Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 28.03.2024 - 14:05:11 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

Jiná placená televize
JE VÝHODNEJŠIE PRE NOVÉ SLOVENSKÉ VYSIELANIE SAT TV POUŽIŤ PÁSMO KU A ČI KA ...  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
24.05.2018 12:02 • ® arsat84
Mladí ľudia majú často tak trocha naivné predstavy o tom, čo a ako funguje v oblasti SAT TV. Slovenský mladík žije dlhodobo v Írsku a pýta sa ma, prečo na Slovensku platíme tak veľa za satelitnú TV, keď v Írsku neplatia NIČ. Prečo by platili, keď platia za koncesiu 160 eur ročne. A tak sa štát musí snažiť za tie peniaze niečo urobiť. Keďže terestriálne vysielanie nedokáže dopraviť signál každému koncesionárovi, štát zabezpečuje vysielanie cez SAT TV v podobe služby SAORSAT. Vysielanie je realizované z družice Eutelsat na pozícii 9E v pásme Ka, konkrétne nekódované írske programy sú na frekvencii 20,185 GHz, ľavotočivá polarizácia. Mladík bol veľmi prekvapený, keď som mu vysvetlil, že na Slovensku nemôže dané programy sledovať na parabolu rodičov, ktorí používajú staré motorické natáčanie. Lebo, nemajú vhodné LNB a to najdôležitejšie je, že keby aj mali, nemôžu. Lebo vyžarovací diagram je úzko smerovaný iba na Írsko. A najšokovanejší bol vtedy, keď som mu povedal, že keby si aj tú svoju parabolu od rodičov zobral do Írska a inštaloval tam príslušné LNB, nefungovalo by mu to. Neveril, neveril a neveril, že to nie je možné. A je to naozaj tak. A teraz otázka na Vás. Aký je problém jeho offsetovej paraboly, ktorá ma rozmer 100 cme, tu perfektne funguje a prečo nemôže fungovať na príjem SAORSATU ? Tak to som zvedavý, či to niekto bude vedieť...
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 3   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
@mjamriska  
29.05.2018 08:08 • ® arsat84
Tož vítaj synku, zatiaľ si sa zviditeľnil slabšie, teraz daj niečo aj k téme. Prečo nemôže prijímať Saorsat svojou 100 cm parabolou ani v Írsku...
 
 
 
nic, len niekto sa tu potrebuje zviditelnovat  
28.05.2018 07:07 • ® mjamriska
nic, len niekto sa tu potrebuje zviditelnovat
 
 
 
na. a čo teraz ?  
27.05.2018 16:41 • ® oneeeee
na. a čo teraz ?
ešte žijem.vuplus solo2 ,vuplus solo 4k blackhole
 
 
Celkový počet reakcí: 3 / zobrazují se: 1 ... 3

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist