Škola
1.třída (8.hodina)
Platená televízia: AlbanicaSat (Albánsko)

Názov paketu: AlbanicaSat
Pozícia: Sirius 2 (4,8 st. vých.)
Krajina: Albánsko
Kódovací systém: Irdeto 2

Obr.1 - RTV 21 Sat
AlbanicaSat je prvým plateným digitálnym paketom ponúkajúcim stanice v albánskom jazyku. Vysiela sa cez výkonnú družicu Sirius 2 (4,8 st. vých.) čím divákom postačuje k príjmu parabola o menšom priemere. Ako kódovací systém sa používa IRDETO, abonentom sa dodávajú prístupové karty Irdeto Delta Card (podporujú tiež Irdeto-4 Conditional Access). V pakete sú dostupné televízne stanice RTV 21 Sat, Koha Vision a niekoľko rádio kanálov TIR - Top Iliria Radio (vzniklo 14.2.2001 so sídlom v Deçan), Radio Dukagjini (vzniklo 16.9.1999, má dve štúdia v Peja a Prishtine a za posledné dva roky je to najpopulárnejšie rádio v krajine), Radio 21 a Radio Dodona.

Obr.2 - Koha Vision
Televíznu stanicu RTV 21 Sat produkuje spoločnosť RadioTelevision 21 so sídlom v Prishtine. Stanica vysielanie zameriava ako pre svoje komerčné účely, tak i pre verejné záujmy čím dokáže osloviť približne 80 percent populácie Kosova. Vo vysielaní nechýba spravodajstvo, publicistika, vzdelávacie a zábavné relácie. Stanica bola do tohto paketu zaradená začiatkom júla 2003, od konca augusta ukončila nekódované vysielanie z pozície Eutelsat W2 (16 st. vých.).

Za stanicou Koha Vision stojí mediálna spoločnosť Koha, ktorá spustila vysielanie tejto stanice v roku 2000. Po prvých troch rokoch vysielania rozšírila vysielací čas na 20 hodín denne. Svoje vysielanie orientuje na spravodajstvo (domáce, mimovládne, zahraničné); kultúru, umenie, hudbu na kosovskej i medzinárodnej úrovni; šport, filmy.


Programová skladba paketu:
  fr. 11,739 GHz/H (SR 8029, FEC 3/4)
 • RTV 21 Sat - všeobecný kanál
 • Koha Vision - všeobecný kanál
 • ® rádio stanice:
  Radio 21 (Kosovo), Top Iliria Radio, Radio Dukagjini, Radio DodonaČo je potrebné k príjmu:

 • Prijímacia parabola o priemere 60 - 100 cm.
 • Digitálny satelitný prijímač so zabudovaným CAS systémom IRDETO, alebo digitálny prijímač s voľným CI slotom a CAM modulom čítajúcim Irdeto 2 karty.
 • Prístupová karta.


 • Irdeto 2

  Poplatky:

  Na oficiálnych stránkach sa nachádza formulár pre objednanie si predplatného AlbanicaSat. Po uhradení predplatného (prostredníctvom kreditnej karty, alebo bankovým prevodom na účet prevádzkovateľa) dostane záujemca na svoju adresu prístupovú kartu. Táto karta je neaktívna a po zasunutí do prijímača resp. CAM modulu, je potrebné kontaktovať AlbanicaSat a požiadať o aktiváciu. Všetko sa vykonáva cez internetový Helpdesk, ku ktorého má každý abonent svoje prístupové meno a heslo.

  Predplatné
  • 3 mesiace102,00 Euro
  • 13 mesiacov (1 mesiac zdarma!)299,50 Euro

  V týchto cenách je už započítané poštovné a aktivačný poplatok v hodnote 29,50 Euro.


  Ďalšie informácie:

  Platená televízia - prehľad európskych kódovaných digitálnych paketov
  www.albanicasat.com - oficiálne stránky AlbanicaSat  © satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
  http://www.satcentrum.cz/skola/