Škola
1.třída (22.hodina)
Platená televízia: JSTV (Japonsko)

Názov paketu: JSTV (Japan Satellite Tele-Vision)
Pozícia: Hot Bird (13 st. vých.)
Krajina: Japonsko
Kódovací systém: CryptoWorks

Obr.1 - JSTV analóg
Televízna stanica JSTV je prvou stanicou v Európe, ktorá vysiela originálne programy v japonskom jazyku. Stanica je dnes šírená z pozície Hot Bird (13 st. vých.), z ktorej je príjem možný v celej Európe, na Blízkom východe a v krajinách severnej časti Afriky. Stanica JSTV je známa z 90tych rokov majiteľom analógových prijímacích kompletov nasmerovaných na pozíciu Astra 1 (19,2 st. vých.) kde vysielala až do 31. decembra 2000, resp. do 31. októbra 2001 tu ešte pokračovalo vysielanie spravodajstva NHK News. Odvtedy je dostupná len v digitálnej podobe z Hot Birdu.

Cena predplatného na túto stanicu nie je vôbec nízka. S nárastom počtu obchodných zástupcov tejto krajiny v Európe ale i turistov, ju ponúka v programovej skladbe dostupných kanálov množstvo hotelov. Na Slovensku ju v Bratislave majú v hoteloch Meyden Hotel Danube a Radisson SAS Carlton Hotel. V Českej republike je v ponuke vo viacerých mestách. V Kútnej Hore je v ponuke hotela Medinek, v Liberci v hoteloch Grandhotel Zlatý Lev, Hotel Babylon, Hotel Palac Syner a Hotel Valdštejin. V Prahe je v Corinthia Panorama Hotel, Corinthia Towers Hotel, Four Seasons Hotel Prague, Hotel Andel Praha, Hotel Diplomat Recoop Tour, Hotel Inter-Continental Praha, Hotel Le Palais, Hotel Palace, Prague Marrriott Hotel, Renaissance Prague Hotel a Hotel Savoy.

Obr.2 - JSTV
JSTV vysiela 24 hodín denne a prináša programy a relácie rôznych žánrov vrátane NHK spravodajstva, dokumentov, filmov, detských programov, zábavných relácii, športu (sumo, japonský baseball atď.). Vysielanie JSTV nie je po celý čas kódované, niečo je dostupné tiež nekódovane, predovšetkým spravodajstvo NHK a ďalšie NHK World TV programy. Takmer všetky programy sú vysielané v japonštine, k niektorým je naviac dostupný anglický preklad alebo titulky. V programovom prehľade dostupnom na oficiálnej stránke je takéto vysielanie označené: (B) - dvojjazyčné vysielanie, (E) - anglický preklad, (S) - anglické titulky.


Programová skladba paketu:
  fr. 12,597 GHz/V (SR 27500, FEC 3/4)
 • JSTV - všeobecný kanál
 • JSTV Promo - promo kanálČo je potrebné k príjmu:

 • Prijímacia parabola o priemere 60 - 90 cm.
 • Digitálny satelitný prijímač so zabudovaným CAS systémom CRYPTOWORKS, alebo digitálny prijímač s voľným CI slotom a CAM modulom čítajúcim CryptoWorks karty.
 • Prístupová karta.


 • CryptoWorks

  Poplatky:

  Mesačné predplatné sa platí na tri mesiace dopredu (platba kreditnou kartou), alebo na šesť mesiacov (platba šekom). V prípade záujmu JSTV dodá celý prijímací komplet, resp. digitálny prijímač (momentálne dodáva prijímač Galaxis Matrix) v cene okolo 400 Euro. Celková cena je však závislá od krajiny v ktorej sa požaduje príjem signálu JSTV. Teoreticky je možné prijímať JSTV od Westminsteru vo Veľkej Británii až po Moskvu v Rusku.

  Predplatné
  • inicializačný poplatok150 Euro
  • mesačný poplatok50 Euro


  Ďalšie informácie:

  Platená televízia - prehľad európskych kódovaných digitálnych paketov
  www.jstv.co.uk - oficiálne stránky stanice JSTV  © satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
  http://www.satcentrum.cz/skola/