Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 28.03.2024 - 20:17:25 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

Radio stanice a jejich program
Radio VIVA - koniec vysielania sa priblizil?!  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
14.06.2013 22:11 • ® majsat007
M.Mistrik z RVR: Nemozeme nikoho presviedcat, aby dalej vysielal. To bola reakcia na ziadost o odobratie licencie, ktoru nedavno dostala RVR na stol od majitelov licencie na prevadzkovanie stanice Radia VIVA.

K ukonceniu vysielania tak moze prist este skor ako stanici v decembri vyprsi licencia. Povodni majitelia zdruzeni okolo servisnej firmy, ktora dnes vysielanie zabezpecuje, sice uspeli na sude ktory zrusil rozhodnutie o prideleni jej frekvencii inemu subjektu (Radio Info), no bilboardy hlasajuce VIVA Forever a Pravda vitazi boli predcasnou oslavou vitazstva, nakolko majitel licencie - cim oni nie su - prave rozhodol ze im zivot skomplikuje.

Tu su aj audio nahravky:
http://www.radia.sk/spravy/2866_viva-sa-napriek-zlozitosti-situacie-neboji-o-svoju-buducnost-audio-rozhovor-v-clanku.html

A dobra sprava na zaver - leto si este mozete uzit s Radiom VIVA, pretoze Radio Info napadlo odobratie licencie, takze sa caka na rozhodnutie, a ak by sud aj hned rozhodol, tak su tu prazdniny kedy RVR nezasada!

TBS.5925, PF180cm secondhand, Ku+C pasmo, 90E-50W
Pro zobrazení příloh se musíte přihlásit
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 3   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
programy na Radiu VIVA  
15.06.2013 23:35 • ® majsat007
ja radio VIVA ladim momentalne kvoli relacii Pianissimo, kedysi som vyhladaval aj VIVA Gramofon (ten uz ale skoncil, skoda)

na radia.sk je zaujimavy odkaz od DJ Dusana Marusaka, ktory kedysi na tomto radiu vysielal piatkovu relaciu VIVA party, zaujimave citanie:

Chcel by som ukončiť debatu o mojom ukončení práce v rádiu Viva. Nebudem asi stručný, ale ku môjmu pôsobeniu mám potrebu sa vyjadriť. Reagujem na mnohé príspevky, ktoré pochádzajú zjavne od insiderov, ale aj od outsiderov. Podotýkam, že moja rodina nepíše príspevky na žiaden web. Je mi ľúto, že moji poslucháči, priatelia i známi stratili v éteri program, ktorý mali radi. A rádio Viva začali počúvať až potom, čo navštívili moju hudobnú produkciu, či už to bolo v rámci dvoch Viva párty v Bratislave, alebo na mnohých iných súkromných akciách, alebo po tom, čo si preladili náhodne rádio Viva. Pravdu povediac, bol som prekvapený aký ohlas mal môj príchod do slovenského éteru po vyše šesť ročnej odmlke. Do rádia som nastúpil za zaujímavých podmienok - bez nároku na honorár, s podmienkou že dostanem určitý reklamný čas. Po prvom vysielaní odozvy na moju reláciu nabrali také obrátky, že som nepotreboval ani 4 mečboly/čo bola prvá podmienka/ a ihneď som od jedného z majiteľov dostal zelenú a s jeho i mojim dobrým pocitom som teda začal a úspešne pokračoval.Po pol roku, keď som používal reklamný čas na reklamu mojej umeleckej agentúry. sa mi podarilo získať zopár sponzorov do relácie...no po tom, ako som absolvoval dve súkromné a jednu pracovnú cestu do zahraničia a to v rozpetí 4 mesiacov/bola to dovolenka v Dubaji, Grécku a pracovná cesta-ako dj do Chorvátska/, začal som od vedenia /nie od majiteľov/ dostávať otázky typu, a ty kolko tu zarábaš na tých reklamách? a podobne. Teda slovenská povaha človiečika čo závidí zapracovala. Generálnym riaditeľom som bol často nazývaný "príliš flexibilným a príliš akčným človekom". Zrejme prekvapivé vlastnosti na 52 ročného "rakváča". Pre mňa je skôr prekvapivé akí mladí ľudia sú v rádiu, ktoré vysiela skôr hudbu pre tých, čo už "nežerú" bulvár a majú dačo v živote odstrieľané. Debata s programovým riaditeľom bola vždy veľmi efektívna - až do samého konca keď mi oznámil, že čísla hovoria jasne proti mojej relácii, tak ju musíme zniesť zo sveta./Podotýkam, že Rádio Viva je snáď jediné rádio na Slovensku, ktoré nemá na to aby si oficiálne zaplatilo prieskumy počúvanosti. Spomínam si na poznámku jednej z kolegýň, keď som zohnal sponzora na vystúpenie Michala Davida. Práve programový riaditeľ sa vyjadril, že od daného konkrétneho sponzora ešte nikdy nič nedostal, i keď od nich už v minulosti dačo pýtal...nuž ja som dostal, a to nemalú sumu...že by tu opäť zavládla závisť , či jed nad vlastnou neschopnosťou? Toto nechám na posúdenie Viktorovi...Prvých 25 vydaní programu som dokonca dodával do relácie 50%-čo je zhruba 35 pesničiek za 5 hodín , z môjho súkromného repertoáru...tie sú odvtedy dodnes zase v repertoári stanice. Bolo to spočiatku dosť náročné dostať tie skladby do rádiového repertoáru. Buď nebol čas pre to a potom zase pre tamto...Technik, ktorého povolanie je "syn" sa vŕtal v nose, zatiaľ čo jeho kolega "makal ako šroub". Ak pri snahe o zveľadenie repertoáru napokon dostanete ponuku, že si za pesničky dodávané do rádia môžete zaplatiť..lebo to je technikov čas...začnete premýšlať, či ste v tej "správnej spoločnosti", alebo kdesi v kocúrkove, kde job rotation v určitých funkciách pripomína určité kamarátske zoskupenie neschopných, ale za to schopných všetkého. Nechcem sa tu hrdiť a vyťahovať, tým, že som ideovo, programovo a personálne "vymyslel" rádio Koliba, kde prišla požiadavka urobiť z nového rádia do troch rokov top 5 rádio na Slovensku...tá misia sa podarila. Nemyslím si, že mená ako Pavel Danišovič, Gajo Kuruc, Julo Viršík, Rasťo Očenáš, Julo alias Pyton, či Dušan Marušák patria do starého železa - teda čo sa rozhlasového vysielania týka. Skôr si myslím, že ak by títo ľudia zasadli do vedenia radia Viva do troch mesiacov by počúvanosť stúpla o 50%. V kanadskom Vancouveri existuje jedna rozhlasová stanica, ktorá vysiela "najlepšiu hudbu všetkých čias". Najmladší moderátor v nej má 49 rokov. Čím to je? Dajme si vlastnú odpoveď každý sám. Je mi ľúto väčšiny zamestnancov rádia Viva, že sú pod tlakom, či rádio prežije ďalší alebo ďalší mesiac, je dam veľký potenciál. Majiteľom by som želal väčšie šťastie do budúcnosti pri výbere ľudí do vedenia svojho majetku- Rádia Viva. A ešte poznámka na záver: nie je rozhodujúci obal ale produkt, ktorý je v ňom, i keď ako ekonóm uznávam funkciu obalu samozrejme. A top manager by si mal predovšetkým uvedomiť, či sa vzdá programu , ktorý je vysponzorovaný, alebo iného, ktorý je plytký, či bezduchý. Zdravému jadru rádia Viva , želám naozaj všetko dobré, ostatným odkazujem, že do rádia Viva sa nemienim vrátiť v prípade že tam budú určité "osobnosti sveta šoubiznisu"..a týmto žiadam mojich rodinných príslušníkov/ktorých je zrejme veľmi veľa/, aby už nepísali nič čo sa týka mojej osoby na túto stránku, lebo dotknuté osoby reagujú pomerne neadekvátne. A ešte predsa len jedna rada zamestnancom rádia: necestujte do Chorvátska-dostanete sms info o ukončení Vašich aktivít v rádiu...
TBS.5925, PF180cm secondhand, Ku+C pasmo, 90E-50W
 
 
 
U nás to bylo rádio Preston které vysílalo z  
15.06.2013 12:52 • ® lubos
U nás to bylo rádio Preston které vysílalo z Benešova u Prahy. Dopadlo naprosto stejně. :bad: Bylo to moc dobrý rádio a někoho to strašně štvalo.
 
 
 
RE:  
14.06.2013 22:41 • ® JohnCena
:bad: :bad: :bad: :bad: :bad:
Azbox Premium HD+ 2xDVBS2 FC05,Opensat9900 Hd Pvr,Azbox usb720,Gibertini 110x105cm 90e-45w,IBU twin 0,2db,SG 2100BS usals,Patriot 64GB Xporter Magnum USB Flash Drive,LCD samsung LE32B450c4,Skylink ICE
 
 
Celkový počet reakcí: 3 / zobrazují se: 1 ... 3

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist