Škola
1.třída (13.hodina)
Platená televízia: SRG SSR (Švajčiarsko)

Názov paketu: SRG SSR
Pozícia: Hot Bird (13 st. vých.)
Krajina: Švajčiarsko
Kódovací systém: Viaccess 1

Obr.1 - SRG SSR Sat Access
Štátna televízia SRG SSR idée suisse, po anglicky nazývaná Swiss Broadcasting Corporation, pripravuje 7 televíznych staníc a 18 rozhlasových kanálov, ktoré sú určené ako pre nemecky, tak aj pre taliansky, francúzsky a retoromansky hovoriacu časť obyvateľstva Švajčiarska. Televízne i rozhlasové stanice sú vysielané z pozície Hot Bird (13 st. vých.), pričom sú kódované v systéme Viaccess 1. SRG SSR idée suisse nie je skutočnou štátnou televíziou, avšak zaujíma postavenie verejnoprávnej televízie v krajine, spolupodieľa sa na tvorbe staníc 3Sat (SF DRS, ARD/ZDF, ORF), TV 5 (TSR, France 2/3, RTBF a CBC) a ARTE. Jej programy tiež preberajú stanice CNN, Eurosport, Euronews a RAI Sat. V roku 2002 bola vo Švajčiarsku priemerná sledovanosť kanálov SRG SSR idée suisse 64 percent, komerčné stanice sledovalo 25 percent a zahraničné 11 percent divákov.

Schweizer Fernsehen DRS (SF DRS) so sídlom v Zürichu, vysiela pre nemecky hovoriacu časť švajčiarskeho obyvateľstva. SF DRS bola založená v roku 1953, produkuje 3 televízne stanice: SF 1, SF 2 a SF Info. Stanicu SF 1 sleduje 26,7% nemecky hovoriacej populácie, stanicu SF 2 sleduje 8,1%.

Obr.2 - SF Info
SF 1 je prvým kanálom SF DRS, je rodinného charakteru. Stanica vysiela spravodajstvo, reportáže z politiky, obchodu a kultúry, zábavné relácie, seriály a filmy, šport. SF 2 je druhým kanálom SF DRS. Vysiela šport, filmy, relácie pre deti a mládež, vysielanie pre školy. SF Info reprízuje programy odvysielané na staniciach SF 1, SF 2 a regionálnej Presse TV. Vysielacia štruktúra je postavená na hodinových resp. polhodinových blokoch. Táto stanica je na rozdiel od ostatných vysielaná z paketu nekódovane. Vo vysielaní SF 1 možno tiež nájsť retoromanske vysielanie, v jazyku ktorom hovorí cca 100 tis. obyvateľov krajiny. Pripravuje ju Televisiun Rumantscha (TVR), od pondelku do piatku je o 6:45 hod. vysielaný blok "Telesguard", v nedeľu o 5:10 hod. magazín "Cuntrasts".

Obr.3 - TSR 2
Télévision Suisse Romande (TSR) so štúdiami v Lausanne a Genf, vysiela pre francúzsky hovoriacu časť švajčiarskeho obyvateľstva. TSR bola založená v roku 1958, produkuje 2 televízne stanice: TSR 1 a TSR 2. Stanicu TSR 1 sleduje 25,3% francúzsky hovoriacej populácie, stanicu TSR 2 sleduje 5,0%. Prvý kanál TSR 1 prináša spravodajstvo, magazíny o sociálnych a ekonomických otázkach, dokumentárne seriály, zábavu a filmy. Druhý kanál TSR 2 je orientovaný hlavne na šport a vysielanie pre deti.

Televisione svizzera di lingua italiana (TSI) so štúdiami v Lugano, vysiela pre taliansky hovoriacu časť švajčiarskeho obyvateľstva. TSI bola založená v roku 1961, produkuje 2 televízne stanice: TSI 1 a TSI 2. Stanicu TSI 1 sleduje 24,5% taliansky hovoriacej populácie, stanicu TSI 2 sleduje 5,1%. Prvý kanál TSI 1 i druhý kanál TSI 2 majú rovnakú orientáciu ako stanice SF a TSR.


Obr.4 - SF 2
Programová skladba paketu (*) kódované vysielanie:
  fr. 12,399 GHz/H (SR 27500, FEC 3/4)
 • SF 1 (*) - prvý kanál SF DRS, vysielanie v nemčine
 • TSR 1 (*) - prvý kanál TSR, vysielanie vo francúzštine
 • TSI 1 (*) - prvý kanál TSI, vysielanie v taliančine
 • SF 2 (*) - druhý kanál SF DRS, vysielanie v nemčine
 • TSR 2 (*) - druhý kanál TSR, vysielanie vo francúzštine
 • TSI 2 (*) - druhý kanál TSI, vysielanie v taliančine
 • SF Info - tretí (reprízový) kanál SF DRS, vysielanie v nemčine
 • SRG SSR Sat Access - informačný kanál o predplatnom
 • ® rádio stanice:
  DRS 1, DRS 2, DRS 3, RSR La Premiere, RSR Espace 2, Coluleur 3, RSR Rete Uno, RSR Rete Due, RSR Rete Tre, RSR Option Musique, Radio Swiss Classic / Jazz / Pop, SRI InternationalČo je potrebné k príjmu:

 • Prijímacia parabola o priemere 60 - 90 cm.
 • Digitálny satelitný prijímač so zabudovaným CAS systémom VIACCESS, alebo digitálny prijímač s voľným CI slotom a CAM modulom čítajúcim Viaccess 1 karty.
 • Prístupová karta.


 • Viaccess 1 (nová karta)

  Viaccess 1

  Poplatky:

  Na jednu adresu môžu byť vystavené maximálne 2 karty. Ceny v nasledujúcej tabuľke sa vzťahujú na 1 kartu.

  Záujemca zo Švajčiarska
  • jednorázový poplatok50 CHF (32 Euro)
  • ročný poplatokneplatí sa
  Záujemca zo zahraničia - vyžaduje sa prehlásenie že je Švajčiar žijúci mimo Švajčiarska
  • jednorázový poplatok50 CHF (32 Euro)
  • ročný poplatok120 CHF (77 Euro)


  Ďalšie informácie:

  Platená televízia - prehľad európskych kódovaných digitálnych paketov
  http://www.srg-ssr.ch" target="_blank">www.srg-ssr.ch - oficiálne stránky SRG SSR  © satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
  http://www.satcentrum.cz/skola/