Škola
1.třída (12.hodina)
Platená televízia: SVT Europa (Švédsko)

Názov paketu: SVT Europa
Pozícia: Sirius 2 (4,8 st. vých.)
Krajina: Švédsko
Kódovací systém: Viaccess 1

Obr.1 - SVT Europa
Televíznu stanicu SVT Europa pripravuje štátna švédska televízia SVT (Sveriges Television). Ide o 24 hodín/denne vysielajúci kanál, ktorého vysielaciu štruktúru tvorí zostrih vysielania prvého SVT 1 a druhého SVT 2 štátneho kanálu ako i spravodajského kanálu SVT 24. Až na výnimky je preberané vysielanie z uvedených kanálov odvysielané v tom istom čase hneď na SVT Europa. Vysielajú sa tu relácie a programy, pochádzajúce predovšetkym z vlastnej produkcie SVT. V čase keď na SVT 1 i SVT 2 sa vysiela program, na ktorý má stanica zakúpené vysielacie práva len pre Švédsko, sú na SVT Europa vysielané reprízy z týchto kanálov, či spravodajstvo zo SVT 24. Stanica začala po prvýkrát vysielať v decembri 1997.

STV Europa vysiela z družice Sirius 2 (4,8 st. vých.) a je kódovaná v systéme Viaccess. Abonenti majú prístup k teletextu SVT Text a k rádio stanici Radio Sweden (tá je i tak vysielaná nekódovane). Cieľovou skupinou sú diváci žijúci mimo Švédska a to či už v Európe, v severnej Afrike, v Izraeli alebo v Turecku.


Programová skladba paketu:
  fr. 12,380 GHz/H (SR 27500, FEC 3/4)
 • SVT Europa - všeobecný kanál
 • ® rádio stanica:
  Radio Sweden


Čo je potrebné k príjmu:

 • Prijímacia parabola o priemere 60 - 90 cm.
 • Digitálny satelitný prijímač so zabudovaným CAS systémom VIACCESS, alebo digitálny prijímač s voľným CI slotom a CAM modulom čítajúcim Viaccess 1 karty.
 • Prístupová karta.


 • Viaccess 1

  Poplatky:

  Platí sa jednak poplatok za kartu (po ďalšie roky je tento poplatok nižší) a jednak ročná abonencia. Predplatné pre všetky krajiny zabezpečuje švédska firma ConNova TVX. Na jej oficiálnej stránke sa nachádza objednávkový formulár.

  Predplatné
  • ročný poplatok za kartu (1. rok)180 SEK (19,8 Euro)
  • ročný poplatok za kartu (od 2. roku abonencie)100 SEK (11,0 Euro)
  • ročné predplatné1000 SEK (110 Euro)


  Ďalšie informácie:

  Platená televízia - prehľad európskych kódovaných digitálnych paketov
  www.svt.se/europa/ - oficiálne stránky stanice SVT Europa  © satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
  http://www.satcentrum.cz/skola/