače už tu zo pár rokov.Ak potrebuješ náhradný,tak je bežne dostať a patrí medzi najlacnejšie náhradné DO.
Predstavte si to ticho, keby ľudia hovorili len to, čo vedia.
 
 
Celkový počet reakcí: 14 / zobrazují se: 1 ... 14

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist