Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 29.03.2024 - 07:53:51 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

Technika - Škola
Diseqc motor, vietor a kvalita  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
13.06.2003 01:24 • tom
Plánujem kúpu motora na Diseqc. Pamätám si ako minuloročné jesenné výchrice narobili starosti majiteľom motorov Sm2uni, keď sa im pod silným tlakom vetra na parabolu vylámali zuby na týchto motoroch. Nahnevaní poškodení o tom písali aj na týchto stránkach... . Bol to vraj jeden z prvých motorov na diseqc v prijatelnej cene. Dnes je toho na trhu viac a ja by som len nerád kúpil nejakú podobnú hračku. Na internete som našiel ponuku nasledovných typov:

SM2UNI
SM3UNI
SG-2100 200
SuperJack DG-120
STRONG DM-2100

Ak máte skúsenosti s týmito alebo aj inými Diseqc motormi, podelte sa, odporúčajte, napíšte...

PS: Ja chcem ten zázrak ovládať cez Skystar 1, tak dúfam že všetky tieto motory budú kompatibilné, a že mi to aj s konvertorom utiahne zdroj v PC /niektoré motory cucaju až 360 mA/.
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 24   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 2

 
skusenosti  
17.05.2006 09:18 • aladin
Mam motor SG2100 spokojnost tak priemerna, raz toci na satelity a druhy den nie, prijimac dream7020.
Mam podozrenie, ze sa do motora dostava malo stavy, planujem pridat zosilovac.
Robi mi to celkom zaujimavu vec, mam naladenu astru 19,2 a Hotbird 13,0 a ked prepnem medzi tymito dvoma, motor mi stoci smerom na vychod uplne dole-parabola smeruje do zeme-neviem, ci to je nejaky skrat.
:D
 
 
 
DiSECqC NODG-120  
19.04.2006 12:49 • stefan
Pracujem s týmto motorom cca rok , pripojený na Dreambox 7000, 100 cm parabola. Po počiatočných chybách, než som sa naučil ako ho ovládať, pracuje bez chyby. 100% spokojnosť. Namontoval som ho aj synovi a dnej je na predaj za polovičnú cenu.
 
 
 
motor SG 2100  
31.07.2003 23:42 • Sateliťák+
Na každou polarizaci má jiné napětí, myslím že 13 na H a 18 na V, proto to asi otáčí jenom na V, asi máš ztráty ve vedení, ono to bere jak jsem někde četl i 500mA. :(
 
 
 
Re: Diseqc motor, vietor a kvalita  
27.07.2003 02:25 • tom
Taakže som to nainštaloval a...

... jedna radosť!! Najskôr som nahodil parabolu bez nastavení a bez motora. Zapol som počítač a program na príjem dát. Zapol som v ňom zvukovú signalizáciu dát. Doma som našiel starú 12 metrovú telefónuu dvojlinku ktorú som zapojil na jednej strane na jack do audia na veži, druhú stranu som spojil čokoládkou na staré sluchátka z walkmena. Takto som si zabezpečil priamo na streche pri stĺpiku presnú informovanosť o kvalite signálu. Astru som naladil na 87% pri 90 cm parabole a 0,7 dB konvertore. Nahodil som motor a naň parabolu. Po prvotnom hubovaní som to nakoniec celé upevnil a vďaka zvukovej signalizácii to bolo presne na pôvodných 87%. Potom som už len pracoval pri počítači. Asi som mal pri nastavovaní šťastie ale všetky družice čo sa dali nájsť s 90 cm parabolou SOM ZACHYTIL. Kvalitu signálu vám teraz nepoviem, ale ide to tak že som mohol v pohode sledovať stanice /okrem Panamsatu na 43W kde mi to pri mraku vypadlo/. To samotné natáčanie mi išlo celkom v pohode lebo som to mal už zo svojej izby od PC "natrénované". Jediné čo ma zaskočilo bolo zvláštne zobrazovanie signálu v Prog DVB 4.21 keď som to točil cez Dixie. Signál ukazoval dosť nízky - napr len okolo 46% a keď som zavrel Dixie a klikol na fiktívnu stanicu /čo som si vytvoril na ladenie na príslušný satelit/ tak signál podskočil na napr. 85%. Pritom tá stanica bola naladená stále. No a v Dixie som mal stále 0% a 0%.
Ako som to naladil, zavrel som Prog DVB a otvoril Multidec. V ňom som to uložil znova na presne tú istú pozíciu. Takto som postupoval pre všetky pozície. A fachčí to.
Ja používam Multidec 9.3 a po naladení staníc na satelite X sa mi pri nasledujúcom ladení na satelite Y uložia všetky stanice ZA stanice nájdené na sate X. Takže v tom vôbec nie je guláš.
U mňa to ladenie v PC dosť komplikoval fakt že ten motor mi fachčí 100% spoľahlivo len na V polarizácií /čo bude asi v tom konvertore Oxford 0,7dB z 99 roku/, ale celé aj s ladením to prebehlo až prekvapujúco rýchlo. No a keď nerátam to adrenalínové nahodenie antény na motor na šikmej streche v slušnej výške, tak to bolo fcelku v pohode.
A tak na záver sa ešte predsa len pochválim tým čo som zachytil / nie je podľa poradia/: Astra1, Hot bird, Astra 3A, Telecom 2C, Telecom 2D, Hispasat 30W, Intelsat 707, Amos 4W, Astra 2, Turksat 1C, Pas 68,5 , Nilesat 7W, Atlantic bird 1 12,5W , Telstar 12 15W, Panamsat 43W,Sirius 5E, Eutelsat W3
:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
 
 
 
Re: Diseqc motor, vietor a kvalita  
22.07.2003 00:59 • tom
@car: Mas pravdu, len si zopakoval to o pluginoch co ja kusok nizsie. Teda jednoduchsie povedane - funguje to. Treba sa s tym ale poriadne pohrat. Mne to zatial ide na 100% len na V polarizacii. Na H akoby to nechcel utiahnut zdroj. Ten je ale OK lebo bez konvertora ide motor na 100 % aj na H. Konvertor je Oxford 0,7dB z 99 roku. /Nakoniec mam ten odporucany SG 2100./
Snad aj toto zmaknem....
 
 
 
Re: Diseqc motor, vietor a kvalita  
21.07.2003 12:35 • anonym
Please can you tell me if there is a firmware compatible with Philips dsx thet works with a engine so i don`t have to go the "parabola" to go from astra to eutelsat or hispasot. If there is please tell me which is.
Thanks Alban Demiraj
aldemiraj@hotmail.com
 
 
 
Re: Diseqc motor, vietor a kvalita  
14.07.2003 18:58 • Fredy
S SM2UNI SS1 chodí.
 
 
 
Re: Diseqc motor, vietor a kvalita  
09.07.2003 08:18 • car
@tom - mylis sa. SkyStar 1 pracuje aj s diseqc 1.2 . Ja mám Super Jack DG-120 a používam WatchTVPro s pluginom diseqc 1.2 . Motor pracuje perfektne na 100 %. Rozbehanie mi síce trvalo dlho ale bolo to zaprícinene iba mojou neznalostou.
 
 
 
zaver  
29.06.2003 01:52 • tom
@Marian - uz som ho nasiel na www ale v anglictine. Ak ho mas CZ al. SK, posli. Adresa je uplne hore. DAKUJEM.
@vsetci - Tak som teda testoval motor SG-2100 v spojeni s kartou Skystar 1 a tu je taky strucny zaver:Multidec - nespolupracuje spravne /aspon ja som to nerozbehal, ak niekto ano nech napise ako/
Prog DVB - treba si stiahnut plugin KVA DiseqC ktory pracuje na 100% akurat nejde motorom otacat po 1 kroku /okrem tlacitok na motore/. Existuje aj dalsi plugin DiseqC v ktorom je priamo uvedene ci chcete ovladat Moteck SG 2100, ale jedina funkcia co mi tam fungovala bol chod na 0 stupnov.
Kym som dospel k tymto zaverom tak som uz myslel ze ma pri tom TRAFI SLAK. Uz som aj vypatral ze Skystar1 ma DiseqC len 1.0 a motor pracuje len s 1.2 tak som to chcel vzdat... no a potom toto. Inac je zaujimave ze ked medzi motor a konvertor zapojim 12V prepinac, tak nefunguje spravne. Dalej je zaujimave ze 250 W zdroj v PC je naozaj slaby...
Ale uz /alebo zatial/ to chodi OK.
 
 
 
sg  
24.06.2003 06:56 • marian
tom ak chces navod nechaj adresu.poslem ti ho.
 
 
 
diseqc  
24.06.2003 06:51 • marian
PET- zalezi za akych podmienok vyuzivas motor a co od neho ocakavas.Ci si obycajny divak,alebo svihnuty surfer po druziciach.Daj si pozor na prudky narazovy vietor, lebo z tohto motora najskor vyskacu kolieska.S tymto motorom je najviac nespokojnych ludi v meste, lebo nie len UV ziarenie poskodzuje plasty, ale aj ozon.Ten je sucastou smogu.Tento motor odchadza na rozsypanie.Vacsinou po prudkom vetre./ po neodbornej montazi,po extremne silnom dotahovani skrutiek/.Ak ti nevadi to neustale tocenie motora doslova "naprazdno" lebo je to zoradovanie motora na vychodnej pozicii vzdy ked chces sledovat satelit.Tak je to v poriadku, ale existuju motory ktore stoja na mieste po kazdom zapnuti a vypnuti prijimania. Aspon sa nezodru pri behu " na prazdno".
Strong nieje az taka novinka. Mozem len sprostredkovat informacie od servisnych mechanikov a hlavne od jedneho kosickeho z jednej nemenovanej kosickej firmy,ktory preferuje a do neba vychvaluje nekrestansky "drahy" motor STAB.Este stastie,ze je to len jediny sprostredkovatel tohto motora. To co zvladne STAB, tak to zvladne aj SG2100.Mam moznost porovnavania.Len ja mam starsi /SG2100/a kamarat kupil teraz/STAB/. Porovnanie celkove mozem poskytnut az po rokoch.
O motoru strong sa radsej nebudem vyjadrovat, aby som ludi neodradzoval od jeho kupi, pre informacie od cloveka ktoreho ked vidim tak aj doma sa mi otvaraju noziky. DEBIL.
 
 
 
Re: Diseqc motor, vietor a kvalita  
24.06.2003 02:26 • tom
Hopllllllaaaa, samozrejme som mal na mysli SG 2100 ale v ponuke ABcom-u je aj STRONG DM2100 tak som bol z toho zblbnuty.
Inac ten Strong je oznacovany ako novinka na trhu takze na reakcie je asi priskoro.
Dnes som "objavil" jedneho znameho co ma odlozenu SG 2100-ku a tak mi ju pozical na vyskusanie. Prave som to zapojil a z toho ovladania v Multidec 9,3 som uplne mimo. Zatial to viem otacat len na 0 a 80 stupnov E,W.
Skusim volakde najst navod na ten motor, alebo na Multidec, tak este uvidim....
 
 
 
pre Mariana  
23.06.2003 12:45 • Pet
Skystar1, SM2UNI nechcem chvalit do neba, napisal som ako to je u mna, uz niekolko mesiacov funguje ok
 
 
 
strong 2100?????  
23.06.2003 06:34 • marian
Tom, si si isty,ze sa v dikusii hovorilo o motoroch strong? Alebo u teba uz strong vyhral a teraz chces nazor na to.
 
 
 
Re: Diseqc motor, vietor a kvalita  
23.06.2003 00:09 • tom
Tak zatial to vyhrava Strong 2100, len stale neviem co to spravi v spojeni so Skystar 1. Nema to niekto prave v takomto zapojeni???
 
 
 
Ako rozchodím SuperJack DG-120 na SkyStar2  
18.06.2003 11:53 • wiliams
Mám motor a SkyStar2. Stiahol som z www.multidec.com program na ovládanie pomocou motora kartou SkyStar2 pomocou DiSeq1.2. Keď som vymenil ovládač SkyStar.sys za ten pribalený k programu nešli mi stanice ani povely - motor nereaguje. Do registrov písať povely neviem. Mám Windows XP Prof. Neviem to rozchodiť. Už to niekomu z vás funguje. Prosím o radu.
 
 
 
motory  
18.06.2003 06:38 • marian
Podstatne je, aky prijimac sa pouziva s motorom, lebo co jednemu funguje perfektne, druhemu moze privodit infarkt.Ale co tak pocuvam, tak sg2100 je taky univerzalny a funguje spolahlivo s viac prijimacmi. Mal by som otazku na "PET-a". Aky prijimac mas? Aj svagor do neba si chvalil skodovku 120, ako mu perfektne jazdi. Bol na mojej Lancii na navsteve pri rodine vzdialenej 250 km.Do dvoch mesiacov perfektnu skodovku predal a teraz ma toyotu.Plastak ma svoje muchy.Mal som ho.Zbavil som sa ho.
 
 
 
Super Jack DG-120  
17.06.2003 13:52 • carp
Mám super jack DG-120 a SkyStar1. Používam WatchTVPro 2.19c.+ plugin diseqc 1.2 . Moje skúsenosti:
- inštalácia pomerne jednoduchá
- nastavenie fuška
- sprevádzkovanie so SS1 a WatchTvPro - jedna veľká neznáma.
Prvé dva dni mi fungovalo prepínanie na jednotlivé satelitné pozície ale po zadaní satelitnej stanice motor netočil. Na moje prekvapenie tretí deň šlo všetko tak ako má - motor perfektne otáčal na satelitné pozície priamo po kliknutí na príslušnú satelitnú stanicu. No radosť netrvala dlho - ďalší deň nefungovalo vôbec nič - okrem pozície Go to 0. Znovu som musel nastaviť a save-núť satelitné pozície ... . Má niekdo lepšie skúsenosti s týmto motorom a SS1 ?
 
 
 
SM2UNI  
17.06.2003 12:46 • Pet
Ja pouzivam horeuvedeny, zo zaciatku som mal trocha problemy, ale teraz bezi ok.
 
 
 
motor  
17.06.2003 10:10 • alexy
SG 2100,Super Jack DG-120,v žiadnom prípade nekupuj talianske sračky typu STAB-má vole na ložiskách ešte keď to vytiahneš z krabice.
 
 
Celkový počet reakcí: 24 / zobrazují se: 1 ... 20

|<«12»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist