Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Sobota • 20.04.2024 - 10:48:24 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

DVB-T
DVB-T zlý príjem  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
27.08.2013 10:49 • ® liveman
Dnes som prvýkrát skúšal u mňa príjem. Požičal som si od známeho DVB-T prijímač s aktívnou vnútornou anténou. Oni to majú v Divinke (okres Žilina) a všetko pekne chytajú.

Ja som priamo v Žiline a nedá sa mi naladiť žiadny program z multiplexu 2. Multiplex 3 ide dobre, multiplex 1 slabo.

Neviem v čom môže byť problém.

Ďakujem
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 7   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
antena  
06.10.2013 18:05 • ® Duplex
Ejha Kysucky tvsystem ma asi malo roboty, tak ponuka sluzby uz aj na forach :D :D
 
 
 
Antena  
28.08.2013 20:35 • JA999
Kup dobrú anténu alebo si pozvi odborníka. Ja bývam kúsok od ZA medzi kopcami a na pasívnu yagi chytám MUX123. Aj CZ12 (to už na inú a velmi drahu anténu). Ak hocičo kvalitnejšie vystrčiš z okna v ZA MUX-y chytneš. Ak chceš CZ a nebývaš po Dubňom ale napr hájik alebo solinky vyhupni anténu na strechu a si za vodou.
 
 
 
RE: liveman  
28.08.2013 20:04 • ® tvsystemy
najlepsie bude, ked si to nechas premerat, ako by si mal zbytocne vyhadzovat peniaze za komponenty, anteny a pod. po premerani sa zisti, aky typ anteny, popripade zosilnovac budes potrebovat. nejdem porusovat pravidla tohto webu, ale ak chces kontakt na mna, tak si zadaj moj nick do googlu, alebo pozri vo vecerniku v sekcii sluzby. Zatial sa maj. Apropo, v ZA sa daju chytit aj ceske mux-y, vsade ale nie. :)
 
 
 
pasivna antena  
28.08.2013 00:41 • ® majsat007
priama viditelnost nie je vyslovene nutna, ale kedze kazda prekazka sposobuje utlm signalu ktory prichadza na antenu, tak cim zlozitejsia prekazka, alebo orientacia bytu v opacnom smere ako je vysielac, tym horsie.

a neda sa ti vybehnut na balkon s tou interierovou antenou a odskusat prijem? podla toho lahko porovnas, o kolko sa ti prijem zlepsil.

potom je este jedna podstatna vec - ak mas v mieste prijmu stabilny signal a ty na aktivnom zosilnovaci to vyhulis na maximum, "prebudenie zosiku na vstupe" sposobi degradovanie signalu
TBS.5925, PF180cm secondhand, Ku+C pasmo, 90E-50W
 
 
 
dík  
27.08.2013 21:57 • ® liveman
Mám okolo seba paneláky a nemám priamy výhľad na Krížavu. myslel som, že aktívna anténa vnútri to zvládne.
Čo za sito mám dať? Tomu moc nerozumiem.
Ak dám klasickú pasívnu anténu na balkón, ale priamy výhľad na Krížavu nemá, chytím všetko?
 
 
 
liveman  
27.08.2013 15:52 • ® BIDLO1
Víme. Problém je v tom že "vnútorná" anténa není anténa ale paskvil. Kup si alespoň malé husté síto a máš po problému. P.S. Tím že to funguje známému vůbec neargumentuj.
 
 
 
orientacia k vysielacom  
27.08.2013 12:30 • ® majsat007
MUX1 - k35 / Krizava
MUX2 - k52 / Krizava
MUX3 - k32 / Krizava + Zastranie
MUX4 - k39 / Zastranie

nemas v smere k tymto dvom vysielacom terenne alebo asi skor umele prekazdy? je to individualne, tvoju orientaciu nepoznam, mozno uz potrebujes externu vhodne umiestnenu antenu.

i v pupku slovenska, v petrzalke, dodnes nemaju vsetci zaruceny dvb-t signal na interierovu antenu, hoci sa zda ze tam vsetkych Kamzik "presvecuje"
TBS.5925, PF180cm secondhand, Ku+C pasmo, 90E-50W
 
 
Celkový počet reakcí: 7 / zobrazují se: 1 ... 7

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist