Škola
1.třída (19.hodina)
Platená televízia: Visat (Mexiko)

Názov paketu: Visat (Televisa)
Pozícia: PAS 3R (43 st. záp.)
Krajina: Mexiko
Kódovací systém: Viaccess 1

Obr.1 - Galavisión
Spoločnosť Visat je členom najvýznamnejšej mediálnej skupiny Spanish Speaking Media Communications na svete. Visat sa špecializuje na tvorbu, distribúciu a komercializáciu PayTV kanálov. Niekoľko programov je prenášaných aj do Európy, tie sú dostupné v digitálnom pakete Visat na družici PAS 3R (43 st. záp.). Ich vysielanie je kódované v systéme Viaccess, no prakticky je zakaždým niektorá z týchto staníc dostupná nekódovane. Paket je tiež známy pod názvom Televisa. Momentálne je v ňom vysielaných 5 tv kanálov: všeobecný kanál Galavisión, seriálový Telenovelas a hudobné kanály Bandamax, RitmoSon Latino a TeleHit.

Obr.2 - Telenovelas
Stanica Galavisión je známa predovšetkým divákom analógovej televízie, ktorá pred niekoľkými rokmi vysielala z pozície Astra 1 (19,2 st. vých.). Dnes je táto stanica rodinne orientovaným kanálom prispôsobujúcim sa životnému štýlu obyvateľstva krajiny. Galavisión vysiela najlepšie programy produkované Univisión (najlepší americký kanál v španielskom jazyku) a Televisa, medzi ktoré spadá šport a prenosy z atraktívnych podujatí, aktuálne domáce a zahraničné spravodajstvo, zábavné relácie, telenovely, tématické programy o histórii, kultúre, moderného veku a taktiež filmy.

Obr.3 - TeleHit
Už podľa názvu ďalšieho kanálu Telenovelas je jasný žáner, ktorý prináša tento kanál. Vo vysielaní možno nájsť seriály La Casa de la Playa, Preciosa, Los Ricos también lloran, Camila ... a mnohé ďalšie. Na konci týždňa sa vysielajú tiež celovečerné filmy z výberu zlatých rokov mexickej kinematografie.

V pakete je od augusta 2002 dostupný hudobný kanál Bandamax. Stanica vysiela videoklipy populárnych interprétov z hudobných žánrov Banda, Tel-Mex, Mariachi, Norteno či Country. Cez deň sa tu popri striedajúcich sa videoklipoch objavujú tiež záznamy z koncertov či hudobných akcií zo severného Mexika alebo juhozápadu USA.

Obr.4 - RitmoSon Latino
Ďalší hudobný kanál TeleHit vysiela videoklipy aktuálnej hudobnej scény, ako svetovej tak aj španielskej. Nechýbajú špeciálne programy, exkluzívne rozhovory, koncerty a najnovšie novinky zo sveta Pop a Latin Rock hviezd.

Tretí hudobný kanál RitmoSon Latino je 24 hodín/denne vysielajúci kanál orientovaný výlučne na Latin Music. Kto obľubuje Salsa, Merengue, Boleros, Rock a Hip Hop, toho stanica určite zaujme. Vysielajú sa tu videoklipy, záznamy z koncertov, správy zo sveta Top Latin interprétov.


Programová skladba paketu:
  fr. 12,584 GHz/V (SR 27500, FEC 3/4)
 • Bandamax - hudobný kanál
 • Galavisión - všeobecný kanál
 • RitmoSon Latino - hudobný kanál
 • TeleHit - hudobný kanál
 • Telenovelas - seriálový kanál/telenovelyČo je potrebné k príjmu:

 • Prijímacia parabola o priemere 85 - 120 cm.
 • Digitálny satelitný prijímač so zabudovaným CAS systémom VIACCESS, alebo digitálny prijímač s voľným CI slotom a CAM modulom čítajúcim Viaccess 1 karty.
 • Prístupová karta.


 • Viaccess 1

  Poplatky:

  Abonencia je viazaná na platenie si ročného poplatku. Karta je dostupná pre ktorúkoľvek európsku krajinu.

  Predplatné
  • 12 mesiacov290 Euro


  Ďalšie informácie:

  Platená televízia - prehľad európskych kódovaných digitálnych paketov
  www.visat.tv - oficiálne stránky Visat  © satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
  http://www.satcentrum.cz/skola/