Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Sobota • 20.04.2024 - 01:09:28 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

CZ/SK stanice
Problém s vypadávaním zvuku u niekt.  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
04.07.2012 16:20 • ® junior2012
Ahojte,
potreboval by som pomoc od Vás, ak by ste mi vedeli poradiť. Môj problém je nasledovny:
Zakúpil som si satelitny prijímač Amiko SHD 8320, dual LNB Amiko a kartu UPC freesat (40€ za rok). Problém spočíva v tom, že na niektorých programoch(väčšinou slov. a české, ako napr. Markíza, Doma, CT1, Prima Family, TA3...) mi nejde riadne zvuk a sem-tam i obraz, vypadávanie zvuku a pod... Ostatné stanice sú v pohode. V satelit je najnovší FW. Stalo sa to cca. pred 2 týždňami.
Skúšal som restovať prijímač, naladiť znova stanice, to isté.
Dnes mi vymenili prjímač s najnovším FW, model SHD-8340, vymenili aj dual lnb na iný ale, problém so zvukom stále mám, niekedy po zapnutí aj 30 min je v pohode, potom ked prepínam na iny program, ktorý je v poriadku a naspäť tak už zase to robí, vypadávanie, zamŕzávanie zvuku...
Neviem, v čom môže byť problém, ked aj 2ks sat. príj. som skúšal, aj LNB som vymenil, najnovší FW a na niektorych programov stále problémy so zvukom, niekedy aj obrazom (Markíza, Doma, TA3, CT1, CT24, Prima Family, U TV, MusicQ1...).
Dalšou alternatívou je satelitny prijímač Ferguson Ariva 202E (nepoznám tento model, je lepší ako Amiko?).
Prosím Vás poradte mi v čom môže byť problém, už som bezradny, dakujem pekne.
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 16   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
Viš co ??? Zavolej toho technika a posad ho do  
04.07.2012 21:14 • ® lubos
Viš co ??? Zavolej toho technika a posad ho do křesla a nepust ho pryč. Předved mu hezky co to dělá a jeto tady nejsme kouzelníci.Nekouká ti ta parabola do stromu??To je další možnost.Vem přijímač a vyzkoušej ho jinde. Máš na to záruku tak at se snaží.Když se nad tim zamyslíš bez emocí tak mám pravdu??At se daří . :)
 
 
 
Chápem, ale len u mňa je problém? Ako som už  
04.07.2012 19:00 • ® junior2012
Chápem, ale len u mňa je problém? Ako som už písal, ostatnym fungujú spoľahlivo tie prijímače... Zvláštne no...
 
 
 
Citlivost není vada,je to HW-SW záležitost.  
04.07.2012 18:51 • ® vojta
Citlivost není vada,je to HW-SW záležitost.
 
 
 
Ale vadné všetky 2ks? A technik hovoril že také  
04.07.2012 18:41 • ® junior2012
Ale vadné všetky 2ks? A technik hovoril že také modely montoval aj iným a sú OK. Neviem no... To nechápem, ked je vada v prijímači, prečo mám výpadky zvuku len u niektorych programoch a nie u všetkych...
 
 
 
Pokud se projevila ta samá závada i u ních,tak to  
04.07.2012 18:37 • ® vojta
Pokud se projevila ta samá závada i u ních,tak to vypadá na přijmač.Je možné,že kdyby byla větší parabola,tak by to makalo.Citlivost je u přijmačů rozdílná.
 
 
 
Skúšal som Amiko aj u nich, aj iny HDMI kábel, na  
04.07.2012 18:31 • ® junior2012
Skúšal som Amiko aj u nich, aj iny HDMI kábel, na začiatku tiež ok všetky stanice, potom zase to robil...
 
 
 
Pokud je to dobré u rodičů,tak to přehoď a  
04.07.2012 18:25 • ® vojta
Pokud je to dobré u rodičů,tak to přehoď a uvidíš,zda je to v přijmači!
 
 
 
Skúsim ešte večer prehrať zase FW a naladiť  
04.07.2012 18:11 • ® junior2012
Skúsim ešte večer prehrať zase FW a naladiť stanice, ak to nepomôže aky satelit mám brať? Mám na výber Ferguson Arivu 202E a Golden Mediu 9060 Claas...
 
 
 
tak su prijimace citlivejsie a menej citlive na  
04.07.2012 18:06 • ® rudlus
tak su prijimace citlivejsie a menej citlive na kvalitu a silu signalu...a na teplomer v prijimacoch nedavaj..to su len informacne udaje...z upc sa da s 80cm parabolou vydolovat podstatne silnejsi signal...
 
 
 
Ukazuje 76%, parabola 80cm, dual lnb, druhy  
04.07.2012 18:03 • ® junior2012
Ukazuje 76%, parabola 80cm, dual lnb, druhy satelit majú rodičia Golden Interstar tiež UPC, oni nemajú žiadny problém... Výpadky zvuku nemám na každej stanici, len tie čo som vymenoval, ostatné sú OK...
 
 
 
Já bych to taky viděl na špatně nastavenou  
04.07.2012 18:00 • ® lubos
Já bych to taky viděl na špatně nastavenou parabolu. Podívej se kolik ti ukazují teploměry signál aa kvalita . 70- 80%
 
 
 
Ještě jsi nenapsal velikost paraboly(pokud máš  
04.07.2012 17:53 • ® vojta
Ještě jsi nenapsal velikost paraboly(pokud máš dobrý konvertor,dobře připojený kabel,tak je to pravděpodobně v parabole-velikost+ nastavení)Co takhle vyměnit technika?? :D :D :D
 
 
 
Dnes poobede bol u mna tiež technik, vymenil Twin  
04.07.2012 17:43 • ® junior2012
Dnes poobede bol u mna tiež technik, vymenil Twin LNB a nastavil všetko, 10 min ok, potom som prepínal programy a naspäť a znovu výpadky na spom. staniciach...
Neviem čo to môže robiť...
 
 
 
® junior2012  
04.07.2012 17:30 • ® smscz
Přesvědč se sám. Až bude opět vypadávat zvuk, jdi k parabole a lehce zatlač zezadu na horní, dolní okraj a pak na levý, pravý okraj. Vždy tak na cca 15 vteřin a uvidíš, jestli se to spraví:)
5/4W, 1W, 5E, 9/10E, 13E, 19E2, 23E5, 28E5, 45E, SkL Sk ICE, SkL Cz IRD, Optibox Anaconda Plus
 
 
 
Bol u mňa 2x technik, nastavil parabolu...  
04.07.2012 16:32 • ® junior2012
Bol u mňa 2x technik, nastavil parabolu...
 
 
 
najvyssi cas si dat poriadne nastavit parabolu  
04.07.2012 16:28 • ® rudlus
najvyssi cas si dat poriadne nastavit parabolu
 
 
Celkový počet reakcí: 16 / zobrazují se: 1 ... 16

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist