Škola
1.třída (5.hodina)
Platená televízia: Pink Plus (Srbsko)

Názov paketu: Pink Plus
Pozícia: Hot Bird (13 st. vých.)
Krajina: Srbsko
Kódovací systém: Irdeto 2

Obr.1 - RTV Pink
V krajinách bývalej Juhoslávie dnes pôsobí nejedna stanica, za ktorej príjem a sledovanie je nutné platiť poplatky. Takýmito stanicami sú tiež srbské kanály od spoločnosti RTV Pink. Spoločnosť celkovo prevádzkuje 3 pozemné televízne stanice TV Pink, TV Pink BH - Bosnia-Herzegovina, TV Pink M - Montenegro, dve satelitné stanice Pink Plus a Extra a dve rádio stanice Radio Pink a Radio Pingvin. Tie stanice, ktorým vysielanie je určené pre príjem i v zahraničí, môžu európsky diváci nájsť na pozícii Hot Bird (13 st. vých.). Ako kódovací systém sa dnes používa Irdeto 2.

Televízna stanica Pink Plus je určená predovšetkým pre Srbov žijúcich v zahraničí. Stanica vysiela v ich rodnom jazyku predovšetkým informácie zo Srbska, spravodajstvo, zábavu, hudbu, seriály a filmy, šport, nechýbajú ani priame prenosy z významných podujatí konaných v krajine. Stanica začala vysielať v polovici roku 1998. V pozadí tejto stanice stojí spoločnosť Media System GmbH so sídlom vo Viedni.

Obr.2 - Pink Plus
Po piatich rokoch od spustenia vysielania kanálu Pink Plus, bolo spustené vysielanie ďalšieho satelitného kanálu pre zahraničných divákov. V apríli 2003 začala vysielať prevažne hudobne orientovaná stanica Extra. Stanica bola automaticky sprístupnená všetkým predplatiteľom Pink Plus a prevádzkuje ju rovnako ako stanicu Pink Plus spoločnosť Media System GmbH.

Ďalšou pozíciou, kde sú sústredené stanice spoločnosti RTV Pink je družica Atlantic Bird 3 (5 st. záp.). Tu vysielajú stanice Pink Plus, Pink Extra, TV Pink BH a TV Pink Montenegro, spolu s rádio stanicou Radio Pink. Vysielanie je opäť kódované v systéme Irdeto 2, avšak príjem tohto paketu je primárne určený pre distribúciu do káblových rozvodov a sekundárna cesta na terestriálne vysielače.


Programová skladba paketu (*) kódované vysielanie:
  fr. 12,577 GHz/H (SR 27500, FEC 3/4)
 • Pink Plus - všeobecný/zábavný kanál
 • Extra - kultúrny kanál
 • ® rádio stanice:
  • Radio PinkČo je potrebné k príjmu:

 • Prijímacia parabola o priemere 60 - 90 cm.
 • Digitálny satelitný prijímač so zabudovaným CAS systémom IRDETO, alebo digitálny prijímač s voľným CI slotom a CAM modulom čítajúcim Irdeto 2 karty.
 • Prístupová karta.


 • Irdeto 2

  Poplatky:

  Predplatné na obdobie jedného roka je za poplatok 1694 kuna (220 Euro).


  Ďalšie informácie:

  Platená televízia - prehľad európskych kódovaných digitálnych paketov
  www.rtvpink.com - oficiálne stránky spoločnosti RTV Pink  © satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
  http://www.satcentrum.cz/skola/